Czytam

Wystartował serwis autorniezalezny.pl

Z inicjatywy self-publishera Bartosza Adamiaka wystartował nowy serwis dla pisarzy zainteresowanych samodzielnym publikowaniem swoich tekstów – i nie tylko. Autor Niezależny publikuje tak porady, jaką drogę publikacji wybrać, gdzie wysłać swojego teksty, w jakich konkursach wziąć udział, jak i porady pisarskie, marketingowe oraz wywiady. Ciekawe, że znalazło się tu miejsce także na opowiadania. Serwis zaprasza do współpracy każdego chętnego, jeśli więc masz coś ciekawego do powiedzenia albo chcesz się po prostu trochę popromować – pisz.

Sam założyciel tak napisał o pomyśle na Autora Niezależnego:

Od jakiegoś czasu chodził mi po głowie pewien pomysł. Tak naprawdę od jakiś dwóch lat. Zawsze wiedziałem, że jestem w stanie zdominować wyniki wyszukiwania google dla poszczególnych fraz takich jak „self-publishing”czy – prędzej czy później – „jak wydać książkę”. Ale tak naprawdę niewiele zyskam, występując jako jeden bloger. W dodatku dość mało wiarygodny, bo wydałem dwie książki, które nie odniosły spektakularnego sukcesu. Niejednokrotnie wspominałem także o potrzebie stworzenia medium, które ukazywałoby self-publishing w świetle mniej lub bardziej krytycznym, ale sprawiedliwym. Nastąpił ten dzień, kiedy musiał zostać postawiony kolejny krok.

Przyznam, że trochę mi takiego portalu brakowało i mam nadzieję, że projekt szybko się rozkręci. Życzyłabym sobie, by przede wszystkim przyczynił się do promocji dobrych przykładów self-publishingu, a nie skupił wyłącznie na technicznych poradach dla aspirujących twórców.

Jedyną uwagę na minus mam taką, że ktoś musi zapanować nad nadużywaniem wielkich liter w tytułach artykułów. Poza tym serwis prezentuje się bardzo estetycznie i mam nadzieję, że stanie się bogatą bazą tytułów poświęconych pisaniu oraz self-publishingowi.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *