Rynek książki

QuickRage „Tezaurus Idei”

Na BookRage wciąż możecie kupić pakiet e-booków „Współczesna Polska”, tymczasem zaś wystartował kolejny QuickRage. Zasady te co zawsze – płacimy ile chcemy, ale na podjęcie decyzji mamy tylko tydzień. Temat: Tezaurus Idei.

Zrzut ekranu 2015-03-24 o 10.54.18

Tym razem pakiet QuickRage zawiera książki będące streszczeniami i interpretacjami dzieł wielkich myślicieli. Doskonała propozycja dla tych, którzy chcieliby sobie odświeżyć informacje zawarte w klasykach ekonomii (Smith, Marks), finansów (Clason) czy zarządzania (Parkinson) lub zapoznać się z nimi po raz pierwszy.

Pakiet zakupić można przez tydzień (i tylko tydzień) pod adresem http://bookrage.org/quickrage.

W podstawowym pakiecie, który można kupić za dowolną cenę, znajdują się:

„George S. Clason – Najbogatszy człowiek w Babilonie” w opracowaniu Karen McCreadie – Najbogatszy człowiek w Babilonie nie dostarcza szybkich rozwiązań, ale pokazuje sposoby na spłacenie długów, uzyskanie przychodu i budowanie majątku, które są tak samo aktualne i skuteczne obecnie, jak aktualne i skuteczne były osiem tysięcy lat temu w Babilonie. A ci goście wiedzieli co nieco o pieniądzach.a kartach historii nie znajdziemy miasta wspanialszego niż Babilon. Jego nazwa przywołuje na myśl bogactwo i splendor, a mieściło się przecież nad Eufratem, w płaskiej i jałowej dolinie. Nie było tam lasów, kopalni – nawet kamienia, który mógłby posłużyć jako budulec – jednak, pomimo tych przeciwności, Babilon wyrósł na pustyni jako niezwykły dowód tego, że człowiek jest zdolny dokonać wielkich dzieł, niezależnie od okoliczności…

„Benjamin Franklin – Droga do dobrobytu” w opracowaniu Steve’a Shipside’a – Od czasu pierwszego wydania Drogi do dobrobytu w latach pięćdziesiątych osiemnastego stulecia, miliony przedsiębiorców z aspiracjami zastosowało rady Benjamina Franklina, żeby stworzyć, rozwinąć i zachować dochodowe firmy. Wiele z wymienionych tu maksym i przysłów takich jak „Kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje”, czy „Od miodu słodsze są tylko pieniądze”, stało się częścią kultury zachodnich społeczeństw. Franklin zakończył życie w bogactwie i do dziś jest wymieniany na liście 100 najbogatszych ludzi w historii Ameryki.

„Cyryl Parkinson – Prawo Parkinsona” w opracowaniu Leo Gough’a – Mądre, odkrywcze i ponadczasowe Prawo Parkinsona pozostaje dzisiaj równie aktualne jak w chwili pierwszego wydania w 1958 roku. Opierając swe obserwacje na hipotezie głoszącej, że „praca rozrasta się tak, aby wypełnić czas przeznaczony na jej wykonanie”, Parkinson analizuje ludzkie zachowania w warunkach biurokratycznych. Nie teoretyzuje, tylko dowcipnie pisze o tym, jak ludzie rzeczywiście funkcjonują w organizacjach. W tej książce Leo Gough uwypukla aktualność obserwacji Parkinsona, przytaczając współczesne przykłady i pokazując, w jaki sposób te obserwacje odnoszą się do wszystkich firm i jednostek administracyjnych, niezależnie od wielkości. Ta błyskotliwa interpretacja książki będącej jednym z najważniejszych klasycznych dzieł ubiegłego wieku, pomaga z powodzeniem przedzierać się przez żargon teorii zarządzania, likwidować niepotrzebne przedsięwzięcia, uczyć się prawidłowego nawiązywania znajomości i sprawnie poruszać się pomiędzy biurokratycznymi zasadzkami i pułapkami.

Klienci, którzy wpłacą powyżej średniej ceny pakietu, otrzymują natomiast:

„Karol Marks – Kapitał” w opracowaniu Steve’a Shipside’a – Opublikowany w roku 1876 Kapitał Karola Marksa jest jego najważniejszym wkładem w światową ekonomię polityczną. W świetle marksowskiego krytycyzmu wobec fluktuacji wolnego rynku kapitalistycznego możemy lepiej zrozumieć ostatni kryzys finansowy. Uważa się Kapitał za jedno z dzieł, które wywarły największy wpływ na nauki ekonomiczne i społeczne. Steve Shipside w swej nowoczesnej interpretacji dzieła Marksa sięga po liczne przykłady z dziedziny ekonomiki nowoczesnej, dowodząc inspirującej przydatności Marksowskiego tekstu dla współczesnego świata biznesu i ekonomiki. ● Dlaczego wielki biznes niekoniecznie jest biznesem lepszym. ● Jak rozwijać siłę roboczą przez rozbudzenie kreatywności pracowników. ● Dlaczego skuteczny biznes potrzebuje rozwoju świadomości społecznej. ● Jak najlepiej zastosować nowe strategie, nowe systemy i nowe technologie w twoim przedsiębiorstwie. ● Dlaczego powinieneś dbać o sprawność, stan zdrowia i uzyskiwanie satysfakcji z pracy przez twoich pracowników.

„Adam Smith – Bogactwo narodów” w opracowaniu Karen McCreadie – Wydane w 1776 roku Bogactwo narodów Adama Smitha było pierwszą pracą w całości poświęconą ekonomii politycznej. Dzisiaj uchodzi za najbardziej wpływową książkę wszech czasów, a jej autor zyskał tytuł ojca klasycznej ekonomii. Uczynił dla tej dziedziny tyle samo co Darwin dla nauk biologiczno-fizycznych. Karen McCreadie dokonuje interpretacji inspirującej książki dla potrzeb współczesnych finansów, ekonomii i biznesu, a ponadczasowe idee Smitha ilustruje przykładami z XXI wieku. W tej ciekawej książce znajdziesz: ● Sposoby na poprawę wydajności. ● Metody unikania rządzenia przez dzielenie. ● Powody, dla których należy solidnie wynagradzać pracowników. ● Wyjaśnienie, dlaczego tak ważne jest myślenie perspektywiczne. ● Wytłumaczenie, dlaczego loteria nie stanowi alternatywy dla strategii gospodarczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *