Rynek książki

Spóźniony Walentynkowy Pakiet BookRage i nowy panel użytkownika

Wystartował kolejny, siedemnasty już pakiet BookRage. Tym razem do zgarnięcia jest 5 książek o tematyce miłosnej. To odmiana od normalnej tematyki pakietów, które zwykle składają się z książek fantastycznych/kryminalnych. Zapłacić za nie możemy tyle, ile uznamy za stosowne:

bookrage17

„Taniec ptaka” Uli Ryciak – Jest to opowieść o młodej kobiecie, która wyrusza śladem utraconej matki. Wędrówka prowadzi ją przez trzy kontynenty, zderzy odrębność kultury i tradycji chrześcijańskiej z islamem oraz hinduizmem. Balansując pomiędzy cielesnym opętaniem i chwilami iluminacji, bohaterka, jak ptak, uwalnia się z pęt ziemi.

„Odejście Afrodyty” Józefa Hena – Powieść z 1995 roku o tematyce erotycznej, psychologicznej i społeczno-obyczajowej. Główny bohater – mężczyzna w podeszłym wieku, którego pociągają dużo młodsze od niego kobiety, żyje głównie przeszłością borykając się ze swymi wspomnieniami i z Polski lat 80-tych.

„Milczące między nami” Józefa Hena – „Henowi się udało, choćby tą książką. Te jego zaloty na ulicy Wiejskiej zostaną w historii, choćby na nas spadło 15 bomb atomowych” Stefan Kisielewski „Tygodnik Powszechny”

„Flauta” Adama Pluszki – Casanova na miarę naszych czasów nadal cieszy się powodzeniem u kobiet, ale nie czerpie już przyjemności z ich uwodzenia. Ogranicza go własne wyobrażenie o męskości. Takiego człowieka nie sposób polubić, lecz Pluszce udaje się wywołać w nas nutkę empatii. Snuje opowieść tak, jakby opowiadał nie o życiu fikcyjnej postaci, ale śledzącego jej losy czytelnika. To do niego cały czas zwraca się narrator, wytykając mu błędy i niedoskonałość. Flauta jest wciągającą, choć masochistyczną lekturą. Robert Ziębiński / „Newsweek”

Piątą pozycję otrzymamy, jeśli wpłacimy więcej niż wynosi aktualna średnia wpłat:

Prąd zatokowy, Jerzy Sosnowski – Krzysztof, operator filmowy, wychodzi z głębokiej zapaści po śmierci żony. Spotkanie z kobietą, którą, jak sądzi, pamięta z poprzedniego wcielenia, pomaga mu wrócić do życia, a zarazem staje się początkiem niezwykłej wyprawy w głąb czasu i samego siebie. Książka Jerzego Sosnowskiego to zarazem traktat filozoficzny, literacka gra z motywami romantycznymi i młodopolskimi, konwencjami romansu i gotyckiej opowieści o duchach, jak i doskonale skonstruowana współczesna powieść obyczajowa.

Poza tym BookRage przygotował nowe usprawnienie dla stałych klientów – łatwy dostęp do zakupionych pakietów przez panel użytkownika:

Dodatkowo, mamy świetną wiadomość z zupełnie innej beczki! Każdy, kto kiedykolwiek dokonał zakupu poprzez BookRage.org, teraz może zarządzać swoimi zamówieniami dzięki specjalnemu panelowi użytkownika. Wychodząc naprzeciw zapytaniom klientów o miejsce, gdzie mogliby po zalogowaniu przeglądać i ściągać książki z wszystkich zakupionych dotychczas pakietów, stworzyliśmy taką właśnie funkcjonalność w ramach przygotowywanego aktualnie stałego sklepu. Rejestrując się w sklepie (wystarczy do tego adres email) pod adresem http://ragestore.pl od razu uzyskuje się dostęp do półki, do której prócz książek zakupionych w samym sklepie (którego start wkrótce!) można dodać także, po wklejeniu linka do zamówienia w odpowiednim polu, swoje poprzednie zamówienia z akcji BookRage. Dzięki temu nie musimy się już obawiać późniejszego zgubienia takiego linka.

Dla tych, którzy jednak woleliby się nie rejestrować w kolejnym serwisie, uruchomiliśmy w BookRage „Przypominajkę”. Jest to mały formularz pod adresem http://bookrage.org/reminders/new w którym wystarczy podać swój adres e-mail aby otrzymać w pojedynczym mailu linki do wszystkich dotychczas zakupionych pakietów.

Po zalogowaniu do panelu użytkownika zostajemy poproszeni o podanie linków do wszystkich zrobionych przez nas wcześniej zamówień:

bookragepanel

Po ich podaniu nasza półka zostanie uaktualniona:

bookragepolka

Jak widać, szykuje się też nowy sklep! Cieszę się, że projekt się rozwija i zachęcam do kupowania.

Brak komentarzy

 • Fraa Farara

  Wyjątkowo ten pakiet mnie zupełnie nie grzeje, więc odpuszczę.
  Za to niesamowicie mnie cieszy, że wreszcie będzie ten panel użytkownika i wszystkie ebooki będę miała w jednym miejscu. Wyszukiwanie linków na poczcie i szperanie, w którym był interesujący mnie tytuł, było dość mozolne. xD

  • Ag

   Ja się waham, czy kupić. Jeszcze starych nie przeczytałam. Jeśli chodzi o panel, to czekam na usprawnienia, może jakieś sortowanie tytułów. I ciekawe, co będzie w sklepie 🙂

   • Iwona Magdalena

    Własnie, sortowanie 😀
    Mi brakuje też opcji podziału na pakiety. Cieszę się, że w ogóle jest jakiś panel, i mam nadzieję, że będą go usprawniać I pólka wygląda jak Booklikes :D.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *