Rynek książki

Dyskusyjny Klub Książki na BookLikes

190_290_0_0_0_1_zamkniete_drzwiW serwisie BookLikes grupka użytkowników postanowiła założyć Dyskusyjny Klub Książki. Może to być bardzo fajne rozwiązanie dla tych, którzy nie mają takiego klubu w lokalnej bibliotece. Jeśli więc masz konto na BookLikes (lub chciałbyś takie założyć) i chcesz podyskutować co jakiś czas o wybranej lekturze – zapraszamy!

W tym miesiącu padło na powieść „Zamknięte drzwi” Magdy Szabó.

Druga (po Tajemnicy Abigél) powieść najbardziej znanej węgierskiej pisarki współczesnej wydana pod szyldem wydawnictwa Bona.

Nasycona psychologiczną głębią powieściowa rozgrywka dwóch silnych charakterów – sławnej pisarki i jej gospodyni: niezależnej, szorstkiej i obcesowej na zewnątrz, a w rzeczywistości czułej i pomocnej. Jaki sekret kryje się pod maską obojętności?

Wyjątkowo mocna proza zawierająca wątki autobiograficzne – za tę książkę Magda Szabó została w 2003 roku uhonorowana Prix Femina Étranger.

Na przeczytanie książki jest aż miesiąc, nie jest też ona długa, a e-booka można upolować za całkiem przyzwoitą cenę 🙂

Dyskusyjny Klub Książki to też świetna metoda na odkrywanie nieznanych wcześniej, a może wartych uwagi, autorów oraz polecanie innym lubianych przez siebie tytułów, bo nigdy nie wiadomo, co zostanie wybrane w następnym miesiącu. Dyskusje o literaturze kształcą i bawią, więc jeszcze raz serdecznie zapraszam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *