Rynek książki

E-book Roku 2013

Znany zwycięzcę głosowania internautów w konkursie serwisu Wydaje.pl na najlepszy e-book roku 2013 – najwięcej czytelników oddało głos na książkę „Jak stać się szczęśliwym człowiekiem” Anny Kęski. Tytuł zdobył 1040 głosów. Na drugim miejscu z 842 głosami znalazł się Łukasz Gapiński z książką „Księga Welesa, a na trzecim – „Skazaniec” Krzysztofa Spadło (815 głosów).

jakstacsieszczOpis: Książka rozpoczyna się krótkim wstępem nakreślającym sytuację autorki i powody dla których uważa, że ma coś do powiedzenia w temacie osiągania szczęścia. Następnie pojawiają się krótkie rozdziały zawierające konkretne porady i wskazówki odnośnie obszarów nad którymi warto popracować, aby stać się tytułowym szczęśliwym człowiekiem.

Dowiadujemy się, co znaczą słowa nie ma jednej drogi, czyli o tym dlaczego ścieżka którą podążamy wcale nie musi być jedyną słuszną. Eksperyment z ryżem pozwala czytelnikowi przekonać się na własnej skórze jak myśli wpływają na to, w jakim momencie życia się znajdujemy i dlaczego nasza obecna sytuacja jest wypadkową naszych dotychczasowych działań. Następne lekcje dotyczą zmiany podejścia do zarabiania i pieniędzy, a więc konkretne sposoby myślenia o pieniądzach w taki sposób, aby nie sabotować swoich zarobków. Istotny jest także rozdział poświęcony wybaczaniu i temu, jak bardzo to oczyszcza i przybliża do szczęścia. Dowiadujemy się też jak przyjmować pochwały i dlaczego to istotne, dlaczego nie warto blokować swoich działań ze strachu przed tym co ludzie powiedzą i jak wyzwolić się od oceniania wszystkiego i wszystkich. W kolejnych rozdziałach czytelnik uczy się czym jest przeszkadzanie, odpuszczanie, dlaczego nie warto upierać się przy swojej racji dla samego upierania oraz jak przejąć odpowiedzialność za swoje życie. Autorka rozprawia się z wszystkimi wymówkami jakie zwykle zwalniają ludzi w ich ocenie z odpowiedzialność za własne szczęście oraz dzieli się prostymi trikami które można od razu wprowadzić w życie, znaczni poprawiając jego jakość.

Autor: Anna Kęska, to młoda publicystka i blogerka. Z zawodu i zamiłowania pedagog-terapeuta. Prowadzi zajęcia indywidualne dla dzieci w wieku od 4 do 11 lat. Słynie z tego, że często kwestionuje rzeczywistość i oczywistość – myśli samodzielnie. Nie da się przewidzieć jej kolejnego kroku, znajomi twierdzą, że wywija życiem jak prostytutka torebką. Pod wpływem nieuleczalnej choroby układu oddechowego przewartościowała swoje życie i wyrzuciła ze słownika słowo nieuleczalne. Po tych doświadczeniach zdecydowała się napisać książkę Jak stać się szczęśliwym człowiekiem, łamiąc przy okazji konwencję typowego poradnika. Przyświecał jej wtedy mały cel – zmienić na plus życie chociaż jednej osoby. Tymczasem książka ku jej zdziwieniu stała się bestsellerem.

Oficjalna Gala E-booka Roku 2013 odbędzie się 10 kwietnia w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach. W trakcie gali jury ogłosi także swoje wybory w kategoriach Najlepsza Fabuła Roku 2013, Najlepszy Poradnik Roku 2013 oraz Najlepszy Self-pub Roku 2013.

Więcej na stronie konkursu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *