Czytam

Straszne czasy – nowy pakiet BookRage

Dopiero co minęło Halloween tudzież dziady, a BookRage przygotował nowy pakiet e-booków grozy za który możemy zapłacić tyle, ile chcemy!

Na tych, którzy lubią się bać, czekają niniejsze pozycje:

Obrazek z funpage'a Bookrage
Obrazek z funpage’a Bookrage

“The haunted and the haunters” Edwarda Bulwer-Lyttona, prawdziwy kanon opowieści grozy w tłumaczeniu Pauliny Braiter – Była ciemna, burzowa noc… Kto z nas nie zna tej frazy, otwierającej tyle opowieści grozy? Jej autorem był słynny dziewiętnastowieczny pisarz i polityk, Edward Bulwer-Lutton – nasi czytelnicy będą mogli przeczytać jeden z jego bardziej znanych tekstów! Jest to historia twardo stąpającego po ziemi Brytyjczyka, tropiącego nawiedzone domy – tym razem jego odwaga i racjonalność zostaną wystawione na prawdziwą próbę…

“Ciemne siły” Stefana Grabińskiego, tym razem nastrojowy dramat mistrza grozy nazywanego „polskim Edgarem Allanem Poe” – Zafascynowany okultyzmem i zjawiskami nadprzyrodzonymi, mistrz poetyckich w stylu i niezwykle klimatycznych opowieści grozy był najbardziej znany ze swoich powieści. BookRage tym razem prezentuje jego dramat, wydany w 1921 roku. Napisany w momencie, kiedy jego małżeństwo było w całkowitej rozsypce, naznaczony jest więc nie tylko tak charakterystyczną dla pisarza złowieszczą nastrojowością, ale też atmosferą rozpadu uczuć i jego konsekwencji. Książka zawiera również wybór wierszy zmarłej wówczas siostry autora, Marii z Grabińskich Czaykowskiej.

“W elektrycznym pentagramie” Williama Hodgsona to kolejna dziewiętnastowieczna klasyka, zbiór opowiadań o detektywie rozwiązującym paranormalne zagadki w dziewiętnastowiecznej Anglii. BookRage proponuje czytelnikom zbiór opowiadań o perypetiach Thomasa Carnackiego, Anglika badającego dziwne zjawiska i rozwiązującego paranormalne zagadki. Sherlock Holmes wśród duchów – kto mógłby powiedzieć „nie” takiemu połączeniu?! Książka w tłumaczeniu Tomasza Gałązki.

“Golem” Gustava Meyrinka – Jeden z najbardziej znanych tekstów słynnego modernistycznego pisarza, okultysty i mistyka; w niezwykły i prekursorski sposób łączy style z pogranicza egzystencjalizmu, surrealizmu i weird fiction. Wydany w 1915 roku, do dziś zadziwia klimatem i inspiruje (na motywach powieści powstał w 1980 film w reżyserii Piotra Szulkina). Nawiązuje do historii golema, którego według legendy stworzył w XVI wieku alchemik i rabin Jehuda Löw ben Becalel.

“Wojna świrów” Dawida Kaina i Kazimierza Kyrcza Jr., czyli bizarro horror w najlepszym wydaniu, pełen czarnego humoru i niezwykłych postaci. – Dawid Kain i Kazimierz Kyrcz Jr to duet nieprzeciętny, który wynosi gatunek horroru bizarro na wyżyny. Czarny, dosadny humor, niezwykłe postacie (w tym – leśmianowski i Dusiołek) oraz spisek, przez który życie bohaterów powieści wisi na włosku – wszystko to czeka czytelników „Wojny świrów”!

Jeśli zapłacisz więcej niż średnia otrzymasz dodatkową, rewelacyjną pozycję:

“Żywe Trupy. Narodziny gubernatora” Roberta Kirkmana i Jaya Bonansinga – Najpierw był komiks, potem kultowy serial „The Walking Dead” („Żywe trupy”), aż wreszcie przyszedł czas na powieść! Pozycja ta opowiada o wcześniejszych losach bohatera znanego już fanom żywych trupów – Gubernatora, tyrana rządzącego Woodsbury przerażającymi metodami. Dzięki książce czytelnicy dowiedzą się, co sprawiło, że stał się on tak okrutny, jak trafił do więzienia i co skłoniło go do działań podjętych w komiksie i serialu. 

A jeśli zapłacisz za cały pakiet więcej niż 25zł, otrzymasz:

“Koszmary i fantazje. Listy i eseje” H. P. Lovecrafta. Po raz pierwszy w ebooku którego wydajemy we współpracy z wydawnictwem Sine Qua Non. Tej postaci i pozycji nie trzeba przedstawiać. – Mało który pisarz ma biografię tak obrosłą w niezwykłe legendy, co Howard Phillips Lovecraft. Uważany za jednego z najważniejszych twórców horroru i weird fiction, stał się ikoną i inspiracją dla kolejnych pokoleń literatów i artystów. BookRage we współpracy z wydawnictwem SQN prezentuje bogaty wybór jego esejów, listów i drobnych form literackich. Poznajcie nową, nieznaną twarz ojca panteonu Chthulhu! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *