Rynek książki

Pakiet BookRage „Magowie i Barbarzyńcy”

BookRage przygotował kolejny (i ostatni w tym roku) pakiet e-booków za który możemy zapłacić tyle, ile chcemy. Tym razem tematem pakietu jest fantasy. Za dowolną kwotę możemy kupić następujące książki:

Aleksandra_Ruda_-_Odnaleźć_swą_drogęOdnaleźć swą drogę Aleksandry Ruda – Nic nie jest proste, gdy pochodzisz z maleńkiej mieściny, aspirujesz do ukończenia renomowanego Uniwersytetu Nauk Magicznych, a twoje imię jest kompletnie niemagiczne. Tymczasem Ola Lacha – dziewczyna o ciętym języku i wyjątkowym wdzięku – wyrasta na mistrzynię magii wykreślnej.

Jacek_Sobota_-_Głos_BogaGłos Boga Jacka Soboty – „Głos Boga” to bezprecedensowa, mroczna interpretacja Ewangelii. Dzieje Chrystusa ukazane przez pryzmat kryzysu duchowego naszych czasów oraz historia Odkupienia w świecie przenikniętym rozpaczą i konformizmem.

Antoni_Lange_-_W_czwartym_wymiarzeW czwartym wymiarze Antoniego Lange – Zbiór dwunastu opowiadań po raz pierwszy opublikowany w 1912 w Krakowie. Choć opowiadaniom zbioru zdecydowanie bliżej do baśni, powszechnie uważa się je za głównego przedstawiciela wczesnego okresu rozwoju fantastyki naukowej w Polsce. Treść dzieła oscyluje przy tym wokół różnorodnych tematów, z czego na pierwszy plan wysuwają się wątki temporalne, psychoanalityczne oraz patriotyczne.

Aleksandra_Janusz_-_Dom_Wschodzącego_SłońcaDom Wschodzącego Słońca Aleksandry Janusz – Pierwsi magowie przybyli do miasta Farewell w czasach, kiedy na parkietach królował charleston, a alkohol można było kupić wyłącznie na czarnym rynku. Od tamtej pory minęło niemal sto lat, a oni nadal tutaj są. Nie wyłowisz ich jednak z tłumu. Z pozoru niczym nie różnią się od zwykłych ludzi. Żyją na granicy dwóch światów, chroniąc śmiertelników przed nieznanym.

Dodatkowo, jeśli zapłacimy więcej niż wynosi średnia wpłat, dostaniemy jeszcze jeden tytuł:

Feliks_W._Kres_-_Tarcza_SzerniTarcza szerni Feliksa W. Kresa – Ostatni z dotychczasowych tomów cyklu „Księga Całości”.

Trwa druga wojna potęg rządzących światem. Równowaga opiekuńczej siły zawieszonej nad Szererem zależy od istnienia księżniczki Riolaty Ridarety, kobiety obdarzonej życiem za sprawą potężnych mocy starożytnego artefaktu.

A jeśli wpłacimy co najmniej 25 zł, dostaniemy 1 tom „Conana Barbarzyńcy”!

Robert_E._Howard_-_Conan_BarbarzyńcaConan Barbarzyńca tom 1, Robert E. Howard – Absolutny klasyk i podstawa gatunku, którego wprost nie wypada nie znać. W BookRage w poprawionej wersji klasycznego tłumaczenia autorstwa Zbigniewa A. Królickiego. Książka zawiera obszerny zbiór trzynastu opowiadań: “Feniks na mieczu”, “Córka lodowego olbrzyma”, “Bóg w pucharze”, “Wieża słonia”, “Szkarłatna cytadela”, “Królowa Czarnego Wybrzeża”, “Czarny kolos”, “Cienie w blasku księżyca”, “Pełzający cień”, “Szmaragdowa toń”, “Dom pełen łotrów”, “Dolina zaginionych kobiet” i “Stalowy demon” oraz esej “Era Hyboryjska”.

Tak się składa, że jestem w trakcie czytania cyklu o Conanie wydawnictw Alfa i opowiadania są naprawdę świetne, dlatego gorąco zachęcam do czytania, kto tego klasyka jeszcze nie zna. Zwłaszcza że w kolejnych BookRage’ach pojawią się i pozostałe tomy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *