Piszę

Konkurs „Wydaj wszystkich swoich bohaterów”

Serwis Rozpisani.pl ogłosił konkurs na powieść/opowiadanie – nagrodą jest wydanie książki. Niestety ze względu na krótki termin w grę wchodzą tylko już gotowe utwory, czekające w szufladzie. Za to tematyka dowolna i limit znaków nieduży.

Poniżej treść komunikatu:

„Wydaj wszystkich swoich bohaterów” to konkurs zorganizowany dla każdego, kto napisał książkę lub chce ją napisać. – Szukamy talentów pisarskich, a najlepszą książkę wydamy. Zależy nam na tym, by marka Rozpisani.pl pomagała najlepszym autorom, dlatego wierzymy, że opowiadania, które do nas trafią mogą stać się bestsellerami – mówi Malwina Szewczyk z Wydawnictwa Naukowego PWN, które jest organizatorem konkursu. – To szansa na zaistnienie młodego autora na rynku wydawniczym, bowiem Rozpisani.pl oferują nie tylko wydanie i promocję książki, ale także jej dystrybucję. Czekamy na każde opowiadanie – dodaje. Aby wysłać do nas swoje dzieło, wystarczy wejść na stronę www.rozpisani.pl/konkurs i zgłosić się przez formularz. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jeden utwór swojego autorstwa.

Obszerność nadesłanego tekstu musi wynosić co najmniej 1 arkusz wydawniczy (tj. 40 tys. znaków ze spacjami). Przyjmowanie tekstów potrwa do 30 września. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi nie później niż 15 listopada 2016 r. na stronie internetowej organizatora: www.rozpisani.pl. Komisja oceni m.in. walory artystyczne i oryginalność utworu.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wejść na stronę www.rozpisani.pl/konkurs i wysłać swoje dzieło przez formularz kontaktowy.

Regulamin dostępny jest pod adresem: www.rozpisani.pl/konkurs-regulamin.

Szkoda tylko, że według regulaminu liczba egzemplarzy wydanych w ramach nagrody nie jest szczególnie imponująca:

sfinansowanie przez Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. wydrukowania papierowej edycji zwycięskiego Utworu w liczbie 100 egzemplarzy przeznaczonych do dystrybucji (tj. do dystrybucji drukowanych egzemplarzy Utworu poprzez skierowanie oferty ich nabycia do wszystkich kontrahentów Organizatora, z którego to tytułu laureat Konkursu otrzyma wynagrodzenie za sprzedaż) i 20 egzemplarzy przeznaczonych do użytku własnego autora – w oparciu o zawartą przez Organizatora i laureata Konkursu umowę dystrybucyjną, o której mowa w § 3 ust. 3 Regulaminu.

Na moje oko nie jest to szczególnie interesująca oferta, ale być może ktoś z was ma tekst w sam raz do wysłania.

2 komentarze

 • Fraa

  Niby nakład nie jest duży, z drugiej strony – minimalny limit objętościowy też nie jest wielki. Trudno oczekiwać, że ktoś w tysiącach egzemplarzy wyda broszurkę taką. W ogóle dziwne, że regulamin przewiduje samodzielną publikację opowiadania o.O Jak na opko, to wydaje mi się fajną szansą na zaistnienie. Bo powieść to chyba szkoda sobie tak „spalać”… no ale w ogóle, to nie zapominajmy, że zawsze jest jeszcze tablet 😉

  Ogólnie śmieszny konkurs. 🙂

  • Ag

   No właśnie taki ni wypiął ni przypiął – albo trzeba było zrobić na powieść pełnowymiarową i dać większy nakład albo zbiór opowiadań do 40 tys. A tak to nawet mam jedno opko na 40100 znaków, niby spełnia warunki, ale wyszłaby z tego broszurka, nie wiem, na co to komu. A dłuższe szkoda słać przy tam małym nakładzie 😀

   Jakby jeszcze w e-booku by to dali, to bym to opowiadanie zrozumiała, a tak to dziwne to jest.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *