Pakiet BookRage “Współczesna Polska”
Pora na kolejny zestaw e-booków, za który możecie zapłacić tyle, ile uznacie za słuszne.
Nowy pakiet BookRage, z którego jesteśmy wyjątkowo dumni! A w nim książki, które w sposób niekiedy zabawny, niekiedy dosadny, ale zawsze nowatorski, obrazują rzeczywistość i życie we współczesnej Polsce.
Kierunkowy 22, Daniel Kot – Debiutancka powieść Daniela Kota, opowiada o współczesnym młodym pokoleniu uwikłanym w życie dużego miasta. Metrum tej narracji, oscylującej paradoksalnie wokół „braku rytmiki”, wyznaczają kolejne melanże, pobudki w cudzych mieszkaniach i podszyte tęsknotą zdziwienie z powodu szybko oddalającego się dzieciństwa. Trajektorię wydarzeń narzuca w Kierunkowym przestrzeń miejska, która tworzy pragnienie „żeby coś, żeby z kimś, żeby gdzieś, jakoś”. Poruszanie się po Warszawie, spoglądanie w jej kierunku, w końcu zaś jej ciągłe istnienie w postaci punktu odniesienia stanowią w tekście jakości fundamentalne dla doświadczenia narratora.
Gry losowe Joanny Dziwak – “Trudno nazwać ‘Gry losowe’ literaturą zaangażowaną. Zaangażowanym banalizmem?Joanna Dziwak nie proponuje poza taką szorstką przyjaznią jak Pszczoły z Osą żadnych rozwiązań, kpiące z Herberta “Przesłanie Arkadiusza Pszczoły”,kończące książkę jest tylko drwiną.Ale wydaje mi się, że autorce udał się całkiem ten portret pustki” – Paweł Dunin Wąsowicz, “Lampa”.
Czy Facebook jest fajny? Adelki Cośtam – Powstało kilka recenzji tej książki: „Nikt nie umie mnie tak rozbawić, jak ja.” Adelajda Truścińska „Mnie to na przykład bawi.” Adelajda Truścińska „Strasznie śmieszne. Ja się śmiałam.” Adelajda Truścińska
Mysz na młynku Adama Pluszki – Zbiór opowiadań w większości nieznanych. O namiętnościach, dramatach, dobrych chęciach i piekle, jakie z tego wynika. O niewinności i zdeprawowaniu. I o Maciusiu, który chciał sikać na stojąco.
Dla tych, którzy wpłacą powyżej średniej ceny pakietu, przygotowano dodatkowo:
Zwał Sławomira Shutego – Utrzymana w formie codziennych zapisków opowieść o losach młodego pracownika w dziale obsługi klienta wielkiego zagranicznego banku to namiętny monolog przeciwko światu wielkich korporacji i ludzkim trybikom, przeciwko upokorzeniu i uprzedmiotowieniu. Jej bohaterami są ludzie, którzy stali się towarem na rynku pracy, pionkami w niezrozumiałej grze, oszalałymi uczestnikami wyścigu szczurów, znajdującymi wytchnienie tylko w jałowych weekendowych rozrywkach. To brutalna i ostra, pełna zjadliwego humoru opowieść o hipokryzji i cynizmie, frustracji i pogardzie, wyobcowaniu i wielkiej samotności. Sławomir Shuty rejestruje w swojej powieści wiele współczesnych języków: marketingową nowomowę i biurowe small-talks, slang czatów internetowych, reklamowych sloganów, mowę ulicy i prasowych brukowców, oficjalny pusty język sukcesu i szaleńczy, rozpaczliwy bełkot odrzuconych.
Ci natomiast, którzy zapłacą więcej niż 25 złotych, otrzymają:
Paw królowej Doroty Masłowskiej – Opowieść dziejąca się współcześnie w Polsce i, w odróżnieniu od kultowej “Wojny polsko-ruskiej…”, nie na prowincji lecz w Warszawie. Dorota Masłowska wykreowała nową galerię pełnych humoru postaci i zdarzeń a ich perypetie zostały nagrodzone Nike (2006).
Zobacz również

Nagroda literacka ArtRage
13 lutego 2018
Najlepsze Książki Roku 2018 – głosowanie użytkowników portalu lubimyczytać.pl
7 lutego 2019
Brak komentarzy
Fraa Farara
Ten pakiet jest jakiś taki… taki meh. 😐 Chyba najbardziej nieinteresujący jak dla mnie z dotychczasowych. 😐
Ag
Też sobie raczej odpuszczę, zwłaszcza że mam jeszcze parę starych nie przeczytanych.