Premiery

Premiera antologii „Rozstaje”

To już w ten weekend! A dokładnie w piątek 9 sierpnia o godzinie 14:00 na Polconie będzie miała premiera antologii „Rozstaje” – trzeciego tomu serii „Ścieżki Wyobraźni” Śląskiego Klubu Fantastyki. Mam nadzieję, że będziecie. 🙂 A jeśli nie, szykujcie czytniki na darmowego ebooka!

To dla mnie bardzo ważna publikacja, z kilku powodów. Po pierwsze – moja przygoda ze Śląskim Klubem Fantastyki jest dosyć krótka. Zaczęła się na zeszłorocznym Polconie i bardzo powolutku toczyła do przodu. Dlatego cieszę się, że pierwszy tekst, jaki odważyłam się na forum ŚKF-u pokazać został tak ciepło przyjęty i trafił do antologii. Wiedzcie, że wcale nie było łatwo się dostać!

Po drugie – „Długo wyczekiwana samotność” to opowieść, z której jestem szczególnie dumna. Zdaję sobie sprawę, że czasem piszę lepiej, czasem gorzej, a to jest zdecydowanie jeden z moich lepszych tekstów. Oczywiście nawet jak to piszę trochę się krzywię, bo samej siebie nie potrafię ani chwalić, ani docenić… także wiedzcie, że coś jest na rzeczy, skoro publicznie wyrażam zadowolenie ze swojego dzieła. 😉 Przede wszystkim jednak mam wrażenie, że „Samotność” dobrze reprezentuje rodzaj tekstów, jakie chciałabym i lubię pisać. Odkąd go skończyłam, nabrałam większej pewności w to, co chcę tworzyć i jak. W związku z tym boję się oczywiście pierwszych czytelniczych opinii… Mam nadzieję, że spodoba wam się kierunek, w który zaczęłam skręcać.

Po trzecie zaś, trochę bardziej oczywiste, przyjemnie jest zobaczyć swoją twórczość wydaną na papierze. 🙂 Co prawda w zeszłym roku „Weźcie los w swoje ręce” ukazało się w „Fantazjach Zielonogórskich” i był to mój drukowany debiut, jednak „Rozstaje” są projektem trochę większym i lepiej dostępnym. W każdym razie z wielką radością postawię kolejną antologię z moim tekstem na półce!

W ramach formalności wypadałoby wspomnieć, o czym „Długo wyczekiwana samotność” jest. Gatunkowo to taki optymistyczny cyberpunk (trochę oksymoron c’nie?) o dwóch siostrach, które nie potrafią się za bardzo dogadać. To taki, nazwijmy to, obyczaj fantastyczny. Jeśli niestety nie przepadacie za tego typu klimatami, to w zbiorze znajdziecie też fantasy, twarde science fiction, steampunk czy realizm magiczny. Jeszcze raz zachęcam więc do sięgnięcia!

Parę słów o projekcie:

Antologia Ścieżki wyobraźni: „Rozstaje” jest trzecią tematyczną antologią, którą przygotowała sekcja literacka Śląskiego Klubu Fantastyki „Logrus”, po tym jak zdecydowaliśmy, iż rezygnujemy z dotychczas drukowanego NOL-a (Nieoficjalnego Obiektu Literackiego), w którym do tej pory prezentowaliśmy naszą twórczość. W założeniu raz do roku (latem) ma się ukazywać zbiór opowiadań, opatrzonych tytułem serii i tytułem danego zbioru, pokrywającym się z tematem, który wybieramy wspólnie na forum sekcji w roku poprzedzającym wydanie zbioru.

W roku 2018 tematem, który zyskał najwięcej głosów aprobaty były „Rozstaje”. Z nadesłanych tekstów na drodze plebiscytu wybraliśmy dziesięć które najwięcej osób uznało za godne wejścia do antologii.

Podobnie jak w latach poprzednich nad przygotowaniem zbioru pracowaliśmy we własnym gronie. Mamy wśród nas redaktorów, korektorów, grafików a także osobę zajmującą się składem.

Spis treści:

 – „W taniej służbie Jej Królewskiej Mości” Krystyny Chodorowskiej,

  „Wybór Anny” Małgorzaty Binkowskiej,

– „Teru Czerwona Pięść” Alicji Tempłowicz,

– „Mieszkańcy” Olgi Niziołek,

– „Splątanie” Marty Potockiej,

– „Morderstwo nad Saharą” Michała Niedźwiedzkiego,

– „Długo wyczekiwana samotność” Agnieszki Żak,

– „Kąt załamania” Jesiona Kowala,

– „Bajki do opowiedzenia” Marty Magdaleny Lasik,

– „Wiara” Anny Hrycyszyn.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *