Rynek książki

Polska w środku czytelniczej stawki

Według NOP World Culture Score Index najwięcej czytają mieszkańcy Indii – średnio 10 godzin 42 minuty tygodniowo. W Polsce czytamy 6 godzin i 30 minut w tygodniu, tyle też wynosi średnia dla całego świata. Może więc nie jest aż tak źle, zwłaszcza że wyprzedzamy kraje takie jak Australia (6:18), Niemcy i USA (5:42), Wielka Brytania (5:18) czy Japonia (4:06). (Po kliknięciu mapka stanie się wyraźniejsza.)

Bhk5M_GIAAEYK_f.jpg-large

Ale raport „Media Habits” dotyczy nie tylko czytania. Polacy oglądają telewizję przez 15.9 godziny tygodniowo, czyli nieznacznie poniżej światowej średniej wynoszącej 16.6 godziny. Rekordziści z Tajlandii oglądają telewizję 22.4 godziny w tygodniu.

Natomiast z radia najczęściej korzystają Argentyńczycy – 20.8 godziny w tygodniu. Średnia dla świata to zaledwie 8 godzin, Polacy słuchają więc radia dosyć często, bo 12.5 godziny tygodniowo.

Raport dotyczył też korzystania z Internetu/komputera w celach innych niż praca. Mieszkańcy Tajwanu relaksują się przy memach 12.6 godziny tygodniowo, natomiast Polacy – 10.6 godziny, co również stawia nas w czołówce. Średnia dla świata wynosi 8.9. godziny.

Mapkę znalazłam na stronie Mental Floss. Pełny raport NOP World znajdziecie tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *