Rynek książki

BookRage „Internety piszą”!

Gratka dla fanów literatury nietypowej! Najnowszy pakiet BookRage „Internety piszą” oferuje pięć e-booków od mniej znanych, ale interesujących twórców, których twórczość powiązana jest z Internetem i social mediami.

W podstawowym pakiecie, który możecie kupić za dowolną cenę, znajdują się trzy pozycje:

„Sztuczki” Joanny Lech (e-premiera) – To jest opowieść o dorastaniu. To jest opowieść o stracie. I o magii. O chłopcu w czerwonej pelerynie, który miał na imię Nic i był czarodziejem. O poszukiwaniu skarbów i zabawach w umieranie. O kocie, który nie chciał zostać Szarikiem, sercu napędzanym mechanicznym słowikiem i Dziadku z wąsami Hitlera. O śwince Marysi, która zjadła tęczę, o wszystkich bogach rzeki i Babci, która zmieniła się w drzewo. O karmieniu grobów, pladze biedronek i o tym, dlaczego koniec świata zaczął się w Niebie. To nie jest bajka o śmierci. Wszystko zdarzyło się mniej więcej naprawdę, jak pisał Kurt Vonnegut w Rzeźni numer pięć. Prawie na pewno to prawda.

O autorze: Joanna Lech, ur. 1984 r. Poetka, autorka tomów „Zapaść” (Łódź 2009) i „Nawroty” (Poznań 2010). Laureatka wielu ogólnopolskich konkursów poetyckich, m.in. im. K.K. Baczyńskiego, im. T. Sułkowskiego, im. S. Brzozowskiego, im. R. Wojaczka. W 2007 r. nagrodzona Grand Prix w VI konkursie im. R. M. Rilkego w Sopocie oraz nagrodą główną w XIII konkursie im. Jacka Bierezina w Łodzi. Nominowana do Nagrody literackiej Nike 2011 i Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius (2010). Nagroda specjalna w kategorii „debiut roku” w X edycji Konkursu Literackiego PTWK, Warszawa 2010. Stypendystka Miasta Krakowa i Fundacji Grazella (2011). Publikowała prozę m.in. w Ricie Baum, Wyspie, Fa-arcie i Pograniczach, w antologii „Once Upon a Deadline” (Off_Press, Londyn 2012) i „Antologii współczesnych polskich opowiadań” ( FORMA, Szczecin 2014). Wiersze publikowała m.in. w Opcjach, Studium, Portrecie, Toposie, Gazecie Wyborczej, Czasie Kultury, Tygodniku Powszechnym, Kresach, Frazie, Radarze, Fa-arcie, Chimerze, Przekroju, Lampie, Twórczości oraz antologiach, m.in. „Poeci na nowy wiek” (Biuro Literackie,Wrocław 2010) i „Free Over Blood” (Off_press, 2011). Tłumaczona na język angielski, niemiecki, ukraiński, rosyjski i czeski.

„Kołatanie” Adelajdy Truścińskiej (premiera!) – Kołatanie to 47 stron w pliku roboczym i 46 stron w PDFie 14326 wyrazów w 86886 znakach początkowo o wadze 240 KB, a dziś nie wiadomo. Kup i zważ plik, zachowaj tę informację dla siebie albo podziel się z innymi.

O autorze: Adelajda Truścińska to osoba; 160 centymetrów, 46 do 48 kilogramów, jasna skóra, która ciemnieje pod wpływem słońca, znamię z lewej strony z tyłu głowy. Grupa krwi chyba 0rh+. Nie mogę jej oddać, bo do tego trzeba ważyć 50 kg, więc oddaję tu swoją duszę, lol.

„Dobry troll” Jasia Kapeli – Nie chcielibyście go spotkać na swojej drodze. On was zapewne też nie. Bezczelny, chamski, nielubiany. Zawzięty troll, którego największą pasją jest wkurzanie ludzi. Kłamie, manipuluje, krzywdzi i sieje chaos. A wszystko to wyłącznie dla zabawy. Ale czy na pewno? Choć trolling okazuje się być pokupnym towarem na rynku, a główny bohater odnosi zawrotny sukces medialny i staje się przedsiębiorcą oraz celebrytą, to nie wszystko idzie po jego myśli. Na świecie jest mnóstwo ludzi, którzy nie rozumieją żartów, co z czasem może doprowadzić do tragedii. W swojej najnowszej powieści znany warszawski imprezowicz obnaża życie mieszczańskiej klasy średniej, udowadnia, że nasza planeta umiera oraz obnaża absurdy religii i prawdziwe oblicze Jana Pawła II, ale przede wszystkim bezczelnie wyszydza i piętnuje brak poczucia humoru naszego społeczeństwa. Czytając, trudno przestać się śmiać.

O autorze: Polski poeta i pisarz, zwycięzca pierwszego w historii polskiego slamu. Publicysta Krytyki Politycznej.

Dodatkowo, jeśli zapłacicie więcej niż aktualna średnia cena pakietu, otrzymacie dwie dodatkowe książki:

„Całe życie z moim ojcem” Julii Szychowiak (e-premiera) – „Całe życie z moim ojcem”, czyli statusy zebrane, lajkowane przez najważniejszych przedstawicieli epoki facebooka.

O autorze: Julia Szychowiak (1986). Autorka trzech książek poetyckich: Po sobie (2007), Wspólny język (2009), Intro (2014). Książka Całe życie z moim ojcem jest jej debiutem prozatorskim.

„Razzmatazz” Karola Mrozińskiego (e-premiera) – Razzmatazz to debiutancki zbiór opowiadań. Zgodnie ze znaczeniem tytułowego słowa (ang. razzmatazz – spektakularny, efekciarski, olśniewający) przedstawia w nim historie drobne, krzykliwe i zwodnicze.

O autorze: poeta, dziennikarz, prawie prawnik. Szuka poklasku na Facebooku, kolekcjonuje serduszka na Twitterze, śledzi trendy żywieniowe na Instagramie. Kontakt z rzeczywistością łapie jedynie, gdy rozładuje się bateria w jego telefonie. Mieszka z psem Fajfusem na warszawskim Grochowie. Styl Karola Mrozińskiego jest porównywany do pisarstwa Rolanda Topora, Borisa Viana, Marka Hłaski oraz Charlesa Bukowskiego.

Pakiet można tradycyjnie kupić przez dwa tygodnie, do 28 lipca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *