Rynek książki

Trwa tydzień e-książki – 2-8 marca 2014

Lady
Plakat ze strony tygodnia e-książki

W niedzielę 2 marca rozpoczął się tegoroczny tydzień e-książki, czyli czas, by przekonywać nieprzekonanych – a przynajmniej zachęcić ich do spróbowania.

E-bookom być może brakuje wdzięku książek drukowanych, ale potrafią wyć wygodne (e-czytnik czy komórkę łatwiej trzyma się w zapchanym autobusie) i mniej kłopotliwe (nie zajmują miejsca na i tak uginających się już półkach). Osoby niedowidzące i starsze zawsze mogą skorzystać z możliwości powiększenia liter i ustawienia tekstu tak, by czytać go najwygodniej. W sumie szansę można dać też audiobookom. A fani literackich eksperymentów i wszelkich udziwnień zawsze mogą poszukać interaktywnych książek na tablety.

Żal ci pieniędzy? Zdziwiłbyś się, ile e-booków można ściągnąć całkiem za darmo. Polskie tytuły znajdziesz na Wolnych Lekturach czy w serwisie Fantastyka Polska, a w innych językach – choćby na Feedbooks.

Nie masz dostępu do e-czytnika, który zapewnia najlepsze czytelnicze doznania? Spróbuj na smartphonie, bo i takie czytanie ma swoje zalety, o czym na blogu Bookhunters pisała Arieen.

Jesteś bibliotekarzem lub częstym gościem biblioteki? Zajrzyj do lokalnej książnicy, może przygotowała coś dla zainteresowanych elektronicznym czytaniem.

Lubisz czytać po angielsku? Na Smashwords z okazji Tygodnia E-booka znajdziesz liczne przeceny. A promocje w polskich księgarniach internetowych pojawiają się właściwie co tydzień, więc łatwo złapać dobry tytuł za niską cenę. Przez cały rok! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *