Piszę,  Premiery

Zapowiedź: opowiadanie „Kałuża” w antologii „Sprzedawcy marzeń”

Po długich miesiącach przygotować w końcu mogę oficjalnie zapowiedzieć antologię „Sprzedawcy marzeń” – zbiór opowiadań fantastycznych zainspirowanych obrazami Grzegorza Chudego. Znajdziecie w nim także moje opowiadanie „Kałuża”, o którym wspominałam choćby w marcowych „Z notatek pisarzyny”.

Jak doszło do powstania antologii „Sprzedawcy marzeń”?

Sekcja literacka „Logrus” Śląskiego Klubu Fantastyki od 2017 roku wydaje jesienią antologię opowiadań. Jej temat (a zarazem tytuł) ustalany jest wspólnie przy pomocy ankiety, a teksty, które wejdą do zbiorku, wyłaniane są na drodze wewnętrznego konkursu. Ta tradycja wróci w przyszłym roku, w tym zaś „Logrus” zrealizował nieco inny pomysł. Eksperyment wziął się z inspiracji wydawanymi przez SQN antologiami, w których autorzy pisali opowiadania inspirowane obrazami Jakuba Różalskiego. Szefowa sekcji – Anna Kańtoch zadała pytanie: Hej, a może i my moglibyśmy zrobić coś podobnego? Mamy przecież naszego własnego – bo śląskiego – fantastycznego malarza, czyli Grzegorza Chudego.

Okładka antologii "Sprzedawcy marzeń".
Okładka antologii Sprzedawcy marzeń”.

Odpowiedź Logrusowiczów była entuzjastyczna i tak powstali „Sprzedawcy marzeń”. Trzeba przy tym pamiętać, że twórczość Grzegorza Chudego to nie tylko Śląsk (choć z nim jest najbardziej kojarzona), ale także obrazy z innych części świata. Dlatego też i antologia jest eklektyczna: z jednej strony swojskie klimaty Nikiszowca czy Gliwic, z drugiej wycieczka do Drezna czy Irlandii, a nawet na Sycylię.

Ponadto w tym roku w antologii znajdzie się prezent dla fanów – krótkie, humorystyczne opowiadanie Piotra W. Cholewy, będące przedrukiem z „Fikcji” i traktujące, a jakże, o Beboku.

Premiera planowana jest na Kapitularz Polconem w Łodzi, a spotkanie z „Logrusem” będzie miało miejsce w sobotę 2 września.

Szczegóły antologii Sprzedawcy marzeń”

Antologia będzie dostępna do kupienia zarówno w wersji drukowanej, jak i ebookowej. Książka w kwadratowym formacie i twardej oprawie zawiera też kolorowe ilustracje z pracami Grzegorza Chudego, dzięki czemu będzie można zobaczyć obrazy, które zainspirowały opowiadania.

Wśród autorów znaleźli się: Krystyna Chodorowska, Piotr W. Cholewa, Anna Hrycyszyn, Anna Kańtoch, Marta Magdalena Lasik, Joanna Nałęcz, Małgorzata Pudlik, Katarzyna Rupiewicz, Alicja Tempłowicz i oczywiście Agnieszka Żak. 🙂

Cytat z opowiadania "Kałuża". Antologia "Sprzedawcy marzeń".
Cytat z opowiadania Kałuża”. Antologia Sprzedawcy marzeń”.

Gorąco zachęcam do zapoznania się z antologią Sprzedawcy marzeń” oraz obrazami Grzegorza Chudego! Premiera już niedługo, w trakcie łódzkiego Kapitularza!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *