Piszę,  Premiery

Premiera: Album Barbary Mróz „Bez meldunku”

19 maja 2023 w Tarnowskich Górach odbyła się premiera albumu Barbary Mróz „Bez meldunku”, zawierającego obrazy artystki oraz inspirowane nimi miniatury literackie. Teksty napisane zostały przez autorki i autorów Sekcji Literackiej Logrus Śląskiego Klubu Fantastyki. We wstępie do albumu czytamy: „Malarstwo jest dla [Barbary Mróz] alchemią materii i światła, to wschody i zachody słońca, to opowieści i ludzie…”

Wśród dwudziestu obrazów i dwudziestu mini-opowiadań znalazło się także miejsce dla mojej twórczości. „O odchodzeniu” to interpretacja obrazu „Śpiący gigant 1”. Bardzo się cieszę, że mogłam wziąć udział w tym projekcie. Przyznaję, że napisanie tak krótkiego tekstu było dla mnie wyzwaniem. Finalnie „O odchodzeniu” ma zaledwie 131 słów, ale wierzę, że udało mi się w nim uchwycić ogrom emocji. Na szczęście twórczość Barbary Mróz okazała się bardzo inspirująca! Dzięki albumowi można spojrzeć na Tarnowskie Góry od zupełnie innej strony.

Album można zakupić na stronie Wydawnictwa Almaz, a także w księgarni Bookszpan w Tarnowskich Górach. Zapraszam też na facebookową stronę galerii sztuki Bez meldunku.

Możesz też przeczytać inne moje opowiadanie opublikowane w tym roku: „Solanum lunares”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *