Rynek książki

Nowa self-publishingowa nagroda w Kanadzie

torontoNowa nagroda dla samodzielnie wydających się autorów zostanie przyznana w ramach targów książki Inspire! Toronto International Book Fair w Kanadzie. Do udziału może się zgłosić każdy kanadyjski autor, który opublikował swój tytuł na dowolnej platformie self-publishingowej między 1 lipca 2013 a 1 września 2014.

Nagroda nazywa się The Creation of Stories: Canada’s Self-Publishing Awards i jest sponsorowana przez serwis dla autorów indie Blurb. Ma zostać przyznana w trzech kategoriach: książka dla dorosłych (powyżej 18 lat), książka dla młodzieży (12-18) i książka dla dzieci (poniżej 12). Każdy ze zwycięzców otrzyma 3 tys. dolarów, a także 100 drukowanych egzemplarzy swojej książki. Nagrodzone tytuły będzie też można zakupić na targach Inspire! w listopadzie.

Zgłoszone książki będą w pierwszej kolejności ocenione przez Association for Art and Social Change, które organizuje targi. Stowarzyszenie wybierze po 6 finalistów w każdej z kategorii, które następnie zostaną ocenione przez na razie nieznanych „specjalistów z rynku książki”. Oceniana będzie tematyka, język i pomysłowość. Jury weźmie też pod uwagę ogólne odczucia czytelników. Wyróżnione w pierwszym etapie prace wezmą też udział w People’s Choice Award, gdzie o wynikach decyduje publiczność. Zwycięzca otrzyma tysiąc dolarów.

Blurb zapowiedział, że chciałby przyznawać nagrodę co roku. Kanada jest dla tego serwisu drugim największym rynkiem zaraz za USA – z 256 tys. zarejestrowanych użytkowników i 2,8 milionami książek opublikowanych od 2005 roku.

Informacja o regulaminie tutaj.

Więcej w artykule serwisu The Star „Toronto book fair launches self-publishing awards„.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *