Bookrage przeciw nienawisci
Wydarzenia

Pakiet BookRage przeciw nienawiści

ArtRage wypuścił nowy pakiet ebooków Przeciw Nienawiści – są one poświęcone zagadnieniom dotyczącym mniejszości seksualnych, bądź z tym tematem związanych, np. jedna z książek dotyczy aktywizmu społecznego. Akcja trwa tylko dwa dni, więc spieszcie się!

Za pakiet książek można tradycyjnie zapłacić tyle, ile się chce, od 1 zł w górę. Całe zebrane pieniądze zostaną rozdzielone pół na pół pomiędzy wydawców biorących udział w akcji (Wydawnictwo Karakter, Dowody na Istnienie oraz Krytyka Polityczna) oraz Kampanię Przeciwko Homofobii. ArtRage nie bierze dla siebie tym razem nic – chodzi o wsparcie słusznej idei.

Jest to oczywiście odpowiedź na bardzo nieprzyjemną sytuację, jaką mamy w naszym pięknym kraju. Sposób, w jaki władza nakręca nagonkę na osoby nieheteronormatywne, sposób, w jaki policja traktuje aktywistów, sposób, w jaki na codzień ludzie odnoszą się do społeczności LGBT – to wszystko jest godne potępienia. Akcja ArtRage to szansa nie tylko na wsparcie organizacji walczącej o równe prawa, ale też szansa na dokształcenie się poprzez lekturę.

Jak piszą sami twórcy ArtRage:

Co możemy zrobić? Możemy pomóc tak jak umiemy i to właśnie zrobimy. Zgoda na łamanie praw człowieka, tylko dlatego, że dany człowiek należy do jakiejś mniejszości (tej czy tamtej – to bez znaczenia) jest prostą drogą do sami wiecie czego. Oddajemy w wasze ręce pakiet e-booków poświęconych zagadnieniom dotyczącym mniejszości seksualnych, bądź z tym tematem związanych. Pakiet możecie kupić za tyle, ile chcecie, ale im więcej zapłacicie, tym więcej książek otrzymacie. Wasze wpłaty będą podzielone równo – 50/50 – pomiędzy wydawców a Kampania Przeciw Homofobii. Nie możemy przekazać całości wpłat na KPH ponieważ wydawcy, którzy zdecydowali się udostępnić książki do tej akcji, mają zobowiązania wynikające z podpisanych umów. Ogromnie dziękujemy wydawnictwom: Wydawnictwo Karakter, Dowody na Istnienie i Krytyka Polityczna za szybką reakcję i zgodę na udział w akcji. Z góry dziękujemy także tym z was, którzy zdecydują się wziąć w niej udział – za każdą, nawet najmniejszą wpłatę. Nie, udział nie jest obowiązkowy, można też nie kupować. Pieniądze Kampanii Przeciwko Homofobii, która ma teraz pełne ręce roboty, na pewno się przydadzą i zostaną dobrze wykorzystane.

W pakiecie podstawowym znajdziecie książki:

  • Walcz, protestuj, zmieniaj świat, praca zbiorowa;
  • Tęczowa książeczka. Poradnik dla nastolatków, Juno Dawson;
  • Świadek, Robert Rien.

W pakiecie powyżej aktualnej średniej do powyższych dorzucone zostają:

  • Homobiografie, Krzysztof Tomasik;
  • Gender. Przewodnik krytyki politycznej, praca zbiorowa.

Natomiast w pakiecie podwójna wartość aktualnej średniej poza wszystkimi powyższymi dostaniecie też:

  • Foucault w Warszawie, Remigiusz Ryziński;
  • Panna doktór Sadowska, Wojciech Szot;
  • Powrót do Reims, Didier Eribon.

Zachęcam do kupowania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *