Opowiadania o łowcy

Jest to cykl contemporary fantasy, w skład którego wchodzą dziejące się we współczesnej Polsce historie o Zbyszku, samotnym łowcy. Ponury mężczyzna podróżuje po kraju w poszukiwaniu duchów, demonów i potworów – wszelkich magicznych istot, które stanowią zagrożenie dla ludzi. I choć Zbyszek rzeczywiście ratuje innych przed nadprzyrodzonym niebezpieczeństwem, to niekoniecznie zależy mu na ich dobru… Tak całkiem szczerze, czasem straszny z niego dupek. ; )

Opowiadania powiązane są tylko postacią głównego bohatera, a same historie stanowią zamknięte całości. Można je więc czytać nie po kolei albo tylko niektóre.

Więcej opowiadań znajdziesz w zakładkach „Czytaj opowiadania science-fiction” oraz „Czytaj opowiadania fantastyczne„.


Przechył

Łowca Zbyszek przybywa na Śląsk, by rozwikłać tajemnicę przechylających się budynków i skonfrontować z dawno nie widzianą rodziną.

Opowiadanie Przechył ukazało się w antologii „Inkszy Welt” Śląskiego Klubu Fantastyki. Antologia dostępna jest jako darmowy ebook, do pobrania w formatach PDF, ePub i Mobi, a także w wersji drukowanej, możliwej do zamówienia na stronie klubu.

Agnieszka Żak, autorka najlepszego opowiadania z zeszłorocznej antologii Rozstaje, i tym razem stworzyła starannie przemyślaną i wciągającą bez reszty historię zatytułowaną Przechył. […] I tak śledztwo prowadzone przez łowcę Zbyszka prowadzi nas przez wiele interesujących śląskich legend i zjawisk aż do zaskakującego, a zarazem emocjonującego finału. Autorka umiejętnie porusza przy tym zagadnienie małostkowości ludzkiej natury, siły uprzedzeń i rodzicielskiej miłości, a także kwestię prawdziwej wolności. Istny majstersztyk, przeczytajcie koniecznie!

Głodna Wyobraźnia


Fasolka i tofu

Fasolka i tofu to wariacja na temat japońskich legend, dziejąca się nad polskim morzem. Brzmi dziwnie? Może i tak, ale czasem trzeba dać kulturom szansę na zderzenie, by zobaczyć, co się wydarzy.

Zbyszek ratuje ludzi, ale nie ma o nich dobrego zdania i się z nimi zbytnio nie dogaduje. Kieruje się raczej zimną determinacją niż empatią czy szczerą chęcią niesienia pomocy. Nie jest więc szczególnie sympatyczny, ale właśnie dlatego go tak lubię – pozwala mi opowiadać historie z trochę innej perspektywy.

Opowiadanie Fasolka i tofu ukazało się w numerze 9 (lipiec-wrzesień) 2019 „Magazynu Biały Kruk”. Magazyn można pobrać za darmo w formatach PDF, ePub i Mobi.


Weźcie los w swoje ręce

Zbyszek przybywa do Zielonej Góry, by polować na greckiego boga Bachusa lub katolickiego świętego Urbana… wszystko jedno, tak długo, jak nadprzyrodzone zostanie zniszczone.

Wbrew logice, to nie Zbyszek jest w tym opowiadaniu najważniejszy. To historia o matce i córce oraz barierze, jaka między nimi powstała. Czy spotkanie z bóstwami poprawi ich relację?

Opowiadanie Weźcie los w swoje ręce ukazało się w VIII tomie „Fantazji Zielonogórskich” – antologii pokonkursowej wydawanej przez Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra.


Miejskie potwory

Miejskie potwory to pierwsze opowiadanie, w którym pojawia się postać Zbyszka. Młodemu łowcy towarzyszy podupadły na zdrowiu mistrz, który nie ma już sił, by chronić swego ucznia…

Tymczasem czeka na nich największe wyzwanie, z jakim do tej pory musieli się zmierzyć!

Opowiadanie ukazało się w zbiorze „Karaluch w uchu”.

Miejskie potwory. Niczym klasyczny Supernatural – Sam i Dean na polowaniu w centrum miasta (czyżby inspiracja?). Kowalski i Młody na tropie.
[…] Sam pomysł mógłby się rozciągnąć w tekst dłuższy, a gdyby się uprzeć to Miejskie potwory mogłyby się stać prologiem do historii dwóch nietuzinkowych poszukiwaczy stworzeń z cienia.

Iwona Magdalena

Prawie wszystkie moje opowiadania dostępne są za darmo – publikuję głównie w internetowych czasopismach i antologiach. Jeśli moja twórczość spodobała Ci się na tyle, że chcesz mnie wynagrodzić oraz wesprzeć powstawanie kolejnych utworów, możesz to zrobić w serwisie Buycoffee.to lub serwisie Ko-fi.

Postaw mi kawę na buycoffee.to