Rynek książki

QuickRage Sport – szybki pakiet od BookRage

BookRage powraca z nowym QuickRagem! Zasady są podobne – za pakiet e-booków płacimy tyle, ile chcemy, ale musimy się zdecydować na zakup trochę szybciej niż zwykle, bo w ciągu 7 dni. Na QuickRage, w odróżnieniu od głównego pakietu, składają się publikacje niebeletrystyczne. Z tego pakietu ucieszą się miłośnicy sportu – tematyka książek rozciąga się od historii („Srebrni Chłopcy Zagórkiego”) po socjologię („Postfutbol”) sportu.

Pakiet zakupić można przez tydzień pod adresem http://bookrage.org/quickrage

quickrage

W podstawowym pakiecie znajdują się:

„Srebrni Chłopcy Zagórskiego” Marka i Łukasza Ceglińskich – „Srebrni chłopcy Zagórskiego” to jedna z najlepiej napisanych książek o sporcie. Autorzy przypominają kibicom mało znaną historię koszykarskiej reprezentacji prowadzonej przez Witolda Zagórskiego. Drużyny, która podczas rozgrywanych we Wrocławiu mistrzostw Europy w 1963 roku zajęła drugie miejsce.

„Postfutbol” Mariusza Czubaja, Jacka Drozdy i Jacka Myszkowskiego – Autorom tej nietuzinkowej opowieści na sześć rąk, którą czyta się z wypiekami na twarzy i emocjonalnym zaangażowaniem (bo nie o piłce jedynie mowa, ale o świecie, w którym żyjemy), udało się nie tylko pokazać panoramę futbolowej historii najnowszej, ale nasycić ją też dodatkowo udanymi i soczystymi portretami i detalami narracyjnymi. Każdy pragnący zrozumieć, czym jest naprawdę dzisiejsza piłka nożna i do jakiej w istocie wielowarstwowej gry jest zapraszany jako kibic i fan oraz na jakie jej reguły się godzi, winien koniecznie przeczytać Postfutbol.

„Tor!” Ulricha Hesse – Niemiecki futbol to synonim potęgi. Reprezentacja gra dziś najnowocześniejszą piłkę świata, Bundesliga od zawsze utrzymuje się w czołówce, a dziś, z wszechmocnym Bayernem Monachium i innowacyjną Borussią Dortmund, ma szansę stać się najlepszą ligą świata. System szkolenia jest niedoścignionym wzorem dla większości europejskich krajów. Niemcy masowo produkują uniwersalnych, znakomitych technicznie piłkarzy, którzy są czołowymi postaciami w najlepszych klubach świata. Ten obraz to jednak ledwie wycinek z pasjonującej historii piłki w kraju naszych zachodnich sąsiadów. Ulrich Hesse, dziennikarz o międzynarodowej sławie, współpracujący z serwisem ESPN, pokazuje jak ciężką drogę przeszli Niemcy by osiągnąć dzisiejszy poziom. Zanim trzy razy sięgnęli po mistrzostwo świata, zanim wychowali całe pokolenia fantastycznych piłkarzy, musieli zmagać się ze złowrogimi Gimnastykami i zatrutymi piórami publicystów, którzy pisali o piłce jako sporcie absurdalnym i brzydkim. Hesse z wielką dozą ironii i dystansu pokazuje jak bardzo niezorganizowany i nie niemiecki bywał niemiecki futbol. Jak daleko było mu do Ordnungu i jak ten Ordnung wprowadzano, gdy stawało się to wyższą koniecznością. Autor z niesamowitą wnikliwością odkrywa mroczne tajemnice futbolu, opisuje triumfy, dramaty, wielkie rywalizacje, złożone osobowości. W tej historii pojawiają się z zadziwiającą regularnością piłkarze o polsko brzmiących nazwiskach.

„Futebol. Brazylijski styl życia” Alexa Bellosa – W wielu krajach świata futbol nazywany jest sportem dominującym, a czasem awansuje do miana religii. Ale Brazylii to nie dotyczy. Tu piłka jest czymś więcej. Piłka nożna i Brazylia to synonimy. Brazylia jest piłką. Bellos pokazuje brazylijskie społeczeństwo przez pryzmat futbolu, jego historii, największych postaci. Z książki dowiemy się dlaczego, choć cały świat uważa Pelego za najlepszego piłkarza wszech czasów, w Brazylii jest on tylko numerem 2. Dlaczego przegrany finał mistrzostw świata jest ważniejszy niż wszystkie wygrane. Dlaczego Barbosa, bramkarz, który grał w tym finale, stał się pariasem i zmarł w biedzie okryty hańbą. Dlaczego Ronaldo musiał tłumaczyć się przed Parlamentarną Komisją Śledczą z porażki w finale mistrzostw świata.

Jeśli natomiast zapłacimy więcej, niż wynosi aktualna średnia (w tej chwili ledwo 14 zł) dostaniemy dodatkowo:

„Technologia i sport” Przemysława Nosala – „Technologia i sport” Przemysława Nosala jest pracą z zakresu humanistyki nieantropocentrycznej. W odróżnieniu jednak od klasycznej humanistyki nieantropocentrycznej, zachwyconej „potworami”, hybrydycznością i sprawczością rzeczy, w tej książce podejmuje się klasyczne problemy socjologii: nierówność społeczną i kontrolę/władzę. […] Autor napisał interesującą książkę, obfitującą w niebanalne przemyślenia i ustalenia, która pozostaje na wysokim poziomie akademickim i nie stroni od rekomendacji praktycznych oraz prób zarysowania stanów przyszłych. Jest ponadto porządnie skonstruowana, posiada wywód uporządkowany i logiczny, a narrację zgrabną. […] Zagospodarowuje pole do tej pory w polskiej socjologii pozostawione odłogiem, gdyż opowiada o splocie technologii, sportu, ekonomii i polityki.

Natomiast jeśli osiągnięty zostanie cel sprzedażowy w liczbie 250 sprzedanych pakietów, dostaniemy także zbiór tekstów „Kopalnia – Sztuka futbolu” (w formacie .pdf), gdzie znaleźć można felietony autorstwa między innymi Wojciecha Kuczoka czy Rafała Steca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *