Rynek książki

Pakiet BookRage „Współczesna Polska”

Pora na kolejny zestaw e-booków, za który możecie zapłacić tyle, ile uznacie za słuszne.

Nowy pakiet BookRage, z którego jesteśmy wyjątkowo dumni! A w nim książki, które w sposób niekiedy zabawny, niekiedy dosadny, ale zawsze nowatorski, obrazują rzeczywistość i życie we współczesnej Polsce.

bookrage polska

Kierunkowy 22, Daniel Kot – Debiutancka powieść Daniela Kota, opowiada o współczesnym młodym pokoleniu uwikłanym w życie dużego miasta. Metrum tej narracji, oscylującej paradoksalnie wokół „braku rytmiki”, wyznaczają kolejne melanże, pobudki w cudzych mieszkaniach i podszyte tęsknotą zdziwienie z powodu szybko oddalającego się dzieciństwa. Trajektorię wydarzeń narzuca w Kierunkowym przestrzeń miejska, która tworzy pragnienie „żeby coś, żeby z kimś, żeby gdzieś, jakoś”. Poruszanie się po Warszawie, spoglądanie w jej kierunku, w końcu zaś jej ciągłe istnienie w postaci punktu odniesienia stanowią w tekście jakości fundamentalne dla doświadczenia narratora.

Gry losowe Joanny Dziwak – „Trudno nazwać 'Gry losowe’ literaturą zaangażowaną. Zaangażowanym banalizmem?Joanna Dziwak nie proponuje poza taką szorstką przyjaznią jak Pszczoły z Osą żadnych rozwiązań, kpiące z Herberta „Przesłanie Arkadiusza Pszczoły”,kończące książkę jest tylko drwiną.Ale wydaje mi się, że autorce udał się całkiem ten portret pustki” – Paweł Dunin Wąsowicz, „Lampa”.

Czy Facebook jest fajny? Adelki Cośtam – Powstało kilka recenzji tej książki: „Nikt nie umie mnie tak rozbawić, jak ja.” Adelajda Truścińska „Mnie to na przykład bawi.” Adelajda Truścińska „Strasznie śmieszne. Ja się śmiałam.” Adelajda Truścińska

Mysz na młynku Adama Pluszki – Zbiór opowiadań w większości nieznanych. O namiętnościach, dramatach, dobrych chęciach i piekle, jakie z tego wynika. O niewinności i zdeprawowaniu. I o Maciusiu, który chciał sikać na stojąco.

Dla tych, którzy wpłacą powyżej średniej ceny pakietu, przygotowano dodatkowo:

Zwał Sławomira Shutego – Utrzymana w formie codziennych zapisków opowieść o losach młodego pracownika w dziale obsługi klienta wielkiego zagranicznego banku to namiętny monolog przeciwko światu wielkich korporacji i ludzkim trybikom, przeciwko upokorzeniu i uprzedmiotowieniu. Jej bohaterami są ludzie, którzy stali się towarem na rynku pracy, pionkami w niezrozumiałej grze, oszalałymi uczestnikami wyścigu szczurów, znajdującymi wytchnienie tylko w jałowych weekendowych rozrywkach. To brutalna i ostra, pełna zjadliwego humoru opowieść o hipokryzji i cynizmie, frustracji i pogardzie, wyobcowaniu i wielkiej samotności. Sławomir Shuty rejestruje w swojej powieści wiele współczesnych języków: marketingową nowomowę i biurowe small-talks, slang czatów internetowych, reklamowych sloganów, mowę ulicy i prasowych brukowców, oficjalny pusty język sukcesu i szaleńczy, rozpaczliwy bełkot odrzuconych.

Ci natomiast, którzy zapłacą więcej niż 25 złotych, otrzymają:

Paw królowej Doroty Masłowskiej – Opowieść dziejąca się współcześnie w Polsce i, w odróżnieniu od kultowej „Wojny polsko-ruskiej…”, nie na prowincji lecz w Warszawie. Dorota Masłowska wykreowała nową galerię pełnych humoru postaci i zdarzeń a ich perypetie zostały nagrodzone Nike (2006).

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *