Piszę

Konkurs wydawnictwa Genius Creations „Dobro złem czyń”

Logo-GC-kolor-smallWydawnictwo Genius Creations ogłosiło konkurs na opowiadanie fantastyczne zatytułowane „Dobro złem czyń”. Konkurs skierowany jest do debiutantów, ale – na całe szczęście – nie liczą się pojedyncze opowiadania w antologiach ani self-publishing. Tekst musi się mieścić w 60 tys. znakach, a czas na nadsyłanie prac mija 31 października 2015.

Tutaj znajdziecie pełny regulamin, poniżej zachęta do udziału:

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że rodzimi miłośnicy fantastycznej krótkiej formy nie mają łatwego życia. Antologie tematyczne ukazują się coraz rzadziej, a rynek czasopism w ostatnich latach znacząco się skurczył. Jako wydawnictwo niemal od początku stawiamy na współpracę z dobrze rokującymi autorami, a nie tylko z tymi znanymi, dlatego też postanowiliśmy ułatwić start przyszłym, być może następcom Sapkowskiego lub Dukaja (by na starość móc wypinać dumnie wątłą pierś, gdy ci będą odbierać kolejne literackie nagrody :)).

Jakie są warunki konkursu w wersji „przystępnej”, jako uzupełnienie prawniczej czarnej magii poniżej? Bardzo proste i przejrzyste.

1. Autor nie opublikował do tej pory samodzielnej książki beletrystycznej opatrzonej numerem ISBN (uwaga: self-publishing, współfinansowanie i opowiadania w antologiach się nie liczą)

2. Warunkiem przyjęcia tekstu jest wyraźne odniesienie się do motywu przewodniego konkursu: „Dobro złem czyń”. To wam zostawiamy interpretację tych słów, jeśli jednak będzie ona za szeroka, to przypomnijcie sobie Geralta, który nieprawość musiał zwalczać niekiedy tym samym; Conana, co w obronie słabszych nie bał się rozpłatać paru czerepów czy nawet Jima di Griza stojącego na straży prawa (co nie przeszkadzało mu to napychać kabzy, na przykład, skokami na banki). W jakim kierunku pójdziecie Wy sami? Nie wiemy, ale mamy nadzieję, że zaskoczycie nas swoją pomysłowością.

3. Ograniczenie ilości znaków bywa bolesne, szczególnie kiedy chce się przelać w tekst masę świetnych idei. Niestety jednak, nie możemy pominąć tego punktu: tekst nie może przekroczyć 60 000 znaków ze spacjami. Nie może być także wcześniej publikowany w jakiejkolwiek formie. Uwaga: nie ma limitu wysłanych opowiadań!

4. A kiedy wyniki? Ta informacja znajduje się w regulaminie, by jednak oszczędzić Wam czasu, to napiszemy pokrótce: oficjalnie, o ile nic nie stanie nam na przeszkodzie, zwycięzcy zostaną wyłonieni 15.02.2016. Sama antologia powinna ukazać się drukiem w drugim kwartale 2016 roku.

5. Ważna kwestia: opowiadanie nadsyłajcie koniecznie podpisane, wraz z adresem e-mail i numerem telefonu. Formatdoc lub rtf. W przypadku niespełnienia tych warunków wasz tekst może zostać odrzucony. Warunkiem przyjęcia tekstu jest ukończenie 18 lat przez autora.

6. Zatem – do piór! :)

Zapewne teraz zapytacie, dlaczego wysłać akurat do nas swój tekst? No cóż, na pewno nikt nie zdobędzie złotych gór – zarówno autorzy, jak i my. Możemy wam jednak obiecać sławę, chwałę i ujrzenie własnego opowiadania w normalnie wydanej, papierowej antologii. Mamy także nadzieję, że wszyscy będą się dobrze bawić – zarówno twórcy, którzy wzniosą się na wyżyny kreatywności, jak i my, którzy zostaniemy powaleni na kolana waszymi pomysłami. A uwierzcie, nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż widok dobrej prozy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *