Rynek książki

Czytaj PL 2018 – czytanie i słuchanie za darmo

2 listopada wystartowała kolejna edycja akcji Czytaj PL – przez miesiąc w ponad 500 miastach i miasteczkach w Polsce i za granicą znajdziecie plakaty z kodami umożliwiającymi darmowe pobranie 12 książek w wersji elektronicznej. Do czytania i do słuchania jako audiobook!

O co chodzi?

Po pierwsze, należy odnaleźć plakat akcji – na przystanku, w bibliotece czy instytucji kultury. Następnie należy zainstalować na swoim telefonie lub tablecie aplikację Woblink, przejść do zakładki Czytaj PL i zeskanować znajdujący się na plakacie kod QR. I to tyle! Do 30 listopada mamy możliwość czytania 12 ebooków i słuchania 12 audiobooków.

Nie zapomnijcie do czytania zaprosić znajomych! Każdy biorący udział w akcji może wysłać dostęp do książek pięciu bliskim osobom. Więcej informacji o zasadach znajdziecie tutaj.

„Upoluj swoją książkę”.

To akcja towarzysząca Czytaj PL, która do sięgnięcia po książki ma zachęcać młodzież. Będą mogli oni wypożyczyć książki w trakcie przerwy lekcyjnej, dzięki plakatom rozwieszonym w ponad tysiącu szkół. Do czytania zachęcać będą też ambasadorzy kampanii – nauczyciele i uczniowie.

Książki dostępne w akcji

W tym roku do wyboru jest sześć tytułów polskich i sześć zagranicznych – połowa to powieści, cztery to pozycje non-fiction, jeden to zbiór opowiadań i jedna to biografia. Wiele z nich to tegoroczne nowości.

W tym roku możecie przez miesiąc poczytać lub posłuchać następujących tytułów:

1. Olga Tokarczuk „Opowiadania bizarne”

2. Magdalena Grzebałkowska „Komeda. Osobiste życie jazzu”

3. Christophe Galfard „Wszechświat w twojej dłoni”

4. Anna Brzezińska „Córki Wawelu”

5. Wojciech Chmielarz „Cienie”

6. Anna Ficner-Ogonowska „Okruch”

7. Remigiusz Mróz „Hashtag”

8. Mark Bowden „Polowanie na Escobara”

9. Joanna Jax „Zemsta i przebaczenie”

10. Reni Eddo-Lodge „Dlaczego nie rozmawiam już z białymi o kolorze skóry”

11. Dan Ariely „Potęga irracjonalności”

12. John Flanagan „Zwiadowcy. Księga 1. Ruiny Gorlanu”

Więcej na temat dostępnych tytułów możecie przeczytać tutaj.

Co ja bym wybrała?

Ja co roku, ubolewam bardzo nad faktem, że tak świetna akcja musi się odbywać akurat w listopadzie, kiedy nie mam zbytnio czasu na czytanie, bo mój czas pochłania NaNoWriMo. W zeszłym roku dałam radę przeczytać ledwo fragment biografii Elona Muska, zachęcił mnie jednak do kupienia parę miesięcy później całej książki. Gdybym w tym roku jednak zdążyła do czegoś zajrzeć, byłoby to pewnie „Dlaczego nie rozmawiam już z białymi o kolorze skóry”. Tytuł brzmi intrygująco i mam nadzieję, że idzie za nim równie ciekawa perspektywa, poza tym na Wydawnictwo Karakter zawsze można liczyć. Kusi też „Polowanie na Escobara”, bo naoglądałam się na Netfliksie „Narcos” i „Fariña”.

A wam co się z zaprezentowanych tytułów najbardziej podoba? Zamierzacie czytać?

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *