Piszę,  Premiery

„Wspomnienia” w antologii „Ścieżki Wyobraźni: Niewidoczne”

Minęło trochę czasu, odkąd ukazał się ostatni tekst mojego autorstwa… dokładnie po dwóch latach przerwy z dumą prezentuję wam moje najnowsze opowiadanie – „Wspomnienia”. Znajdziecie je w szóstym już tomie serii „Ścieżki Wyobraźni”, zatytułowanym „Niewidoczne”, a wydanym przez niezastąpiony Śląski Klub Fantastyki. Wersja ebookowa jak zawsze dostępna jest za darmo i można ją pobrać tutaj. Wersję papierową można zaś zamówić pocztą lub upolować na różnego rodzaju książkowych i fandomowych imprezach. Premiera miała miejsce 11 listopada w trakcie konwentu Imladris w Krakowie – byłam i nawet rozdawałam wam autografy! Dziękuję serdecznie wszystkim, z którymi miałam okazję się zobaczyć i choć chwilę porozmawiać!

„Wspomnienia” to opowiadanie na pierwszy rzut oka ponure, ale przysięgam, że z optymistycznym zakończeniem. Bo nie ważne, jak jest źle, na końcu zawsze ostatecznie będzie dobrze, a ci, którzy nie mogli wcześniej opowiedzieć swoich historii – w końcu dostaną głos.

O antologii:

Niewidoczny jest zapach i niewidoczne są uczucia. Powietrze, którym oddychamy, fale radiowe i grawitacja. Z całą pewnością niewidoczne są też pomysły, tkwiące jedynie w głowach autorek i autorów, a często i te przekute w spisaną historię, lądujące w szufladzie z powodu ciągle doskwierającego młodym twórcom deficytu miejsc, gdzie mogliby je pokazać czytelnikom. Ile ciekawych, mądrych tekstów nie dostanie swojej szansy, by stać się widocznymi? Na to pytanie nie mam odpowiedzi, ale za to wiem, że to przez nie i dla nich powstały „Ścieżki wyobraźni”, których kolejny tom masz właśnie w rękach. W ciągu sześciu lat „Logrus” uwidocznił czterdzieści dziewięć świetnych opowiadań – oto najnowsze z nich.

Życzę miłych poszukiwań niewidocznego!

Anna „Siemomysła” Hrycyszyn

Spis treści:

  • Paula Wanarska „Akwagraf”
  • Agnieszka Żak „Wspomnienia”
  • Marta Ryczko „Chłopiec w szafie”
  • Alicja Tempłowicz „Żegnaj, mięso”
  • Katarzyna Rupiewicz „Zła krew”
  • Michał Niedźwiedzki „Pochylony”
  • Marta Magdalena Lasik „Błękit”

Największą zaletą wszelkich antologii jest różnorodność – pomysłów, perspektyw, stylu. Ta zabiera czytelnika w podróż szlakiem niemal wszystkich podgatunków fantastyki: od SF, przez fantasy, po kingowski horror. Na futurystycznej cyberpunkowej miasto-wyspie, w osiemnastowiecznej Wenecji wśród rozpląsanego karnawału, w quasi-bałkańskim księstwie czy w zwykłym polskim powiatowym miasteczku bohaterowie rozwiązują zagadki, poszukują zaginionych wspomnień, zmagają się z koszmarami. Zwłaszcza koszmary to w tym zbiorze powracający motyw: od złowrogich przybyszów z gwiazd po obłęd zrodzony z psychicznej traumy.
Czy warto poznać te siedem opowieści? Warto.

Agnieszka Hałas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *