Czytam

Nowy pakiet BookRage „Fantastyczne Światy”

Uwaga, BookRage zaprezentował nowy pakiet e-booków, za który możemy zapłacić tyle, ile chcemy. W pakiecie „Fantastyczne Światy” znajdziecie następujące tytuły:

bookrage

Tajemnicza Wyspa, Juliusz Verne – Trzytomowa powieść Juliusza Verne’a z cyklu Niezwykłe podróże, w półanonimowym przekładzie J. Pł. z 1875 roku. Robinsonada, ostatnia część tak zwanej dużej trylogii vernowskiej (Dzieci kapitana Granta, Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi, Tajemnicza wyspa). Tom I złożony z 22 rozdziałów, tom II złożony z 20 rozdziałów, tom III złożony z 20 rozdziałów. Grupa sześciu uciekinierów z obleganego podczas wojny secesyjnej Richmondu rozbija się na niezamieszkanej wyspie. Kilkuletni pobyt na niej przeżyli dzięki swojej wiedzy i umiejętności zagospodarowania wyspy. Jednak od początku towarzyszą im niezwykłe zjawiska oraz pomocna „niewidzialna ręka”…

Padlina, Jacek Sobota – Człowiek, którego życie wyliczone jest co do sekundy i milimetra, anioł tego człowieka, mroczne Miasto Moloch, a w nim chandlerowski bohater na tropie swoich własnych tajemnic, świat w którym postacie literackie ożywają, a uśmiercić je może tylko uderzenie cenzorską pieczątką to tylko niektóre z tematów zamieszczonych w tomie wyjątkowych opowiadań Jacka Soboty. Książka uzupełniona w stosunku do wydania papierowego o dwa bonusowe teksty – “Splot” i “36,6”.

Herbata z kwiatem paproci, Michał Studniarek – Opowieść o świecie ukrytym w cieniu drzew Ogrodu Saskiego i pod ruinami starych warszawskich kamienic. Adam Chors, ekonomista i dziennikarz jednego z warszawskich tygodników, poznaje w herbaciarni tajemniczą Goplanę, która prosi go o niezwykłą przysługę – aby przyniósł jej kwiat paproci. Wkrótce też przekona się, że domowiki, kłobuki i inne istoty ze słowiańskich legend nie są jedynie wymysłem.

Conan Zdobywca, Robert E. Howard – Absolutny klasyk i podstawa gatunku, którego wprost nie wypada nie znać. W BookRage w poprawionej wersji klasycznego tłumaczenia autorstwa Zbigniewa A. Królickiego. Książka zawiera trzy nowele: „Godzina smoka”, „Narodzi się czarownica” i „Ludzie Czarnego Kręgu” oraz fragment niedokończonego za życia Howarda opowiadania „Bębny Tombalku”. Wydanie wzbogacone jest o kontrowersyjną dekonstrukcję opowiadań Howarda autorstwa Przemysława Witkowskiego – “Conan: anatomia”.

Dodatkowo dla tych, którzy wpłacą powyżej średniej płaconej kwoty czeka:

Wybór, Aleksandra Ruda – Nic nie jest proste, gdy pochodzisz z maleńkiej mieściny, jesteś na ostatnim roku Uniwersytetu Nauk Magicznych, a twoje imię jest kompletnie niemagiczne. Tymczasem Ola Lacha – dziewczyna o ciętym języku i wyjątkowym wdzięku – wyrasta na mistrzynię magii wykreślnej i po raz kolejny musi ratować świat. Drugi tom cyklu ukraińskiej autorki prezentujemy w tłumaczeniu autorstwa Ewy Białołęckiej.

Natomiast za wpłatę powyżej 20 zł dostać można:

Majstersztyk, Anna Kańtoch – Anna Kańtoch powraca do swojego debiutanckiego cyklu, dając kolejną mroczną zagadkę do rozwiązania Domenicowi Jordanowi, z wykształcenia lekarzowi, z zamiłowania zaś badaczowi czarnej magii i demonów. Jordan na prośbę biskupa Malartre’a zagłębia się w sprawę tajemniczego zaginięcia pewnego młodzieńca, którego ostatnio widziano podczas przedstawienia wędrownego sztukmistrza. Czy Wielki Gaston jest jedynie zwykłym kuglarzem, za jakiego się podaje? Czy też na scenie użyto prawdziwej magii?

Warto dodać, że od tej pory książki BookRage zawierają bezpośredni odnośnik do serwisu Goodread, gdzie znaleźć można informacje i opinie na ich temat. Pakiet jak zawsze kupić można przez tydzień, obecnie średnia cena waha się w okolicach 20 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *