Rynek książki

„Król wron” na Wspieram.to

Na Wspieram.to możecie wesprzeć nową książkową inicjatywę – powstanie wydawnictwa Mad Moth Publishing i  powieści „Król Wron” debiutującego autora Szymona Kruga:

MadMoth Publishing to inicjatywa nad którą wspólnie pracujemy już ponad trzy lata

Jej zamierzeniem jest powołanie do życia wydawnictwa, które zajęłoby się wydawaniem książek i komiksów z szeroko pojętego nurtu fantastyki. Jak do tej pory udało nam się zmontować rewelacyjną ekipę współpracowników, przygotować do druku rękopis książki, określić strategie marketingową, zdobyć odpowiednie kontakty… także jesteśmy gotowi do pracy. Potrzebujemy tylko pieniędzy na start. Zebrane na wpieram.to środki przeznaczymy na druk i wydanie naszej pierwszej książki „Króla Wron”.

Wydawnictwo powstanie w Sidrze – wsi w województwie podlaskim. Będziemy wydawać książki i komiksy, promować lokalnych autorów i wszelkie przejawy literatury „innej”. Nasze twory chcielibyśmy sprzedawać w sklepie internetowym wydawnictwa, gdzie będziemy również wystawiać koszulki, kubki, notesy, ogólnie gadżety tematycznie nawiązujące do reprezentowanego przez nas nurtu.

Krol_Wron_Plakat_09

„Król Wron” wpisuje się w gatunek urban fantasy. Nam jednak bardziej pasuje słowo „bajka”, a już najchętniej nazywamy go „horrorem drogi”.

Adam jest zwyczajnym facetem. Pracuje w wydawnictwie, ma swojego ukochanego psa, mieszka w cichej i spokojnej okolicy. Ma przyjaciela, Eliasza, na którego zawsze może liczyć. Prowadzi nudne i zwyczajne życie szarego Kowalskiego, który nikomu nie wadzi ani nie przeszkadza. Wszystko zmienia się jednego wieczoru, przez jedną, małą, niepozorną wronę. Splot następujących po sobie zdarzeń przypomina powieść fantastyczną, jednak znajdziemy tutaj elementu kryminału, thrilleru, a nawet horroru w starym, dobrym stylu. Szpitale psychiatryczne, stwory i potwory, szaleńcze ucieczki i wyraziste postacie, które w tym wszystkim muszą się odnaleźć.

Dlaczego warto przeczytać Króla Wron? Autor pisze w niezwykle dojrzały sposób, jest pisarzem świadomym, ma swój pomysł i konsekwentnie go realizuje. Jego postacie mają swój własny charakter, któremu są wierne do samego końca powieści. Sama fabuła jest pokręcona, jednak jedyna w swoim rodzaju. Odwiedzimy równoległe światy, poznamy ekscentryczne postaci i dziwne stworzenia. Momentami czułem się jakbym czytał Alicję w Krainie Czarów, która spotyka Szalonego, a ten opowiada jej dziwne rzeczy, które uznaje za prawdę. Świat wykreowany przez Kruga jest niesamowity, w dosłownym sensie tego słowa…”

Przeczytaj całą recenzję na:  http://kamilczytaksiazki.blogspot.com/2015/03/moj-pierwszy-ksiazkowy-patronat.html

Więcej informacji o wydawnictwie oraz fragment książki do ściągnięcia znajdziecie na Wspieram.to. Zapraszam serdecznie do zapoznania się z inicjatywą!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *