Piszę,  Rynek książki

Polscy ambasadorzy Wattpada

Spory już kawałek czasu temu stworzyłam krótką instrukcję obsługi Wattpada – miałam nadzieję, że pomoże ona użytkownikom odnaleźć się w tym serwisie. Jak jednak wyszło w praniu, na wiele pytań nie odpowiedziałam i masa osób czy to w komentarzach, czy to w prywatnych wiadomościach, dopytywała o szczegóły. Przyznam, że nie zawsze chciało mi się na nie odpowiadać, zwłaszcza gdy sama czegoś nie wiedziałam i musiałam szukać w anglojęzycznej pomocy strony.

Dlatego z radością informuję, że teraz użytkownicy Wattpada mają do kogo oficjalnie zwracać się po pomoc w języku polskim. Niedawno powstał profil Ambassadors Poland, na którym działa pięciu ambasadorów. Jak możemy przeczytać:

Drodzy Wattpadowicze 🙂

Witajcie na oficjalnym profilu polskich Ambassadorów Wattpada.

Kim jesteśmy?

Ambasadorzy Wattpada to grupa przeszkolonych użytkowników, którzy w ramach wolontariatu wspierają serwis i jego społeczność. Naszym zadaniem jest udzielanie pomocy, wyjaśnianie zasad działania serwisu, prowadzenie rozmaitych akcji oraz dzielenie się z Wami informacjami o najnowszych zmianach i nadchodzących wydarzeniach.

Polski team Ambassadorów to:

@EliseBlackpool
@Maneko243
@Veronieex
@yenneferslut
@zakurzona

Więcej przydatnych informacji i ogłoszeń znajdziecie na oficjalnym profile serwisu: @wattpad oraz na ogólnym profile Ambasadorów: @Ambassadors

Prosimy o nie umieszczanie tutaj reklam opowiadań, ani zaproszeń do czytania. Profil służy wsparciem dla polskiej społeczności Wattpada, a z czasem będą się tu pojawiały również informacje o prowadzonych przez inicjatywach i konkursach, ale nie jest to profil czytelniczy.

Niestety, nie jesteśmy w stanie pomóc Wam w kwestiach technicznych. Jeżeli macie problem z funkcjonowaniem serwisu skontaktujcie się z supportem -> https://support.wattpad.com/hc/en-us/requests/new

Takie wsparcie na pewno się przyda, bo Wattpad jest narzędziem skomplikowanym, często mało intuicyjnym (choć przyznam, że nie wiem, co tam ostatnio aktualizowano). Trudno zapamiętać wszystkie jego funkcje albo poznać wprowadzane nowości. Dla części użytkowników barierę stanowił też pewnie język, ponieważ oficjalny support jest po angielsku. Każdemu więc, kto czuje się lekko zagubiony na Wattpadzie, polecam wymienionych wyżej użytkowników oraz śledzenie profilu Ambassadors Poland.

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *