CampNaNoWriMo 2018 – tydzień pierwszy

Jeśli nie wiecie, co to jest CampNaNoWriMo, zapraszam do tego postu sprzed paru lat, bo już zaskakująco długo się w tę zabawę bawię.

Tegoroczny kwietniowy Camp jest dla mnie wyjątkowo nieudany. Przede wszystkim zaraz na początku kwietnia wypadły święta Wielkanocne, co oznaczało więcej jeżdżenia po rodzinie niż pisania. Potem wcale nie zrobiło się lepiej. Chciałam w końcu domknąć rozgrzebane projekty szydełkowe, ale tych złośliwie tylko przybywa. No i, no wiecie… pisanie po prostu mi nie idzie. Nawet podsumowanie tygodnia pojawia się późno.

Po prostu nie. Być może dopadło mnie lekkie wypalenie po dosyć intensywnym początku roku. Może też chodzić o to, że w tym roku nie piszę w ramach Campu żadnego tekstu od nowa lecz poprawiam dwa starsze. Redakcja zaś jest najgorsza. Dlatego też jedyne, co udało mi się do tej pory osiągnąć to zredagować dwie sceny (z których jestem zadowolona) oraz 3 razy przepisać kolejną scenę, która za nic nie chce wyglądać tak jak powinna. Żongluję elementami, dopisuję, niepasujące elementy wycinam, próbuję przenieść ciężar na inne kwestie… i nic, nie mogę ruszyć do przodu ani z tą sceną, ani z całością.

Żeby było zabawniej, pisałam ten tekst także w trakcie listopadowego NaNoWriMo i wtedy bardzo mi się podobał. Ha ha ha. Taki urok NaNoWriMo, że nie ma czasu na myślenie. Zresztą w ogóle dziwi mnie, co się dzieje w tym tekście, bo wyraźnie po nim widać, że jakichś fragmentów brakuje… ale najstarszej wersji chwilowo nie mogę znaleźć, żeby je porównać.

Dlatego myślę, że w tym tygodniu zmienię podejście i zamiast walczyć z kosmitami i zmianą klimatu przeniosę się do innego opowiadania, do moich ulubionych cyborgów. Co prawda boję się, że jak je zacznę czytać, to się okaże, że też za dużo sensu nie mają, ale trzeba mieć nadzieję, że pójdzie lepiej. Trzymajcie kciuki.

Na koniec jeszcze statystyki. Jak widzicie dosyć ubogo:

Reklamy

5 myśli na temat “CampNaNoWriMo 2018 – tydzień pierwszy

  1. Mój Camp odbędzie się 20 kwietnia. W 24 godziny chcę napisać 10 000 słów. Taki sobie cel ustawiłam w trackerze, więc jak na razie statystyki leżą i kwiczą. Ale się szykuję. Już wystarczy mi, że listopadowe NaNo zawaliłam. Tu muszę dać radę.

    1. O boru, co za szalony plan! Nie wiem, czy ja bym się czegoś takiego podjęła, najwięcej na raz napisałam ze 3-4 tysiące. Powodzenia! Daj znać jak poszło.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.