Wattpad – krótka instrukcja obsługi

Krótki ilustrowany poradnik jak dodać tekst na Wattpadzie, jak dodać okładkę, obsadę, dedykację i jak edytować.

UWAGA! Od teraz o pomoc można prosić Polskich Ambasadorów Wattpada! Szczegóły tutaj.

Ok, zauważyłam, że trochę osób trafia na mojego posta o Wattpadzie szukając informacji, jak dodać tam tekst, okładkę albo obsadę. Oto więc krótki poradnik dla zagubionych.

EDIT: Ludzie, nie pracuję w Wattpadzie. Skąd mam wiedzieć, czemu nie działa wam funkcja X czy Y. Skorzystajcie z pomocy na stronie Wattpada albo wyślijcie im maila. Albo chociaż przeczytajcie wcześniejsze komentarze pod tym postem.

Jak dodać opowiadanie

By dodać tekst, kliknij w „Twórz”, a następnie „+ new story”.

jak dodać opowiadanie wattpad

Otwiera nam się strona z informacjami o nowym projekcie – na razie jeszcze nie piszemy tekstu właściwego, ale uzupełniamy podstawowe dane. Jeśli chcemy dodać okładkę z dysku, nie będzie z tym problemu – klikamy na „Add a cover”, a następnie „Upload cover”. Natomiast jeśli chcemy skorzystać z generatora okładek, musimy poczekać, bo na razie opcja „Create cover” jest wyszarzona. Dodajemy też opis:

jak dodać opowiadanie wattpad 2

Dalej wybieramy kategorię z listy i język (jest polski do wyboru) oraz prawa autorskie. Zauważyłam, że nie da się skopiować fragmentów tekstu ze strony – nie wiem, czy działa to tylko przy tekstach z „Wszelkie prawa zastrzeżone” czy też przy tych na CC. Klikamy „save changes”.

kategoria, język, prawa, wattpad

I dostajemy następujący widok:

opowiadanie wattpad

Jak edytować opowiadanie

Przycisku „Edytuj opowiadanie” używamy, jeśli chcemy zmienić dane, które przed chwilą wprowadziliśmy, czyli tytuł, okładkę, opis, prawa autorskie itp. Jeśli chcemy usunąć tekst, opcję tę znajdziemy pod trzema kropeczkami obok „edytuj” (jakby nie można było dać symbolu kosza na śmieci czy czegoś logiczniejszego…). By dodać tekst, klikamy na „Untitled Part 1”.

Idea Wattpada jest taka, by dodawać opowiadania/powieści we fragmentach. Jeśli więc dysponujesz dłuższym tekstem lub jesteś w trakcie pisania, podziel go na w miarę równe rozdziały/części i publikuj w regularnych odstępach czasu. Na potrzeby tego posta dodaję krótkie opowiadanie, więc wkleję do do edytora całe na raz.

Otworzy nam się następujący edytor:

jak edytować opowiadanie wattpad

Na środku, w miejsce „Untitled part 1”, wpisujemy tytuł rozdziału/części albo jej numer – ja wpiszę tytuł opowiadania, bo ma ono tylko jedną część. Możemy albo wkleić wcześniej napisaną treść do edytora, albo pisać bezpośrednio na stronie. Klikając na obrazek z górą możemy dodać zdjęcie (ale tylko podając URL, nie z dysku) albo, klikając na obrazek z kamerą, dodać link do filmiku na YouTube. Każdą nowo dodawaną część/rozdział tekstu możemy więc wzbogacić o dodatkowe elementy. Niedawno wprowadzono nowy edytor i ma on jedną, bardzo dużą wadę – nie obsługuje polskich znaków diakrytycznych, w związku z czym nasze opowiadanie nie wygląda zbyt pięknie.

Jak dodać obsadę

Dodatkowe opcje znów znajdziemy pod symbolem „…” w prawym górnym rogu. Tu możemy skasować część, ustawić, czy tekst jest dostępny publicznie czy prywatnie, dodać link (na przykład do swojego bloga), a także dodać obsadę. W odpowiednie okienka wpisujemy nazwisko aktora, a obok imię naszej postaci, po czym klikamy przycisk „obsada” (bo nie można było tego nazwać „dodaj” albo „zapisz” dla ułatwienia…). Czynność powtarzamy, aż wypiszemy wszystkich członków One Direction.

jak dodać obsadę wattpad

jak dodać obsadę wattpad 2

Gdy wszystko jest dodane, klikamy ewentualnie „Zapisz i podejrzyj” – by wiedzieć, jak opowiadanie będzie się prezentować na stronie – a następnie „Publikuj”.

Jak dodać okładkę z generatora

To teraz cofamy się do „Twórz”, bo udostępniły nam się nowe funkcje. Klikamy na dopiero co dodane opowiadanie oraz „Edytuj”. Tadam! Po publikacji możemy zmienić okładkę na zrobioną w generatorze! Klikamy „Create cover”:

jak dodać okładkę wattpad

Do wyboru mamy trochę teł z losowymi widoczkami na miasto, kwiatkami albo zakrwawioną szmatą. Tajemniczy napis „lato” (na screenie zmieniony już na Montserrat Alternates) to nazwa używanego fontu – klikając na niego możemy go zmienić, ale, jak łatwo się domyślić, polskie litery są niekochane. Dziwny kwadracik obok „lata” to zmiana koloru napisów. Możemy też powiększyć/pomniejszyć tytuł, ale z jakiegoś powodu przesuwa się od wtedy w prawo, zamiast pozostawać wyśrodkowanym. Generalnie zbyt wielu opcji to tu nie ma i nie powalają na kolana… Klikamy zapisz albo anuluj, jeśli zdamy sobie sprawę, że w Paincie sklecimy coś ładniejszego.

generator okładek wattpad

Jak dodać dedykację

Wracamy do „Edytuj”. Na samym dole pojawiła nam się nowa opcja – „bieżąca seria” lub „complete”. Ta pierwsza ustawia się automatycznie, drugą wybieramy, gdy już opublikujemy całe opowiadanie. Klikamy zapisz i wracamy do strony projektu. Klikamy „+ nowa część”, by dodać kolejny rozdział, albo klikamy tytuł poprzedniego rozdziału, by wprowadzić poprawki. I to teraz zrobimy, bo również tam pojawiła się nowa funkcjonalność – możemy dedykować nasze dzieło innemu użytkownikowi (opcja ukryta w „…”). Niestety nie możemy dedykować opowiadania mamie  ani jakiejś losowej osobie, która konta na Wattpadzie nie posiada.

jak dodać dedykację wattpad

I to tyle. Wattpad na pierwszy rzut oka wydaje się łatwy w obsłudze, ale czasem jakaś funkcja ukryta jest w dziwnym miejscu (naszukałam się na przykład zmiany statusu opowiadania na „zakończone”…) albo pojawia się dopiero po dodaniu tekstu, choć nie widzę ku temu żadnego uzasadnienia. W końcu nie pomaga niezbyt udane tłumaczenie na język polski.

Jak ktoś jest zainteresowany, to tutaj znajduje się mój profil na Wattpadzie.

Reklamy

161 myśli na temat “Wattpad – krótka instrukcja obsługi

 1. Czy jest jakiś sposób na wyszukiwanie po języku? Bo ani na stronie wattpada nie mogę tego znaleźć, ani nie wyczytałam w poście (może nie zauważyłam, mea culpa).

  1. Kliknij w nazwę swojego konta w prawym górnym rogu, a następnie „Language”. Tam możesz wybrać język interfejsu oraz język przeglądanych opowiadań. Niestety nie można w wyszukiwarce szukać po języku.

   1. Mam pytanie. Sama piszę opowiadania na wattpadzie i chciałabym dodawać do rozdziałów zdjęcia i wiem, że u góry można dodać podając link zdjęcia, ale widziałam w niektórych opowiadaniach, że da się wkleić w tekście jakieś zdjęcie tylko chciałabym wiedzieć jak to jest możliwe do zrobienia?

  1. Mg możesz na telefon komórkowy zgrać wattpada oraz ,,wattpad covers” na którym możesz robić własne okładki pozdrawiam <3

  2. modyfikować nie można, ale przerobione zdjęcie zapisane na komputerze można dodać. w miejscu okładki trzeba wybrać opcję ,,załaduj okładkę”. wyświetli się okienko w którym należy wybrać plik z komputera. później można jedynie zapisać tytuł na tej okładce

 2. Jak dodać nową część historii np. 2? Widziałam na kilku watpadach kontynuacje historii coś w stylu kolejnego tomu i to było tak jak by podczepione do poprzedniej. Po prostu wyświetlało się jako kolejny tom.
  Jak coś takiego zrobić?

 3. Cześć mam pewien problem bowiem jak wciskam spacje to wychodzi mi tak jakbym zrobiła 2xspacje co mam zrobić aby to naprawić?

  1. Szczerze nie rozumiem problemu. Sprawdź ustawienia komputera albo czy coś ci nie utknęło pod spacją albo napisz do supportu Wattpada – namiary dwa komentarze niżej.

 4. Dzień Dobry.niewiem jak przejść do 1rozdzialu gdy napisalam już początek.Nie jestem pewna swoich zapisów czy będą „widniec „dla innych jako ta sama historia czy w ogóle cos innego..:/

  1. Kliknij na górnym pasku „twórz”, a następnie przy opowiadaniu „kontynuuj pisanie swojej opowieści” albo „+ nowa część”. Czytelnicy zobaczą, że dodany został nowy rozdział do istniejącego już wcześniej tekstu.

 5. mam problem zaczelam pisac ksiazke. napisalam jeden rozdial. nastepnego dnia weszlam by napisac dalszy rozdzial i nwm jak. jedyne edytuj jest by zedytowac te rozdzial

  1. Kliknij na górnym pasku „twórz”, a następnie przy tytule powieści „kontynuuj pisanie swojej opowieści” albo „+ nowa część”.

 6. Mam pewien problem, bo z ciekawości wylogowałam się i spróbowałam wpisać moje opowiadanie w wyszukiwarce wattpada, tak o, żeby zobaczyć jak wygląda itp. Ale o dziwo, nie ma go, tzn. nie wyświetla mi wcale mojego opo. NIe wiem czemu, w ustawieniach wydaje mi się wszystko w porządku.

 7. Mam problem, bo z ciekawości wylogowąłam się z wattpada, i spróbowałam wyszukać moją opowieść, ale jej tam nie ma! Inne się wyświetlają, ale akurat moja nie :( Wydaje mi się, że wszystko w ustawieniach jest okej, więc czemu?

   1. Diabolik Lovers Inculcatio. Ale chyba rozwiązałam już ten problem. Gdy zmieniłam oznaczenie z „dla dorosłych” na te drugie (nawiasem mówiąc, nie pamiętałam, żebym to tak ustawiała xD) , to koleżanka mówiła, że jest okej. Ale to ma w końcu jakieś znaczenie? Mam na myśli, że jak książka będzie 18+ to nie będzie się w wyszukiwała? Bo nie jestem tu za bardzo zorientowana.

   2. Tak, teksty oznaczone jako 18+ pokazują się w wyszukiwarce tylko tym użytkownikom, którzy mają w profilu dodaną datę urodzenia i mają powyżej 18 lat.

    Jeśli twój tekst jest 18+ to tak powinien być mimo wszystko oznaczony.

   3. Będąc szczerą, to ciągle się waham. Jednego dnia jestem pewna, że tak będzie, a innego już nie. Póki się nie zdecyduję całkowicie to pewnie ich nie będzie. Ale dowiem się podczas pisania :) Na szczęście nie ma jakiegoś limitu do kiedy można zmienić oznaczenie xD

  1. A czy ktoś mógłby mi pomóc, bo mam problem ze zmianą hasła
   Jestem już na swoim koncie w ustawieniach i chcę zmienić hasło, ale żeby zmienić trzeba najpierw wprowadzić aktualne hasło ale go nie pamietam wiec wciska juz chyba 15 raz prośbę o wysłanie mi go na pocztę e-mail ale nic nie przychodzi, na drugą też nie. Dodam, że czekam już pnad godzinę nwm ile czasu może to potrwać bo z innych stron od razu przychodzi mi powiadomienie… Jest coś innego co mogę zrobić Albo może robię coś żle?

   1. Wattpad nie od dziś ma problem z wysyłaniem maili – niestety albo trzeba czekać, aż dojdzie, albo napisać do supportu i liczyć, że się odezwą. Nie wiem, czemu od dwóch lat nie potrafią tego naprawić.

  1. Z tego co rozumiem nie można wstawić obrazu z dysku, trzeba go najpierw dodać w jakimś serwisie, a następnie w widoku edycji kliknąć u góry w ikonkę ze zdjęciem i tam podać adres obrazka.

  1. Klikasz w „Twórz” – pokaże ci się lista wszystkich twoich publikacji. Klikasz w ikonę trzech kropek (ostatnia po prawej) przy tej, którą chcesz usunąć. Rozwinie się dodatkowe menu z opcją „usuń”.

 8. Witam. wstawiłam część opowiadania. Chciałam przekazać link znajomym. Niestety, cały czas wyskakuje info, że takie opowiadaie nie istnieje. Kiedy jestem zalogowana, mnie się pokazuje , po wylogowaniu taki sam kom, że nie ma takiego wpisu.

 9. A co jeśli jestem zalogowana i dodałam opowiadanie, a kiedy ktoś próbuje je wyszukać, jest napisane, że nie ma opowiadania o takim tytule ?
  Z góry dziękuję za pomoc.

  1. Klikasz „Twórz”, następnie w tekst, który chcesz zakończyć, następnie w „Edytuj opowieść”. Na samym dole znajdziesz „Rodzaj opowieści” – ustawiasz go na „Zakończone”.

 10. Kiedy wchodzę na moje opowiadanie nie wyświetlają mi się „Ostatnie Komentarze”, mimo że moja historia te komentarze ma, dlaczego?

 11. Czy na Wattpadzie jest taka możliwość by moje wyświetlenia nie wchodziła w liczbę wszystkich wyświetleń?? Mam nadzieję, że ktoś rozumie o co mi chodzi?

 12. Hej mam pytanie ;) Czy jest możliwość znalezienia ostatnio czytanego opowiadania jeśli nie ma się go w bibliotece? Wiem, że kiedyś była raka możliwość ale nie wiem jak jest teraz po aktualizacjach. :P

 13. Dokładnie, jak niektóre osoby powyżej, mam problem z odnalezieniem swojej opowieści na Wattpadzie. Wpisałam z ciekawości w wyszukiwarkę tytuł – wspomnę, że nie mam ustawionych treści dla dorosłych – a on się nie wyświetlił.

 14. Pomocy! Piszę na Wattpad od dłuższego czasu ale pierwszy raz spotykam się z tym czymś. Chcę edytować książkę i dodać rozdział ale nie mogę włączyć tej opcji. Przycisk do publikowania, edytowania itd jest zablokowany! Co robić? :(

  1. Hm, u mnie działa. Może to jakiś błąd po stronie Wattpada. Proszę się kontaktować z Wattpadem, ja tam nie pracuję żeby ogarniać ich awarie.

 15. No więc tak. Piszę na Wattpad dwa opowiadania, z którymi nie mam problemów typu, że mi się nie wyświetla przy wyszukiwaniu, choć oby dwie są oznaczone jako +18. W jednym z pierwszych komentarzy napisałaś, że nie można dodać swojego zdjęcia jako okładki. Oczywiście, że można! A nawet łatwiej jest robić okładki na smartphonie. Wystarczy pobrać aplikację Wattpad – Covers oraz jakiś edytor zdjęć. Można najpierw obrobić wybrane zdjęcie w edytorze, a potem przez aplikację Wattpad, dodać okładkę za pomocą Covers. Instrukcja by dodać okładkę przez Covers:

  1. Wejść przez aplikację ma telefonie w opowiadanie (znaczek ołówka).

  2. Kliknąć więcej opcji (trzy ktopki w prawym, górnym rogu(.

  3. Kliknąć ,,Edytuj okładkę opowieści”.

  4. Wybrać ,,Przez aplikację Covers.

  Jeżeli okładka nie jest zapisana w Covers:

  – Kliknąć znak +

  – Kliknąć znak obrazu w lewym, dolnym rogu i wybrać zdjęcie z telefonu.

  W aplikacji można dodać napis z tytułem opowieści i/lub nazwę autora, emotikony. Można także zmienić kolor i czcionkę napisu. Potem udostępnić.

  A teraz mam do ciebie pytanie: Jak sprawdzić pozycję (miejsce) książki? Czasem w opisach jest napisane np. #27 miejsce w FanFiction. Pomożesz?

  1. Dziękuję za uzupełnienie – z poziomu aplikacji nie próbowałam dodawać okładki, a w wersji na komputer jakoś tej opcji nie widziałam. Ale moim zdaniem Wattpad w ogóle jest mało intuicyjny.

   Z powodu tej nieintuicyjności nie mam pojęcia, jak działa pozycjonowanie. Czasem pojawia się po prawej na stronie książki, a czasem nie. Być może zależy to od listy wyświetleń i tylko powyżej iluśtam Wattpad dodaje pozycję.

 16. Ostatnio napisałam opowieść, którą opublikowałam, lecz po pewnym czasie stwierdziłam,że wole, aby była prywatna. Teraz natomiast znowu chciałabym ją opublikować, ale się nie da, nie wiem jak to zrobić…

  1. Dla równowagi, ja nie mogę uczynić opowiadania prywatnym, choć strona twierdzi, że zapisała mój wybór.

   Spróbuj w „Twórz” > tytuł opowiadania > trzy kropki obok „Edytuj opowieść” i tak powinna być jakaś funkcja do ponownej publikacji.

 17. Mam pytanie. Czy jest możliwość zadedykowania komuś rozdziału na telefonie? Tak samo, jak mogę oznaczyć kogoś ze znajomych na wattpadzie w opowiadaniu?

 18. Jak piszę cały czas wychodzą pochyłe litery. Żeby to zmienić, muszę zaznaczać tekst, a gdy to zrobię i piszę dalej, nadal mam pochyłe. Jak mogę to zmienić? Z góry dziękuję za odpowiedź ;)

  1. O matko, dziwny problem. Może na końcu niepochyłego zdania dodaj jedną niepotrzebną literę i następne zdanie zacznij pisać przed nią, a nie za nią, wtedy powinien zapamiętać niepochyły układ, a na koniec kasujesz zbędną literę.
   Nie wiem, z czego ten problem wynika, można spróbować zamykać i otwierać edytor albo skasować część i dodać jeszcze raz, jak nie jest opublikowane jeszcze.

 19. A ja mam inne pytanie. Jak dostać się do rankingu wattpada? Chodzi o to, że są na przykład romanse czy coś i do danej kategorii jest ranking, choć nie wpisują się do niego wszyscy. Mam więc pytanie jakie są wymogi, wiesz może?

 20. Witam, wiesz może według jakich zasad działa ranking wattpada? Co zrobić, żeby się do niego dostać? Jakie trzeba spełniać kryteria? (chodzi o ranking w np. romansach)

  1. Prz komentarzu po prawej jest symbol trzech kropek. Po kliknięciu na niego pojawi się „Zgłoś komentarz” i „Usuń komentarz”.

 21. Mam pytanie, co oznaczamoczko przy opowiadaniu? Ilość osób, które dodały opowiadanie do biblioteki czy osoby, które to przeczytaly?

 22. Mam pytanie. Jak sprawdzić, które miejsce zajmuje moje opowiadanie na wattpadzie. Czy pojawienie się go w rankingu zależy od liczby przeczytań i gwiazdek?

  1. Tak. Opowiadanie nie pojawi się w rankingu dopóki nie zbierze dużej liczby reakcji (nie wiem jednak ile dokładnie jest potrzebne). Po wejściu do rankingu pozycja będzie widoczna po prawej na stronie książki.

 23. Chciałabym się również zapytać jak można dodać zdjęcie z cytatem z opowiadania, bo widziałam, że niektórzy tak robią.

  1. Twórz -> Tytuł opowiadania -> Edytuj opowiadanie -> Rodzaj opowieści. Na samym dole będzie. Kiedyś to ustawiałam i nie zapisywało sie od razu, więc może potrzebuje chwili na uaktualnienie się.

 24. Jak mogę zmienić szkic tak, aby opublikował się jako rozdział? zapisałam go, jednak jest tam jako szkic, a nie rozdział!

 25. Czy na wattpad jest taka opcja, aby zapisany rozdział opublikował się w określonym czasie? Na przykład za 3 dni od zapisania?
  Pozdrawiam ^^

 26. Napisałem rozdział, dodałem do niego tło (ten obrazek nad rozdziałem) i opublikowałem. Jak usunąć obrazek z rozdziału?

 27. Hej, mam problem, zapomniałam hasła do wattpad i chciałam je odzyskać ale mam podanego tam maila do interii, a nie gmail i w ogóle nie przychodzą mi tam wiadomości i nie mogę zresetować hasła, myślicie że da się coś z tym zrobić? :)

  1. Maile od Wattpada często giną, mogą dotrzeć z opóźnieniem. Generalnie w takich sytuacjach proszę się zgłaszać do SUPPORTU WATTPADA.

 28. Do opowiadania dodałam nową część, a piszę, że jest tylko jedna. Kolejne części pojawiają się po jakimś czasie czy to błąd?
  Proszę, nie wiem co robić.

 29. Dzień dobry, mam problem z nominacją. Zostałem nominowany, i teraz ja będę musiał nominować inne osoby…kłopot w tym że nie wiem jak. Bardzo przepraszam za zawracanie głowy…

   1. Hmmm tak, może źle się wyraziłem, chodziło mi bardziej o podanie linku na czyjś profil w rozdziale. Wklejałem link ale nic mi nie działało.

   2. Może chodzi ci o dedykację? Gdy piszesz/edytujesz tekst, po prawej u góry jest symbol 3 kropek, tam znajdziesz opcję dedykacji.

 30. Czy ktoś rozwiązał problem z e-mailami, które nie przychodzą? Wylogowałam się lecz nie pamiętam hasła. Chcę zmienić hasło, ale wiadomości z instrukcją nie przychodzą. Pisałam do nich lecz wiadomość jest wygenerowana automatycznie i nic konkretnego w niej nie pisze. Czy ktoś rozwiązał ten problem?

   1. A orientujesz się ile te e-mail będzie szedł? Minął już 1 dzień a wpisywałam swojego maila z 30 razy ;(

   2. Mi chyba tylko kilka godzin szedł. Ale oni teraz ogólnie mają jakiś milion problemów technicznych, mi też konto zepsuli (już naprawili, dzień to zajęło).

 31. Od jakiegoś miesiąca nie chce przyjść mi wiadomość na e-mail aktywująca konto. Nie wiem co mam zrobić, bo bardzo zależy mi na tym koncie, bo tam mam moje opowiadania, a nie wiem też jak napisać do wattpada.. Pomocy! ;/

 32. A ja jestem głupia i powiem tyle, nie wiem jak zakończyć opowieść, szukałam tego wszędzie i nie mogę tego znaleźć

  1. Klikasz „Twórz”, następnie w tekst, który chcesz zakończyć, następnie w „Edytuj opowieść”. Na samym dole znajdziesz „Rodzaj opowieści” – ustawiasz go na „Zakończone”.

 33. Mam pytanie. W jaki sposób zmniejszyć odstępy pomiędzy akapitami w opowiadaniu? Mam taki styl pisania, że częstp używam entera a przez te duże luki to dziwnie wygląda.

  1. W wielu serwisach w ogóle się nie da, nick trzeba wybrać raz a dobrze. Jeśli jest taka możliwość, to w ustawieniach profilu/konta.

 34. Hej. Piszę z koleżanką książkę na wattpadzie i gdy piszemy rozdział lub wchodzimy w edit to wszystko jek pięknie, ładnie i ustawione tak jak chcemy, ale gdy sprawdzimy ten rozdział z innych kont to zmienia nam jego formę i wtedy zdania są porozrzucane i zaczynają się w środku linijek i td.. jak możemy to zmienić?

  1. Piszecie w edytorze Wattpada czy czymś innym, np. Wordzie i przeklejacie potem do Wattpada? Jeśli to drugie, to pewnie musicie formatowanie usunąć.

 35. Mam problem. Bo dodaję okładkę, wszystko wypisuję, wstawiam rozdział, publikuję i okładki nagle nie ma. Robię coś nie tak? I u mnie strona w ogóle nie wygląda jak na zamieszczonych zdjęciach.

  1. Wpis jest sprzed dwóch lat, od tamtego czasu interfejs mógł ulec zmianie. Proponuję zwrócić się z pytaniem do Ambasadorów Wattpada, link na samej górze wpisu.

 36. Czy da się pobrać opowiadanie z Wattpada??? Nie mogę się oderwać od czytania jednego z opowiadań, choć niestety mogę czytać je tylko na komputerze. Bardzo lubię po jakimś czasie przeczytać je jeszcze raz, w całości, a tam gdzie wyjeżdżam to nie będę miała co robić przez tydzień. Nie mam zamiaru udostępniać tego gdzieś na forum ani łamać żadnej z zasad Praw Autorskich. Chcę to po prostu mieć dla siebie.

  1. Z tego, co mi wiadomo, to się nie da. Kiedyś próbowałam skopiować jedno zdanie na potrzeby komentarza i nawet to nie było możliwe. Może Ambasadorzy będą wiedzieć.

 37. A ja mam pytanie odnośnie wyszukiwania opowiadań.
  Zauważyłam, że na wattpadzie na niektórych okładkach można zobaczyć znaczki typu wattys2016 itd. Jak znaleźć na wattpadzie tego typu opowiadania, z takimi oznaczeniami? Bo wpisując w wyszukiwarkę ten tag pojawiają się też opowiadania, które nie zostały nagrodzone, ale których autorzy wpisali te nazwy w tagach.

 38. Witam! Kiedy klikam „podgląd” wszystko wyświetla się jak należy. Kiedy klikam „publikuj” – nie wyświetla połowy tekstu. Co począć w takiej sytuacji?

 39. A ja publikuję swoje powieści (bardzo krótkie) na różnych stronach internetowych takich jak Portal Ludzi Sztuki i na innych podobnych, gdzie spotykają się artyści i wzajemnie można się oceniać.

 40. Hej
  Mam pewien problem, a mianowicie, jeden z rozdziałów mojego opowiadania stał się prywatny (pisze „opublikowane: prywatny”, nie wiem dlaczego tak się stało, na początku wszystko było w porządku, od niedawna ludzie zaczęli pisać, że chyba po drodze zgubiłam jeden rozdział). Wiesz może co z tym zrobić?Jak to naprawić?

  1. Create -> kliknij tytuł rozdziału i przejdź do widoku edycji -≥ trzy kropki w prawym górnym rogu -> Story Status na Published oraz Visibility na Public.

  1. Może zacznij od używania polskich znaków, licznych ćwiczeń i autokorekty. Jeśli chcesz pisać, język jest twoim narzędziem pracy. Musisz umieć się nim posługiwać.

 41. Hej
  Mam pytanie.
  Jest książka której nie jestem autorką a bardzo chciałabym ją mieć gdzieś gdzie łatwo znajdę mogłabędę ją sobie czytać nawet jeśli autorka ją usunie. Czy da się to jakoś zapisać? jeśli tak to jak prosze o odpowiedź.

 42. Czy da się zablokować jakoś osobę gdy chcemy żeby nie widziała ona naszych prac czy profilu? proszę, pomóżcie! MEGA WAŻNE!

 43. Hej jestem początkująca w tworzeniu opowiadań na wattpad i mam problem ponieważ kiedy wpisuje litery ł ć ż itp. jest wszystko ok ale kiedy biorę podgląd lub to zapisuje wyskakują mi znaczki typu ¿æ³¹ wie ktoś co mogę z tym zrobić?

  1. w dodatku kiedy cokolwiek opublikuję mam wyświetlone że jest opublikowane ale jak patrzę na to ze swojego innego konta nic nie ma ….
   nie ma włączonej opcji dla dorosłych*

 44. ja mam problem z zapisanym tekstem gdyż zapisuje wszystko tak jak ma być
  tak jak ja to zrobiłam
  Imię: Ivy
  Nazwisko: Blue
  to gdy to opublikuje wychodzi tak
  Imię: Ivy
  Nazwisko: Blue
  jest na to sposób?

  1. ta wersja po u publikacji roznosi się po linijce czyli to gdzie indziej napisane a to nigdzie idzie ale nigdy pod spodem

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.