Rynek książki

Polska w środku czytelniczej stawki

Według NOP World Culture Score Index najwięcej czytają mieszkańcy Indii – średnio 10 godzin 42 minuty tygodniowo. W Polsce czytamy 6 godzin i 30 minut w tygodniu, tyle też wynosi średnia dla całego świata. Może więc nie jest aż tak źle, zwłaszcza że wyprzedzamy kraje takie jak Australia (6:18), Niemcy i USA (5:42), Wielka Brytania (5:18) czy Japonia (4:06). (Po kliknięciu mapka stanie się wyraźniejsza.)

Bhk5M_GIAAEYK_f.jpg-large

Ale raport „Media Habits” dotyczy nie tylko czytania. Polacy oglądają telewizję przez 15.9 godziny tygodniowo, czyli nieznacznie poniżej światowej średniej wynoszącej 16.6 godziny. Rekordziści z Tajlandii oglądają telewizję 22.4 godziny w tygodniu.

Natomiast z radia najczęściej korzystają Argentyńczycy – 20.8 godziny w tygodniu. Średnia dla świata to zaledwie 8 godzin, Polacy słuchają więc radia dosyć często, bo 12.5 godziny tygodniowo.

Raport dotyczył też korzystania z Internetu/komputera w celach innych niż praca. Mieszkańcy Tajwanu relaksują się przy memach 12.6 godziny tygodniowo, natomiast Polacy – 10.6 godziny, co również stawia nas w czołówce. Średnia dla świata wynosi 8.9. godziny.

Mapkę znalazłam na stronie Mental Floss. Pełny raport NOP World znajdziecie tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: