Zmiany na platformie dla self-publisherów w Virtualo

ebookowoW zeszłym tygodniu Virtualo rozesłało do self-publisherów maile dotyvzące zmian na platformie do samodzielnego publikowania e-booków. Na początku platforma chwali się współpracą z ponad 800 autorami i 2 tys. ich e-booków opublikowanymi w ciągu 4 lat. Dalej zaś tłumaczy, że nawiązała współpracę z wydawnictwem E-bookowo.pl, by zapewnić autorom dostęp do różnych usług wydawniczych:

Chcemy umożliwić Państwu dostęp do jak największej liczby usług wydawniczych takich jak: korekta czy projektowanie okładek nowych ebooków, dlatego zdecydowaliśmy się na nawiązanie współpracy z wydawnictwem E-bookowo, które będzie mogło wspierać Państwa w całym procesie wydawniczym. Wprowadzenie tej zmiany wymaga rozwiązania dotychczasowych umów zawartych pomiędzy Virtualo a niezależnymi autorami oraz podpisania nowej umowy pomiędzy autorem a wydawnictwem E-bookowo. Wszystkim autorom, którzy zdecydują się na współpracę w ramach nowego modelu gwarantujemyciągłość sprzedaży e-booków i audiobooków wprowadzonych do oferty sklepów z sieci dystrybucji Virtualo przed 09.06.2015 rbez konieczności ponownego przesyłania plików do weryfikacji czy zakładania kont.

Po szczegóły mal odsyła na stronę wydawnictwa E-bookowo.pl.

Kolejny mail zawierał informację o rozwiązaniu umowy o korzystanie z Serwisu internetowego i jej rozwiązaniu z upływem 30-dniowego okresu wypowiedzenia.

Jeśli więc opublikowaliście jakieś e-booki w Virtualo musicie albo podpisać nową umowę, albo przygotować się, że Wasze książki znikną z tej księgarni i wszystkich współpracujących. Nie zapomnijcie wysłać im rozliczenia.

Powiem szczerze, że nie wiem, czy to dobrze, czy źle. Raczej wygląda, jakby Virtualo miało dość zarządzania platformą dla self-publisherów i wolało zrzucić to na kogoś innego, a same tylko przyjmować e-booki od kolejnego wydawnictwa. Przyznam, że wielką fanką ich systemu nigdy nie byłam, zawsze się gubiłam gdzie co trzeba kliknąć i czemu tyle czekać. Mam więc cichą nadzieję, że współpraca z E-bookowo.pl dla tak nieogarniętych ludzi jak ja będzie wygodniejsza (wzdycha w stronę Smashwords). Pożyjemy, zobaczymy.

A co wy myślicie o współpracy poprzez nowego pośrednika?

2 myśli na temat “Zmiany na platformie dla self-publisherów w Virtualo

  1. Szczerze mówiąc niby wiedziałam, że Virtualo obsługuje self-publisherów, ale chyba raz coś selfowego tam kupiłam i to nieco przypadkiem, a tak traktowałam ich jak księgarnię internetową i się nad selfową stroną nie zastanawiałam. I może faktycznie chcą na kogoś przerzucić zajmowanie się selfem jako takim i skupi bardziej na księgarnianym biznesie.

  2. Generalnie największy plus był taki, że dystrybuują selfów do innych księgarni, do których inną drogą nie można się dostać. A tak to selfi są wymieszani z resztą książek i nie są jakoś specjalnie wyróżnieni, co akurat pod pewnymi względami jest dobre :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.