Kwiaty leżące na książce
Piszę

Z notatek pisarzyny: kwiecień ’20

Kwiecień miał być miesiącem odpoczynku – miałam nie pisać, za to dużo czytać i zbierać siły do kolejnych wyzwań. Cóż, zgadza się tylko to, że nie pisałam żadnego opowiadania ani powieści, ale na pewno nie odpoczywałam.

Kwiecień był po prostu jakiś męczący – ciągnąca się pandemia i przedłużająca izolacja jakoś mnie przygnębiają i sprawiają, że się wyłączam… dlatego czas poświęcałam głównie na riserczu i przygotowywaniu pewnego projektu – bieżące informacje na jego temat znajdziecie na moim Twitterze. Poza tym głównie starałam się zupełnie nie wyłączyć z życia. Nic więc specjalnie nie robiłam, a i tak czułam się zmęczona, wybita z rytmu i do wszystkiego zniechęcona.

Dlatego między innymi w końcu dołączyłam do spotkań Warsaw Writing Guild na Zoomie. Przyznam, że to nie to samo, co spotkać się w piwnicy przy karafce Prosecco, ale i tak dobrze zobaczyć znajomych, urządzić sobie sprincik, przegadać pomysły albo po prostu posiedzieć wspólnie w ciszy i popracować. Tylko dzięki WWG w ogóle ruszyłam z poprawkami do jednego tekstu, które już dawno powinnam skończyć. Wspominałam, że ciężko mi się za cokolwiek zabrać?

Sukcesy

Mam jednak dla was wspaniałe wieści – moje opowiadania „Dorastanie w czasach cyborgizacji” oraz „Przechył” ukażą się w tym roku w dwóch antologiach. Spisy treści nie zostały jeszcze oficjalnie ogłoszone, ale myślę, że już niedługo będę mogła wam przekazać wszystkie szczegóły. 🙂

W „Przechyle” pojawia się łowca potworów i demonów, Zbyszek, znany wam z „Fasolki i tofu” czy „Weźcie los w swoje ręce”. Tym razem wyrusza na Śląsk, by rozwikłać tajemnicę przechylających się budynków i skonfrontować z dawno nie widzianą rodziną.

Natomiast w „Dorastaniu w czasach cyborgizacji” powracam do świata znanego z „Długo wyczekiwanej samotności” oraz „Mojej ręki”. Tytuł tłumaczy prawie wszystko, co powinniście na temat tego tekstu widzieć. 😉 Będzie o dorastaniu, o byciu cyborgiem, a w rolach głównych występują queerowe postaci.

Ja się już nie mogę doczekać momentu, w którym te opowiadania trafią w wasze ręce, a wy?


Podoba ci się moja pisanina blogowa lub prozatorska? Chcesz wesprzeć moją twórczość? Grosza daj pisakowi na Ko-fi.

Śledź mnie na Facebooku,

obserwuj na Instagramie,

zajrzyj na Twittera.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *