Czytam

Pakiet BookRage „Pisarze warci poznania i innych miast”

Pojawił się nowy BookRage – pakiet e-booków za które płacimy tyle, ile uznamy za stosowne. Tym razem we współpracy z magazynem F5 przygotowano dla nas zestaw utworów młodych twórców. Uwaga, pojawił się też po raz pierwszy komiks!

bookrage222

Przyszedł czas na nowy BookRage! We współpracy z magazynem F5, przygotowaliśmy dla was pyszny pakiet twórców młodych, acz niejednokrotnie już doświadczonych. Jeszcze nie u szczytu swojej kariery (mamy przynajmniej taką nadzieję!) ale bogacących się o uznanie z każdą kolejną książką w ich dorobku.Przed Wami: Współcześni pisarze, których powinniście znać! (o ile jeszcze ich nie znacie ;)). 

W podstawowym pakiecie znajdziemy:

„Horror Show” Łukasza Orbitowskiego – W życie Giełdziarza, krakowskiego pirata, za sprawą przypadkowo znalezionej układanki, wkraczają siły nadprzyrodzone… i rudy kot.

“Brokat w oku” Błażeja Dzikowskiego – „Brokat w oku” dzieje się w zmieniającej się nagle i zdumiewająco Polsce lat 90-tych XX wieku. Roch Sadowski rzuca studia, żeby zrobić karierę, przedsiębiorczy wuj Lis ląduje w więzieniu, brat cioteczny organizuje neopogańską bojówkę, a mały piesek dwojga imion Srulek – Grom nie chce zejść z drzewa. I wszyscy za czymś tęsknią. Na jesieni 2015 ukaże się wydanie niemieckie.

„Złodzieje koni” Remigiusza Grzeli – Złodzieje koni to powieść o pokoleniach mężczyzn w „zaklętym” kręgu kompleksów, słabości i tchórzostwa. „Romantykach”, złodziejach złudzeń i marzeń. Pokoleniach nieobecnych ojców, milczących matek. Rodzinie jako polu walki. To powieść o niebezpieczeństwie odkrywania rodzinnych tajemnic, groźnym wpływie historii kreującej zastępy bohaterów niezdolnych do życia. Pisana nie „w imię Ojca”, a w imię „synów-kalek”. Bo przecież mogłoby być zupełnie inaczej…

Jeśli zapłacisz powyżej aktualnej średniej ceny pakietu, otrzymasz:

„DailyArt: Widoczne oznaki rozpadu” Jacka Karaszewskiego – pierwszy w historii BookRage komiks, w formatach: acv – do przeglądania poklatkowego na smartphonach i tabletach (link do aplikacji na Androida i iOS na stronie z zamówieniem), mobi – do przeglądania na e-czytnikach i pdf.

Komiks pełen prawackiego, seksistowskiego humoru dla Gniewomirów* po raz pierwszy zebrany w albumie! 65 najlepszych odcinków daily plus premierowo pięć wcześniej niepublikowanych tworzących cykl „Tomasz odnalazł ojca”, a wszystko to w wysokiej rozdzielczości. Czy może być coś lepszego? Pewnie, że może, ale raczej nie w tym przedziale cenowym. *jak twierdzi Wojciech Orliński

Jeśli natomiast zapłacisz więcej niż 25 złotych, Twój pakiet będzie zawierał także:

„Siódemkę” Ziemowita Szczerka – Znów w drodze. Dziennikarz przemierza mizerny, rozpadający się „krajobraz kulturowy”, jednak tym razem Ziemowit Szczerek nie pisze o Ukrainie, a o Polsce – choć tak naprawdę pisze o niej zawsze. W Siódemce poddaje wiwisekcji „Polskę najpolstszą”, samo jej serce, gdzie biją źródła wszystkich jej bolączek i frustracji, matecznik polskiego marazmu, bylejakości i magmy, rdzeń pełen szyldozy i płotów odlanych z betonu, gdzie winy za chaos i syf nie można zrzucić na nikogo prócz nas samych. Opisuje Polskę leżącą przy drodze krajowej numer 7. Jak opisać tę niezwykłą krainę? Pytanie trudne. Niewielu dotychczas próbowało. Siódemka tylko pozornie kpi z prowincji, prowincji leżącej w centrum naszego kraju. To dużo więcej niż żarty napędzane poszerzającymi świadomość wiedźmińskimi eliksirami (tak, tak – nie mogło zabraknąć także wiedźmina). To brutalna, szczera do bólu próba opisu tego, co swojskie, a zarazem bardzo tajemnicze i dotąd niezbadane. Siódemka stanowi podróż przez polskie jądro ciemności, przez kompleksy i fantazje narodowe, przez wieki historii – wędrówkę pełną groteski i przegięcia, napędzaną alkoholem i narkotykami (to wciąż #gonzo!), ale to przecież jedyny sposób na opisanie bezforemnej polskiej formy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *