Infografika o historii e-booków
Virtualo opublikowało komunikat z paroma ciekawostkami na temat e-booków oraz krótką infografiką dotyczącą historii książki elektronicznej. Czy wiecie, że e-booków mają już 40 lat?
Poza tym warto zwrócić uwagę na przypomnienie, iż powstawanie książki elektronicznej i papierowej to dwa różne procesy:
Co jednak z książkami, które do tej pory nie doczekały się wersji elektronicznej? Dla wielu czytelników sprawa jest prosta – skoro jest książka drukowana, to trzeba na jej podstawie przygotować wersję elektroniczną. Jednak nie zawsze jest to prosty proces. Opublikowanie e-booka wymaga od wydawcy pozyskania dodatkowych praw, m.in. do treści, ilustracji, okładki oraz przygotowania materiałów do digitalizacji. Wydanie książki elektronicznej to wbrew pozorom nie zwykły plik pdf książki przygotowanej do druku.
Nie jest to niby nic nowego, ale wiele osób o tym zapomina, domagając się szybkiego udostępnienia wersji elektronicznej ulubionego, starszego tytułu.
Więcej ciekawostek w komunikacie Virtualo.
"Król wron" na Wspieram.to
Zobacz również

Czytaj PL 2018 – czytanie i słuchanie za darmo
5 listopada 2018
QuickRage na pożegnanie Euro 2016
12 lipca 2016