Nagroda literacka ArtRage

Pojawił się nowy pakiet ArtRage (dawniej BookRage). Co najmniej w swej formie zaskakujący, bo zawierający polskie premiery z 2017 roku! Do kupienia jest aż 10 książek prozy polskiej. Co jednak najciekawsze, po kupieniu pakietu można będzie oddać głos na swój ulubiony tytuł w pierwszej edycji Nagrody Literackiej ArtRage.

To bardzo ciekawy pomysł, by wszystkie nominowane do konkursu książki zebrać i udostępnić w jednym pakiecie – w ten sposób są one łatwo dostępne dla wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w głosowaniu. Przy czym warto zwrócić uwagę, że głosowanie ograniczone jest do osób, które dokonają zakupu, przez co wydaje się dosyć uczciwe, bo odporne na gwałtowny napływ fanów jednej pozycji/autora. Czas na głosowanie upływa 22 czerwca, jest więc sporo czasu, by móc na spokojnie zapoznać się ze wszystkimi pozycjami. Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną, a o jej wysokości również decydują czytelnicy, przeznaczając na ten cel wybraną część wpłacanych pieniędzy (które normalnie dzielone są pomiędzy BookRage, autorów i organizację pożytku publicznego).

Jeśli chodzi o nominowane tytuły, to zostały one wybrane przez jury składające się z recenzentów, redaktorów, blogerów, a więc książkowych pasjonatów. Przyznam że na polskiej literaturze współczesnej znam się gorzej niż słabo, ale rozpoznaję kilka znaczących, głośnych tytułów. Żeby było jeszcze ciekawiej, przyznana zostanie także Nagroda Jury w wysokości 10 000 zł.

A oto nominacje:

„Zombie” Wojciecha Chmielarza

„Pozwól rzece płynąć” Michała Cichego

„Po trochu” Weroniki Gogoli

„Rdza” Jakuba Małeckiego

„Exodus” Łukasza Orbitowskiego

„Hello World” Michała R. Wiśniewskiego

„Przemytnicy” Konrada Janczury

„Przyducha” Macieja P. Prusa

„Duchy Jeremiego” Roberta Rienta

„Bestia najgorsza” Michała Cetnarowskiego

W momencie pisania posta za 10 książek trzeba zapłacić 80 zł, co po przeliczeniu na jedną daje śmiesznie niską cenę. A jeszcze każdy, kto zagłosuje, ma szansę wygrać czytnik InkBook Prime.

Wszystkie szczegóły znajdziecie tutaj.

7 myśli na temat “Nagroda literacka ArtRage

    1. Wow, nie zwróciłam uwagi, bo patrzyłam głównie na tytuły (większa szansa że rozpoznam niż nazwisko). Nie wiem, co mam teraz o tym myśleć :/

      1. Ja myślę, że fajna inicjatywa, ale że BookRage ma genderowy problem i kolejny raz to niestety widać :/ No nic. A tę powieść kobiety to właśnie już akurat czytałam ;)

  1. Bardzo dziękuję za zwrócenie uwagi, już myślałem że BookRage nie żyje. Fajnie że się myliłem, jeśli nawet nie ten to następne pakiety mogą mi podejść bardziej.

    1. Żyje i działa cały czas prężnie, tylko zmienił nazwę na ArtRage i rozszerzył asortyment. Polecam zapisać się na newsletter, nie wysyłają spamu, tylko info o nowych pakietach :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.