Self-publishing w Polskim Radiu

Na stronie Polskiego Radia można wysłuchać ponad 40-minutowej audycji o self-publishingu. Zaproszeni goście to autorka fantasy Viktoria Armstrong oraz M. Grossman, pisarz, autor scenariuszy, dziennikarz.

Mówiono ogólnie o trudach pisania, pasji, trendach na rynku książki, procesie wydawniczym, reakcjach czytelników, pieniądzach. Cieszy mnie jednak przede wszystkim, jak zaproszeni autorzy podkreślali wagę profesjonalnego wydania książki. Viktoria Armstrong wyraźnie powiedziała, że self-publishing to ciężka robota, że ważna jest korekta oraz że lepiej w nią zainwestować. Podkreśliła też rolę redaktora, który umie wytknąć błędy rzeczowe, dziury w fabule i inne błędy. Zwróciła też uwagę na okładkę, konieczność jej dobrego zaprojektowania. Wyraźnie zaznaczyła, że profesjonalizm jest ważny i dużym problemem self-publishingu są osoby, które prace redakcyjne olewają. Także M. Grossman zaznaczył, że autorzy muszą pamiętać, jak ważną pracę wykonuje redaktor – zawód bardzo w Polsce niedoceniany, zupełnie niesłusznie. Lepiej też, żeby ludzie oceniali samą treść niż błędy ortograficzne i literówki.

Zachęcam do wysłuchania całej rozmowy. Zaproszono do niej osoby, które do pisania i wydawania podeszły na poważnie – cieszy mnie, że audycja pokazuje tę lepszą stronę self-publishingu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.