Rynek książki

Pakiet QuickRage „Współczesna ekonomia”

Pakiety QuickRage działają podobnie do BookRage – za dowolną kwotę możemy zakupić zestaw e-booków, tyle że mamy na to tylko tydzień, nie dwa. Tym razem zespół zaproponował nam książki dotyczące ekonomii:

quickrage

 • „Ścięgna Konsumpcyjne” pod redakcją W. J. Burszty i M. Czubaja

SPIS TREŚCI:
Wstęp. Nauka w neoliberalnych objęciach – Wojciech J. Burszta, Mariusz Czubaj
1. Narcyzm, kontrkultura i styl życia. W stronę kulturoznawstwa krytycznego – Wojciech J. Burszta
2. Kultura popularna jako pole bitwy. Wokół kulturoznawstwa krytycznego Stuarta Halla – Krzysztof Jaskułowski
3. Pięćdziesiąt lat później. Niepokoje amerykańskie Jana Strzeleckiego i długie trwanie w popkulturze – Mariusz Czubaj
4. „Doing culture is dirty working”. Szkic z kulturoznawstwa stosowanego – Karolina Charewicz-Jakubowska
5. Tożsamość czy podmiotowość? Antropologia jako polityka – Michał Rauszer
6. Dwie twarze kultury. Rzecz o rozkoszy i przemocy – Marcin Lisiecki
7. Niepewność jako neoliberalny aksjomat. Ekonomia, kultura, jednostki i programowa niestabilność – Jacek Drozda
8. Nowa gospodarka. Informacjonizm, neoliberalizm, trzecia droga – Michał Michalski
9. Głębokie gardło neoliberalizmu. O pułapkach zaangażowania i iluzjach oporu – Marek Pawlak
10. Perspektywy radykalnej wyobraźni politycznej – refleksje dotyczące praktyk oporu i utopii w czasach kryzysu – Rafał Majka
11. Prometejski bunt neoplemion w świecie ponowoczesnym – Maciej J. Dudziak
12. Techno-ciało. Podmiotowość, cielesność, technologia – Bartosz Wrześniewski
13. Krew czy swoboda. Wojny kultur na przykładzie rodziny – Anna Jawor
14. Pomiędzy zabawą, zbawieniem, rozrywką i zmianą, czyli trochę przekorniej o istocie kultury – Jędrzej Sudnikowicz
15. Nasz Durden. Jestem potrzebą istnienia Tylera – Piotr Jezierski
16. Produkcja kulturowa i refleksyjność kultury popularnej – street art – Łukasz Biskupski
17. Moda na muzyczną „alternatywę”. Paradoksy postrockowego pejzażu – Marcin Rychlewski
Posłowie – Anna Zeidler-Janiszewska

 • „Kiedy pieniądz umiera” Adama Fergusona – W 1923 roku, gdy niemiecka waluta praktycznie stała się bezwartościowa (w grudniu tamtego roku za jednego dolara trzeba było zapłacić 4 bln marek, Republika Weimarska niemal wróciła do gospodarki barterowej. Drogie cygara, dzieła sztuki i klejnoty rutynowo wymieniano na podstawowe artykuły żywnościowe, takie jak chleb; bilet do kina można było kupić za kawałek węgla, a butelkę nafty za jedwabną koszulę. W desperacji premier Bawarii złożył w lokalnym parlamencie projekt ustawy uznającej obżarstwo za przestępstwo zagrożone surową karą – „żarłok” został zdefiniowany jako „ten, kto nawykowo oddaje się przyjemnościom stołu w takim stopniu, że może wywołać niezadowolenie ze względu na trudną sytuację ludności”.
  Od czasu pierwszej publikacji w 1975 r. książka Kiedy pieniądz umiera stała się klasyczną opowieścią o tych przedziwnych i przerażających czasach. Splatając eleganckie analizy z wieloma relacjami bezpośrednich świadków, zwykłych ludzi walczących o przetrwanie, koncentrując się przede wszystkim na ludzkim aspekcie inflacji – stawia pytanie, dlaczego rządy się do niej uciekały, opisuje jej straszny, korupcyjny wpływ na obywateli, męczarnie związane z procesem uzdrowienia waluty oraz mroczne, długotrwałe dziedzictwo inflacji. W czasie dotkliwego kryzysu gospodarczego książka ta stanowi pilne ostrzeżenie przed uzależniającymi zagrożeniami drukowania pieniędzy – czyli deficytu budżetowego – jako „miękkiej” opcji dla rządu, który musi się zmierzyć z rosnącym niezadowoleniem i bezrobociem.
 • „Keynes kontra Hayek. Spór, który zdefiniował współczesną ekonomię” Nicholasa Wapshotta – Keynes kontra Hayek, to podłoże i spuścizna największego w dziejach pojedynku na gruncie ekonomii.
  Keynes i Hayek od osiemdziesięciu lat uosabiają przeciwstawne nurty myśli ekonomicznej: interwencjonizm i leseferyzm. Koncepcje obu ekonomistów zdobywały i traciły przychylność polityków od Franklina Roosevelta do George W. Busha wywierając przy tym wpływ na poziom życia milionów.
  Począwszy od wielkiego kryzysu poprzez II wojnę światowa i okres powojennej odbudowy, aż po czasy obecne, doświadczony dziennikarz, Nicolas Wapshott, poddaje wnikliwej obserwacji porywające debaty między dwoma gigantami dwudziestowiecznej ekonomii, których rozbieżne poglądy nadały kształt gospodarczym wzlotom i upadkom w wielu krajach i nadal trzymają świat w swoim władaniu.

Klienci, którzy wpłacą powyżej średniej ceny pakietu, otrzymają także:

 • „Ekonomia dobra i zła”: Tomáš Sedláček ze wstępem Vaclava Havla – Czy da się opowiedzieć historię myśli ekonomicznej poprzez książkę, która przebija sprzedażą Kod da Vinci i Harry’ego Pottera, a później zrobić z tego sztukę teatralną? Tomáš Sedláček udowadnia, że tak.W fascynującej książce „Ekonomia dobra i zła”, która przebojem podbiła czeski i słowacki rynek wydawniczy autor prowadzi czytelnika od eposu o Gilgameszu do myśli, które współcześnie napędzają światowe rynki. W jasny i przystępny sposób, a jednocześnie erudycyjny i angażujący czytelnika tłumaczy najważniejsze zjawiska światowej ekonomii i stawia tezę: wszystko sprowadza się do ludzkich motywacji, do ekonomii dobra i zła. Książka została wydana przez Oxford University Press, a swoje wydania przygotowują również wydawnictwa m.in. w Chinach, Niemczech i Rosji.

A zapłata powyżej 20zł gwarantuje otrzymanie dodatkowej książki

 • „Prosumpcja” pod redakcją Piotra Siudy i Tomasza Żaglewskiego

Spis treści
Piotr Siuda, Tomasz Żaglewski, O potrzebie odkrycia trzeciej drogi w badaniach prosumpcji
Kazimierz Krzysztofek, Rozproszone społeczeństwo: od wielkich centrów wytwórczych do osobistych przemysłów
Bartosz Mika, Prosumpcja – niedoszła rewolucja
Dominik Porczyński, Prosumpcja w polskim fandomie gier fabularnych
Radosław Bomba, Grzegorz D. Stunża, Panorama praktyk prosumenckich wśród fanów i twórców gry komputerowej Wiedźmin. Przyczynek do netnografii
Stanisław Krawczyk, Prosumpcja polskich miłośników literatury fantastycznej
Anna Kęsicka, Kondycja polskiego prosumenta
Sebastian Skolik, Uwarunkowania prosumpcji. Studium przypadku rozwoju projektów Fundacji Wikimedia
Michał A. Michalski, Prosumpcja, wolność, państwo opiekuńcze

Brak komentarzy

 • Shir

  Bardzo ciekawe pozycje, takie kampanie zawsze kojarzyły mi się z beletrystyką raczej. Ale i tak nie skorzystam, bo nie mogę za cholerę się jednak przekonać do ebuków. Już i tak wzrok mi siadł od pracy przy komputerze, to jeszcze rozrywka przy komputerze byłaby chyba ponad siły moich oczu:)

  • Ag

   To kup sobie czytnik 🙂 Albo jak na Targach Książki jakiś wygram to się podzielę z tobą 😀

   BookRage ostatnio wypuścił też komplet filozoficzny, muzyczny, sportowy, a teraz ekonomia, więc można fajne rzeczy znaleźć. Ale ja głównie fantastykę i kryminały zgarniam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *