Rynek książki

Nagroda literacka ArtRage

Pojawił się nowy pakiet ArtRage (dawniej BookRage). Co najmniej w swej formie zaskakujący, bo zawierający polskie premiery z 2017 roku! Do kupienia jest aż 10 książek prozy polskiej. Co jednak najciekawsze, po kupieniu pakietu można będzie oddać głos na swój ulubiony tytuł w pierwszej edycji Nagrody Literackiej ArtRage.

To bardzo ciekawy pomysł, by wszystkie nominowane do konkursu książki zebrać i udostępnić w jednym pakiecie – w ten sposób są one łatwo dostępne dla wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w głosowaniu. Przy czym warto zwrócić uwagę, że głosowanie ograniczone jest do osób, które dokonają zakupu, przez co wydaje się dosyć uczciwe, bo odporne na gwałtowny napływ fanów jednej pozycji/autora. Czas na głosowanie upływa 22 czerwca, jest więc sporo czasu, by móc na spokojnie zapoznać się ze wszystkimi pozycjami. Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną, a o jej wysokości również decydują czytelnicy, przeznaczając na ten cel wybraną część wpłacanych pieniędzy (które normalnie dzielone są pomiędzy BookRage, autorów i organizację pożytku publicznego).

Jeśli chodzi o nominowane tytuły, to zostały one wybrane przez jury składające się z recenzentów, redaktorów, blogerów, a więc książkowych pasjonatów. Przyznam że na polskiej literaturze współczesnej znam się gorzej niż słabo, ale rozpoznaję kilka znaczących, głośnych tytułów. Żeby było jeszcze ciekawiej, przyznana zostanie także Nagroda Jury w wysokości 10 000 zł.

A oto nominacje:

„Zombie” Wojciecha Chmielarza

„Pozwól rzece płynąć” Michała Cichego

„Po trochu” Weroniki Gogoli

„Rdza” Jakuba Małeckiego

„Exodus” Łukasza Orbitowskiego

„Hello World” Michała R. Wiśniewskiego

„Przemytnicy” Konrada Janczury

„Przyducha” Macieja P. Prusa

„Duchy Jeremiego” Roberta Rienta

„Bestia najgorsza” Michała Cetnarowskiego

W momencie pisania posta za 10 książek trzeba zapłacić 80 zł, co po przeliczeniu na jedną daje śmiesznie niską cenę. A jeszcze każdy, kto zagłosuje, ma szansę wygrać czytnik InkBook Prime.

Wszystkie szczegóły znajdziecie tutaj.

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *