Rynek książki

Płać za e-booki ile chcesz – przypomnienie dla tych, którzy jeszcze nie widzieli nowego BookRage

Jesteśmy na półmetku szóstej edycji BookRage – czyli akcji, w której za pakiet e-booków płacimy „co łaska”. Oczywiście akcja największym powodzeniem cieszy się zaraz pierwszego dnia, dlatego ja przypominam o niej teraz, by zachęcić tych, którzy wcześniej się zagapili.

Warto skorzystać z BookRage z wielu powodów: bo można poznać nowe, świetne tytuły lub odświeżyć zapomnianych klasyków; bo można wesprzeć bezpośrednio autorów; bo można zapłacić tyle, ile się chce; bo można zadecydować, ile pieniędzy trafi do twórców, ile do ekipy BookRage, a ile do Fundacji Nowoczesna Polska, odpowiedzialnej m. in. za Wolne Lektury. To też dobry i tani sposób na zapoznanie się z e-bookami dla tych, którzy jeszcze takiej okazji nie mieli – książki dostępne są bez DRM, w trzech popularnych formatach ePub, Mobi i PDF. Pakiet e-książek można też komuś podarować.

Szósta edycja nazywa się „Kochamy książki” i zawiera różnorodny gatunkowo zestaw tytułów. Pięć z nich można kupić już od złotówki, natomiast jeśli wpłaci się więcej niż średnia (obecnie ok. 22 zł – średnia wpłata jest na bieżąco podawana na stronie) otrzyma się dwa dodatkowe tytuły:

bookrage
Obrazek z fanpage’a BookRage

Krzysztof Boruń – Próg nieśmiertelności

„Próg nieśmiertelności” to jedno z jego najbardziej interesujących dzieł Borunia, obok pisanej wspólnie z Andrzejem Trepką Kosmicznej Trylogii. Głównym bohaterem książki jest adwokat, który próbuje rozwiązać zagadkę Joségo Bragi, autora, który znany stał się dopiero po śmierci, a którego kolejne utwory publikowane są przez tajemniczy instytut, któremu pisarz zapisał swój dorobek – czy jednak na pewno są jego autorstwa? A może Braga nadal żyje?

Krzysztof Boruń (1923-2000). Pisarz, publicysta, popularyzator nauki, autor książek SF, popularnonaukowych z dziedziny astronautyki, cybernetyki, parapsychologii. Żołnierz AK. Mieszkaniec Żoliborza.

Rafał Dębski – Żelazne kamienie

Marcin Wroński, po rozwiązaniu tajemnicy nazistowskiego bunkra w Oleśnicy przeniesiony zostaje z policji do kontrwywiadu. Bezpardonowa walka agentów i szpiegów .kilku mocarstw prowadzi go znowu na Dolny Śląsk, gdzie na rozwiązanie czeka jedna z największych tajemnic II wojny światowej – miejsce ukrycia Bursztynowej Komnaty.

Rafał Dębski – pisarz kryminałów, fantasy, science fiction, powieści historycznych, wojennych, sensacyjnych. Z wykształcenia i zawodu psycholog (absolwent wydziału psychologii KUL). Redaktor naczelny miesięcznika „Science Fiction, Fantasy i Horror”. Debiutował w „Nowej Fantastyce” nr 5/1998 opowiadaniem „Siódmy liść”. Do dziś opublikował liczne opowiadania i powieści. Jego teksty pojawiały się w „Fenixie”, „Magii i Mieczu” i „Science Fiction, Fantasy i Horror”. Współpracował też z „Gazetą Rycerską”.

Arthur Conan Doyle – Sherlock Holmes. Apokryfy

„Sherlock Holmes. Apokryfy” Artur Conan Doyle’a – Nigdy wcześniej nie wydane w Polsce (poza jednym, które ukazało się jedynie ponad 100 lat temu w „Gazecie Kieleckiej”), autoparodystyczne opowiadania Doyle’a, to niewątpliwie prawdziwa gratka dla fanów słynnego detektywa z Baker Street. Brawurowe tłumaczenie Marcelego Szpaka, dostępne tylko w BookRage.

Oprócz polskiego tłumaczenia udostępniamy teraz również wersję oryginalną opowiadań. W książce „Sherlock Holmes. Apokryfy” zamieściliśmy też oryginalne ilustracje z magazynu „The Strand”.

Wojciech Chmielarz – Królowa głodu

Minęło dwadzieścia lat od chwili kiedy żołnierze Korporacji zdobyli Kuźnię Zachodu i dokonali rzezi jej mieszkańców, oraz dziesięć, od dnia w którym wojska Federacji przegnały najeźdźców. Teraz tereny dawnego księstwa to ziemia niczyja, zamieszkała przez opanowanych gorączką żywmetalu awanturników. Założone przez nich miasto Kaźń rozrasta się z każdym dniem, a poszukiwaczy nie odstrasza ani epidemia tajemniczej choroby, ani błąkające się po okolicznych lasach potwory.

Do takiego miejsca przybywa młody Holender Bram Huygens. Powierzono mu do wykonania misję, od której zależy przyszłość dawnego księstwa i jego mieszkańców. Wkrótce Bram przekona się, że w Kaźni każdy ma swoje sekrety, a niektóre z nich są śmiertelnie groźne.

Tymczasem w głębi lasów budzi się nowa siła – potężna, obłąkana, żądna ludzkiego mięsa i zemsty.

Wojciech Chmielarz jest dzienni­karzem publikującym między innymi w „Pulsie Biznesu”, „Pressie”, „Nowej Fantastyce” czy „Polityce”. Jest także redaktorem naczelnym serwisu internetowego niwserwis.pl, zajmującego się tematyką przestępczości zorganizowanej, terroryzmu i bezpieczeństwa międzynarodowego. Autor dwóch kryminałów o komisarzu Mortce.

Stefan Grabiński – W pomrokach wiary

„W pomrokach wiary” to debiutancka książka Grabińskiego, opublikowana pierwotnie w 1908 roku pod pseudonimem „Stefan Żalny”. Zawiera opowiadania „Puszczyk”, „Wampir”, „Szalona zagroda”, „Pomsta ziemi”, „Klątwa”, „Podzwonne”.

Grabiński to polski pisarz, przedstawiciel nurtu grozy w polskiej literaturze międzywojennej. Klasyk noweli fantastycznej, twórca horroru kolejowego. W twórczości Grabińskiego groza i niesamowitość czai się często w pociągach, elektryczności i innych symbolach postępującej nowoczesności. Zmarł w skrajnym ubóstwie, opuszczony przez niemal wszystkich znajomych.

Dwie bonusowe pozycje to:

Krzysztof Boruń – Toccata

„Toccata” to autorski zbiór opowiadań science fiction w klasycznym stylu. Zagadkowe obce cywilizacje, ziemska cywilizacja, którą powracający na Ziemię kosmonauci widzą kompletnie zmienioną po tysiącach lat oraz zagadka zatrutych alg – jedynego źródła pożywienia załogi statku kosmicznego.

Feliks W. Kres – Grombelardzka legenda

Grobelard to niegościnna, opanowana przez rozbójników, górzysta kraina, nad którą Szerń, wisząca nad światem potęga, która obdarzyła świadomością ludzi, koty i sępy niegdyś stoczyła wojnę z obcą siłą zwaną Alerem. Jedna z grombelardzkich legend głosi, że Szerń niemal nieustannie obmywa ten kraj deszczem właśnie po to, by zmyć pozostawione przez Aler piętno. Do tej właśnie krainy przybywa armektańska łuczniczka Karenira nie wiedząc, że sama też stanie się kiedyś grombelardzką legendą.

