Rynek książki

Self-publisherzy w ebookpoint.pl

Należąca do Helionu księgarnia e-bookowa ebookpoint.pl właśnie wprowadziła książki self-publisherów. Na początek tylko trzech, ale za to dosyć już znanych. To ruch dobry ogólnie dla self-publishingu, bo zapewnia, że klienci Helionu zaczną swoją przygodę z niezależnym pisarstwem od wyselekcjonowanych, najlepszych tytułów, więc jest szansa, że ogólnie nastroją się pozytywnie do tej formy pisarstwa.

Dostępna jest „Trójka” Szymona Adamusa – w cenie 8,99 zł. Dopiero co zamieszczałam jej recenzję, więc jeszcze raz polecę wszystkim fanom science-fiction.

Od Aleksandra Sowy dostajemy aż dziewięć tytułów, w cenach 4,99 lub 9,99. Sowa ma długą i imponującą, self-publishingową historię. Przyznam się z bólem, że jeszcze żadnej z powieści Sowy nie czytałam, choć jedną już mam na moim Kundelku.

Ostatni tytuł to „Akademickie narzędzia Microsoft Word 2007” Pawła Wimmera za 9,84 zł – autora znanego i lubianego, twórcy bloga Poradnik Internauty.

Warto wspomnieć, że w ebookpoint.pl nie korzystają z DRM, lecz ze znaku wodnego, a kupując dany tytuł otrzymujemy go od razu we wszystkich trzech formatach (PDF, ePub, Mobi).

Czekam jeszcze na jakąś oficjalną informację od samego ebookpoint.pl, na razie swoją wiedzę zaczerpnęłam z wpisu na Obywatel HD, stronie Szymona Adamusa. Ciekawi mnie, jak to będzie wyglądać dalej i kogo jeszcze ebookpoint.pl zaprosi do współpracy.

 

EDIT:

W ebookpoint.pl znajdziemy też „Piątą komendę” Piotra Lipińskiego za 9,90 zł. Blog autora tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *