Pakiet BookRage „Współczesna Polska”
Pora na kolejny zestaw e-booków, za który możecie zapłacić tyle, ile uznacie za słuszne.
Nowy pakiet BookRage, z którego jesteśmy wyjątkowo dumni! A w nim książki, które w sposób niekiedy zabawny, niekiedy dosadny, ale zawsze nowatorski, obrazują rzeczywistość i życie we współczesnej Polsce.
Kierunkowy 22, Daniel Kot – Debiutancka powieść Daniela Kota, opowiada o współczesnym młodym pokoleniu uwikłanym w życie dużego miasta. Metrum tej narracji, oscylującej paradoksalnie wokół „braku rytmiki”, wyznaczają kolejne melanże, pobudki w cudzych mieszkaniach i podszyte tęsknotą zdziwienie z powodu szybko oddalającego się dzieciństwa. Trajektorię wydarzeń narzuca w Kierunkowym przestrzeń miejska, która tworzy pragnienie „żeby coś, żeby z kimś, żeby gdzieś, jakoś”. Poruszanie się po Warszawie, spoglądanie w jej kierunku, w końcu zaś jej ciągłe istnienie w postaci punktu odniesienia stanowią w tekście jakości fundamentalne dla doświadczenia narratora.
Gry losowe Joanny Dziwak – „Trudno nazwać 'Gry losowe’ literaturą zaangażowaną. Zaangażowanym banalizmem?Joanna Dziwak nie proponuje poza taką szorstką przyjaznią jak Pszczoły z Osą żadnych rozwiązań, kpiące z Herberta „Przesłanie Arkadiusza Pszczoły”,kończące książkę jest tylko drwiną.Ale wydaje mi się, że autorce udał się całkiem ten portret pustki” – Paweł Dunin Wąsowicz, „Lampa”.
Czy Facebook jest fajny? Adelki Cośtam – Powstało kilka recenzji tej książki: „Nikt nie umie mnie tak rozbawić, jak ja.” Adelajda Truścińska „Mnie to na przykład bawi.” Adelajda Truścińska „Strasznie śmieszne. Ja się śmiałam.” Adelajda Truścińska
Mysz na młynku Adama Pluszki – Zbiór opowiadań w większości nieznanych. O namiętnościach, dramatach, dobrych chęciach i piekle, jakie z tego wynika. O niewinności i zdeprawowaniu. I o Maciusiu, który chciał sikać na stojąco.
Dla tych, którzy wpłacą powyżej średniej ceny pakietu, przygotowano dodatkowo:
Zwał Sławomira Shutego – Utrzymana w formie codziennych zapisków opowieść o losach młodego pracownika w dziale obsługi klienta wielkiego zagranicznego banku to namiętny monolog przeciwko światu wielkich korporacji i ludzkim trybikom, przeciwko upokorzeniu i uprzedmiotowieniu. Jej bohaterami są ludzie, którzy stali się towarem na rynku pracy, pionkami w niezrozumiałej grze, oszalałymi uczestnikami wyścigu szczurów, znajdującymi wytchnienie tylko w jałowych weekendowych rozrywkach. To brutalna i ostra, pełna zjadliwego humoru opowieść o hipokryzji i cynizmie, frustracji i pogardzie, wyobcowaniu i wielkiej samotności. Sławomir Shuty rejestruje w swojej powieści wiele współczesnych języków: marketingową nowomowę i biurowe small-talks, slang czatów internetowych, reklamowych sloganów, mowę ulicy i prasowych brukowców, oficjalny pusty język sukcesu i szaleńczy, rozpaczliwy bełkot odrzuconych.
Ci natomiast, którzy zapłacą więcej niż 25 złotych, otrzymają:
Paw królowej Doroty Masłowskiej – Opowieść dziejąca się współcześnie w Polsce i, w odróżnieniu od kultowej „Wojny polsko-ruskiej…”, nie na prowincji lecz w Warszawie. Dorota Masłowska wykreowała nową galerię pełnych humoru postaci i zdarzeń a ich perypetie zostały nagrodzone Nike (2006).
Zobacz również

Historyczny QuickRage
16 czerwca 2016
Kup pan drugą kopię
12 października 2012
Brak komentarzy
Fraa Farara
Ten pakiet jest jakiś taki… taki meh. 😐 Chyba najbardziej nieinteresujący jak dla mnie z dotychczasowych. 😐
Ag
Też sobie raczej odpuszczę, zwłaszcza że mam jeszcze parę starych nie przeczytanych.