Feliks W. Kres zadebiutował w roku 1983 opowiadaniem „Mag” nadesłanym na konkurs miesięcznika „Fantastyka”. Znany głownie jako autor dwóch cykli fantasy. Pierwszy z nich, „Księgę Całości” prezentujemy w BookRage. Utwory Feliksa W. Kresa przetłumaczone zostały na język czeski, rosyjski oraz hiszpański.

Przypomnijmy, jak do tej pory przebiegały akcje BookRage:

W pierwszej edycji wystartowała w lutym 2013 r. Do kupienia był pakiet fantastyczny. Sprzedano 1996 (albo 1999?) pakietów za łączną kwotę ponad 46 tys. zł, z czego 31 tys. rozdzielono między autorów, a po ok. 7 tys. trafiło do Fundacji Nowoczesna Polska oraz BookRage. Średnia wpłata wynosiła 23,19 zł.

W skład pakietu wchodziły:
Stefan Grabiński – Demon ruchu i inne opowiadania
Dawid Kain – Dyskoteka w krematorium
Anna Kańtoch – 13 anioł
Łukasz Orbitowski – Wigilijne psy
Andrzej Zimniak – Randka z Homo sapiens
Jacek Dukaj – Science-fiction (bonus)

W czerwcu 2013 ruszyła druga edycja, tym razem z pakietem kryminalnym. Sprzedano 1518 pakietów za 34 428,19 zł, a średnia wpłata wyniosła 22,68 zł. Najwyższa wpłata wynosiła 250 zł.

W skład pakietu wchodziły:

Konrad T. Lewandowski – Magnetyzer

Katarzyna Szewczyk, Jacek Skowroński – Maski

Rafał Dębski – Labirynt von Brauna

Alexander Gütsche – Wieczór gorzkiej mgły


Arthur Conan Doyle – Pies Baskervillów

Szczepana Twardocha – Zimne wybrzeża

Trzecia edycja nazywała się Legendy fantasy. Sprzedało się prawie 1500 pakietów za 35 tysięcy zł.

W skład pakietu wchodziły:
Maciej Guzek – Królikarnia
Feliks W. Kres – Północna Granica
Krzysztof Piskorski – Trylogia Opowieść Piasków Krzysztofa Piskorskiego (Wygnaniec, Najemnik oraz Prorok)
Feliks W. Kres – Król bezmiarów
Anna Brzezińska – Wody głębokie jak niebo

Czwarta edycja była wolnościowa: gromadziła książki o wolności internetu i oprogramowania oraz własności intelektualnej. Uzbierano ponad 14,5 tys. zł, sprzedano 723 pakiety. Średnia wpłata wynosiła 20,21 zł. Kwota została rozdzielona po połowie między Fundację Nowoczesna Polska i autorów.

W skład pakietu wchodziły:
Eben Moglen – Wolność w chmurze i inne eseje
Daniel Bensaïd – Wywłaszczeni. Marks, własność i komunizm
Marcin Wilkowski – Wprowadzenie do historii cyfrowej
Sam Williams – W obronie wolności. Krucjata hakera na rzec wolnego oprogramowania
Wojciech Orliński – Jeśli nie jesteś płacącym klientem, jesteś towarem

W grudniu 2013 pojawiła się piąta, rekordowa edycja, zawierająca pakiet 6 książek Janusza A. Zajdla. Sprzedano 4976 pakietów za prawie 117 tys. zł, z czego do spadkobierców autora trafiło ponad 73 tys. zł, natomiast dla BookRage i Fundacji Nowoczesna Polska – po ok. 21 tys. Średnia wpłata wynosiła 23,42 zł.

W skład pakietu wchodziły:
Limes inferior
Wyjście z cienia
Paradyzja
Cała prawda o planecie Ksi
Cylinder van Troffa
Relacja z pierwszej ręki (bonus)

Obecnie trwająca, szósta edycja uzbierała do tej pory zebrała już ponad 42 tys. zł za prawie 2000 pakietów, spokojnie można ją więc zaliczyć do tych większych sukcesów, obok pakietu pierwszego i zajdlowego.

Zachęcam do kupowania!

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *