Rynek książki

Self-publishing w Polskim Radiu 24 po raz drugi!

Pierwsza audycja o self-publishingu w Polskim Radiu cieszyła się sporą popularnością, więc wczoraj pojawił się drugi jej odcinek. Tym razem o samodzielnym wydawaniu książek wypowiadali się Magdalena Łukasiuk, koordynatorka projektów self publishingowych Rozpisani.pl, self-publisher i autor książki „Emerytura nie jest ci potrzebna” dr Jacek Borowiak oraz moja skromna osoba 🙂

Audycji można posłuchać tutaj. A w niej o tym, ile sprzedają autorzy niezależni w kraju i za granicą, o tym jak ciężko dostać się do tradycyjnego wydawnictwa i jakie działania podjęć, by odnieść sukces.

Fragment dyskusji:

Bardzo mocnym i zachęcającym punktem self-publishingu jest to, że tradycyjne wydawnictwa mocno śledzą rynek utworów elektronicznych i niezwykle chętnie nawiązują współpracę z najlepszymi autorami. A za tym idzie, dają szansę na lepszy i profesjonalny marketing, szersze grono odbiorców oraz zdecydowanie wyższe honoraria.

– Wielu autorów, którzy byli self-publisherami skusiło się na tradycyjne kontrakty wydawnicze i z tą formą publikacji związali się na dłużej. Wydawnictwa zgłaszają się do tych osób, których książki cieszą się największym zainteresowaniem czytelników w sieci. Nie ma również problemów żeby wrócić z powrotem do self-publishingu, na co niektórzy się decydują –  zaznaczyła Magdalena Łukasiuk, koordynatorka projektów self publishingowych.

Zapraszam serdecznie do wysłuchania czterdziestominutowej całości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *