Rynek książki

Self-publishingowe premiery tygodnia 15-21.09

Jeszcze nie wiem, czy rzeczywiście będzie to stały, cotygodniowy cykl (czy może raczej comiesięczny), ale idea jest taka, by prezentować nowe, self-publishingowe tytuły, które ukazały się w danym okresie. Nie recenzuję ani nie polecam tych książek – po prostu informuję, że się ukazały, przy czym na podstawie ich opisów mogę dokonać subiektywnego wyboru – nie obiecuję, że wychwycę i wypiszę wszystkie tytuły. Na początek skupiłam się na powieściach z trzech serwisów.

Chcesz, żeby wspomnieć o twojej książce? Daj znać ma maila.

Pomysł na cykl ci się podoba? Daj komentarz, lajka, udostępnienie – jakiś sygnał, że jest sens to robić.

100 dni do matury – Klaudia Zet

100dniNa rynku ukazał się bezpłatny e-book „100 dni do matury” napisany przez tegoroczną maturzystkę Klaudię Zet i oparty na jej prawdziwych przeżyciach. W tym roku matura była trudnym i stresującym przeżyciem dla nastolatków. Ponad 72 tys. uczniów nie zdało matury z matematyki. Być może e-book pomoże im w nabraniu dystansu, ale i też przyłożeniu się do nauki. E-book powstał na podstawie blogu o tym samym tytule. Do tej pory blog przeczytało ponad 5,5 tys. osób, nie tylko z Polski. Patronatem medialnym „100 dni do matury” jest interaktywny program do nauki matematyki e-math.pl.

O autorze

Klaudia Zet. Urodzona w pięknym dniu 14 lutego 1995 roku w mieście Bielsko-Biała. Tam też do roku 2014 uczyła się w jednym z tamtejszych liceów na profilu „pol-wos-geo”. Od dzieciństwa układała zgrabne historyjki i pisała mini-scenariusze, które wytrwale czytali, oglądali i oceniali jej rodzice. To właśnie dzięki ich zachęcie oraz wsparciu w końcu zgodziła się, aby jej „wypociny” ujrzały światło dzienne. W roku swojej matury założyła bloga, gdzie opisywała swoje przeżycia aż do samego egzaminu.

Cena: darmowy

Format: PDF, ePub, Mobi

Gdzie: RW2010

Samotność Rojo – Izabela Kargulewicz-Napiórkowska

samotnośćPowieść inspirowana trylogią E.L James „Fifty Shades”

Tatiana Bello-Sobieski ma 23 lata i jest siatkarką Warszawskiego Klubu Sportowego, która wyjeżdża do Hiszpanii na okres przygotowawczy przed rozpoczęciem nowego sezonu. Dzięki swojej przyjaciółce, Indze Leśniewskiej, w Madrycie poznaje piłkarzy jednego z najbardziej znanych klubów na świecie. Jej uwagę od razu zwraca Colin Rojo. Ten obiecujący zawodnik uległ groźnemu wypadkowi samochodowemu, w którym zginął jego młodszy brat, a on sam musiał zakończyć karierę. Colin fascynuje dziewczynę, ale i przeraża ją bezbrzeżny smutek i samotność, którymi się otacza – chłopak obarcza siebie winą za śmierć Masona. Pomimo wielu przeciwności pomiędzy dwojgiem młodych ludzi zaczyna rodzić się uczucie. Rojo ukrywa jednak wiele tajemnic, a jego chorobliwa troska o dziewczynę doprowadza do wielu niebezpiecznych sytuacji. Wszystko potęguje fakt, że Inga również zamierza walczyć o uczucia przystojnego piłkarza.

Tatiana staje zatem przed trudnym wyborem. Musi zdecydować co jest dla niej ważniejsze: długoletnia przyjaźń czy prawdziwa miłość, nie zapominając jednocześnie o walce o swoje marzenia sportowe.

Cena: 9,83 zł

Format: PDF

Gdzie: Wydaje.pl

Nadzieja Rojo – Izabela Kargulewicz-Napiórkowska

nadziejaPowieść inspirowana trylogią E.L James „Fifty Shades”

Druga część przygód, Tatiany i Colina. Po wyjeździe z Madrytu, dziewczyna wprowadza się do swojej matki. W Warszawie spotyka swojego byłego chłopaka, z którym kiedyś była zaręczona. Rozpoczyna także treningi i powoli wraca do normalności,gdy na jej drodze ponownie staje Rojo. Przyjeżdża do Polski, aby wszystko wyjaśnić i prosić ją o wybaczenie. Tatiana zgadza się spróbować, ponieważ wierzy w jego szczere wyznania.

Związek dwojga młodych ludzi jest jednak pełen burzliwych spięć i kłótni. Tatiana przede wszystkim stawia na karierę, która rozwija się w szybkim tempie. Staje się coraz bardziej rozpoznawalna i sławna. Colin natomiast jest coraz bardziej zazdrosny i nie potrafi pogodzić się z rosnącą popularnością dziewczyny. Dochodzi do wielu dramatycznych sytuacji i nieporozumień. Wszystko komplikuje fakt, że Kamil postanawia walczyć o uczucia dziewczyny, a Tatiana ku swojemu wielkiemu zdziwieniu, odkryje, że on także nie jest jej obojętny. Siatkarka staje przed trudnym wyborem. Sprawy nie ułatwia jej także Merci, która swoim odkryciem wywraca świat jej i Colina do góry nogami.

Czy miłość dwojga ludzi przetrwa ten ciężki czas? Czy Colin wyjawi dziewczynie swój największy sekret i czy ona będzie potrafiła mu ponownie zaufać?

Cena: 9,83 zł

Format: PDF

Gdzie: Wydaje.pl

Wojna Tseneska – Tesalion Lortus

wojnaSkoczne groty włóczni, niebywałe poświęcenie, pijacka atmosfera, a zarazem krwawa jatka. Czy wojenna kampania przyniesie sukces, znosząc dyskryminację wobec ludzi i zabezpieczając przyszłość Kno? Jak najlepiej zadbać o rodzinę? Jak uratować własny kąt? Wielu i wiele dąży przecież do jasności…

Realistyczne i pełne powagi – czyli wspaniały myślowy podwieczorek przy wojennym fantasy. Powieść zupełnie obdarta z typowej dla gatunku epickości i uderzająca w ironiczną świeżość, na dodatek doprawiona głębią nieustannie rozwijającego się Hertonu.

Cena: 12 zł

Format: PDF, ePub, Mobi

Gdzie: Wydaje.pl

Obelisk – Paulina Wysocka

obeliskZosia jest studentką, która zmęczona samotnością i nieudanym związkiem, przeniosła się z dużego miasta na wieś. Poznaje tam nowych przyjaciół i przystojnego, choć nieco aroganckiego Kacpra. Z każdym dniem nowe życie zaczyna się jej bardziej podobać i byłoby niemal idealne, gdyby nie dziwne przewidzenia i sny. Czy pozna ich znaczenie? Czy dowie się, kim naprawdę jest? (pozycja 18+)

Cena: 8,50 zł

Format: PDF

Gdzie: Wydaje.pl

Ósmy dzień teatru – Jacek Zembrzuski

osmy dzienTuż przed 50-leciem Teatru Ósmego Dnia do księgarni trafia esej „Ósmy dzień Teatru” Jacka Zembrzuskiego, wydany przez autora w ramach Rozpisani.pl (Grupa PWN).

„ To będzie o przyjaźni i o fascynacji. I życiu wolnym niewolę pokonującym. I o zdradzie… O odstępstwie od ideałów, a może o weryfikacji marzeń, oraz konfrontacji obietnicy z realnością. O czymś więcej niż teatr… To będzie sprawdzian z moralności (niekoniecznie z doskonałości warsztatu)? Więc będzie to także o mnie” – czytamy we wstępie.

Teatr Ósmego Dnia powstał w październiku 1964 roku jako teatr studencki. Zasłynął eksperymentami artystycznymi, które wywodziły się z fascynacji teatrem Grotowskiego. Jego przedstawienia były ostrymi, ironicznymi komentarzami PRL-u. Podczas stanu wojennego występował na ulicach i w kościołach. Studenci UAMi aktorzy teatru zaczynali pod kierunkiem Tomasza Szymańskiego i Stanisława Barańczaka i Zbigniewa Osińskiego. Kolejnymi twórcami teatru byli, m.in. Lech Raczek, Jan Kaczmarek oraz ostatnia dyrektor Ewa Wójciak – zwolniona w tym roku prze władze Poznania. Rok wcześniej skandal wywołał jej wpis na profilu społecznościowym na Facebooku, w którym zelżyła papieża.

Nie mniej kontrowersji budzi dzieło Zembrzuskiego. Autor i wydawca na okładce książki zamieścił odmowę Jerzego Illga, w której redaktor naczelny Znaku wyjaśnia dlaczego nie chciał jej wydać: „ (…) Nie jesteśmy nią zainteresowani,  z wielu powodów. Jeden – zasadniczy- to sam kształt książki, która wydaje mi się niezborna i chaotyczna, przepełniona emocjami i dygresjami, które rozbijają jej konstrukcję. Trudno to właściwie nazwać książką – to zbiór faktów, emocjonalnych ocen, insynuacji i oskarżeń. Drugi powód to moje z Ósemkami. Moje pojmowanie przyjaźni i lojalności wobec nich – przy wszystkich dzielących nas różnicach poglądów i nieakceptowaniu przeze mnie niestosownego wyskoku Ewy z Franciszkiem – wyklucza możliwość opublikowania przeze mnie książki wypełnionej porachunkami i oskarżeniami, ocierającej się w wielu miejscach o paszkwil. Zbyt wiele znaczą dla mnie wspomnienia przeżytych wspólnie lat i wszystko, co im zawdzięczam – mimo, że dzisiaj w wielu kwestiach trudno byłoby nam się  porozumieć (…)”.

Z kolei Andrzej Horubała z „Do Rzeczy” pisał niedawno, że „esej „Ósmy dzień Teatru” może stać się zapłonem wielkiej rozmowy o polskim niepokornym inteligencie, który pobłądził i pyta o sens swojego buntu. Może to naprawdę najbardziej stosowna publikacja na 50-lecie Teatru Ósmego Dnia? Nie starannie opracowany album z pięknymi fotografiami i laurkami na cześć artystów, nie solidna monografia z przypisami i kalendarium, ale właśnie to, co własnym sumptem wydał Jacek Zembrzuski – drapieżny esej, w zasadzie skowyt zawiedzionego kochanka, lament za utraconą miłością, która go zdradziła, która go rozczarowała, która okazała się niegodna uczucia”.

Jacek Zembrzuski jest reżyserem, scenografem i dramatopisarzem – czterdzieści realizacji, ostatnio w Jeleniej Górze i Amsterdamie. Wcześniej kultowa prapremiera „Moskwy-Pietuszki” w Teatrze Dramatycznym (także PWST), co było wspólnym zamiarem z TÓD (zrealizowany przez teatr jako film z moskiewskiego spotkania z Wieniediktem Jerofiejewem). Współpracował i przyjaźnił się z twórcami TÓD także przy innych projektach.

Cena: 27 zł

Format: drukowana

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *