Rynek książki

Najlepsze Książki Roku 2018 – głosowanie użytkowników portalu lubimyczytać.pl

Ruszyła kolejna edycja książkowego plebiscytu portalu lubimyczytać.pl – internauci mogą do 28 lutego oddawać głosy na najlepsze Książki Roku 2018. Nominowanych jest 238 tytułów z 71 wydawnictw w 12 kategoriach.

Jak to działa?

Każdy, kto zaloguje się do serwisu, może oddać głosy na swoje ulubione lektury. Każdy czytelnik ma aż 12 głosów – po jednym dla każdej kategorii: „Literatura piękna”, „Powieść historyczna”, „Kryminał, sensacja, thriller”, „Literatura obyczajowa, romans”, „Literatura faktu, publicystyka”, „Autobiografia, biografia, wspomnienia”, „Literatura fantastyczna”, „Science fiction”, „Horror”, „Literatura młodzieżowa”, „Fantastyka młodzieżowa” oraz „Literatura dziecięca”.

Głosowanie odbywa się pod adresem http://lubimyczytac.pl/plebiscyt

Jak wybrano nominowane tytuły?

Z informacji prasowej

Izabela Sadowska, prezes lubimyczytać.pl, mówi:

Tegoroczne nominacje plebiscytowe to dobre i mocne tytuły, wybrane spośród najpopularniejszych i najlepiej ocenianych przez czytelników serwisu książek wydanych w 2018 roku. To nasi użytkownicy są autorami sukcesu pisarzy, to oni tworzą wielką społeczność lubimyczytać.pl i to dlatego właśnie w rękach internautów leży wybranie Książki Roku 2018 w 12 kategoriach. Użytkownicy naszego portalu to odbiorcy kultury świadomi swoich gustów i potrzeb, którzy miesięcznie dodają do lubimyczytać.pl 125 tysięcy ocen książek i 15 tysięcy opinii.Teraz, głosując w plebiscycie na wybrane książki, czytelnicy mogą podziękować ich autorom i wydawcom za wspaniałe literackie doznania roku 2018.

W zeszłym roku czytelnicy oddali ponad 117 tysięcy głosów. Podczas tegorocznej edycji Plebiscytu na bieżąco będzie można śledzić ogólną liczbę oddanych głosów – to, ile osób zagłosowało na konkretny tytuł, okaże się dopiero po zakończeniu Plebiscytu. Już na początku marca dowiemy się, które pozycje zasłużyły, według internautów, na tytuły Książek Roku 2018 portalu lubimyczytać.pl.

Z ubiegłorocznymi laureatami lat można zapoznać się poniżej: http://lubimyczytac.pl/plebiscyt2017

Przed rozpoczęciem plebiscytu serwis lubimyczytać.pl skonfrontował sześcioro cenionych polskich pisarzy z opiniami internautów o ich dziełach. Z recenzjami zarówno negatywnymi, jak i pozytywnymi skonfrontowali się:Dorota Masłowska, Szczepan Twardoch, Jakub Żulczyk, Wojciech Chmielarz, Joanna Opiat-Bojarska, Jakub Małecki.
Reakcje pisarzy można znaleźć tutaj:
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11359/czytelnicy-autorami-sukcesu).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *