Piszę

Luty Narodowym Miesiącem Pisania Opowiadań – konkurs Ha!artu

Ha!art ogłosił konkurs na opowiadanie – wymagania nie są duże, a do wygrania są publikacja, pieniądze i sława:

Okładka 45. numeru Ha!artu, oddanego w ręce czytelnikówNa wzór amerykańskich konkursów literackich angażujących całe społeczeństwo w danym miesiącu do pisania tekstów literackich, Ha!art ogłasza luty 2014 narodowym miesiącem pisania opowiadań. Czekamy na Wasze teksty, które – mamy nadzieje – nas zaskoczą, pokażą nam nowe drogi rozwoju literatury polskiej, a Wam pozwolą dotrzeć do czytelników.

Ustalamy proste zasady: nadesłane krótkie formy muszą być rozpoczęte i skończone w lutym 2014, a autorki i autorzy to osoby, które dotychczas nie publikowały w naszym piśmie. Na teksty czekamy do godz. 23:59 dn. 28 lutego 2014. Kolektywnie w gronie pisarzy i redaktorów wybierzemy najlepsze opowiadania, opublikujemy je w 45. numerze pisma „Ha!art”, zapłacimy Wam groszowe stawki czasopiśmiennicze, zaprosimy Was do Krakowa na serię czytań i znajdziemy dla Waszej twórczości czytelników. Zaskoczcie nas! Teksty wysyłajcie na adres poczta.literacka@ha.art.pl z hasłem: „Luty narodowym miesiącem pisania opowiadań”.

Nie wiem co prawda, czy i jak redaktorzy zamierzają sprawdzać, czy dzieło rzeczywiście powstało w lutym, ale liczy się wyzwanie i zabawa. Do pisania!

A kto zamiast prozy woli publicystykę – również może przesłać swój tekst:

Z okazji piętnastolecia powstania magazynu „Ha!art” otwieramy pierwszy w 2014 roku numer dla naszych Czytelniczek i Czytelników. Przyślijcie swoje teksty krytyczne, reporterskie, fragmenty dzienników lub inne formy tekstowe. Wymyślcie dla nas nowe gatunki. Zamieńmy się rolami – chętnie staniemy się Waszymi czytelnikami i nawiążemy z Wami współpracę. Zasada jest jedna: osoby wysyłające teksty nie mogły wcześniej publikować w „Ha!arcie”. Na Wasze teksty czekamy do końca lutego 2014, piszcie na adres korporacja@ha.art.pl, w temacie wiadomości wpisując: Ha!art 45.

Informacja na stronie Ha!artu o konkursie na opowiadanie.

Informacja na stronie Ha!artu o innych tekstach.

Brak komentarzy

 • Fraa Farara

  Moim zdaniem podstawowym błędem jest tu… nagroda. Nagroda sprawia, że to przestaje być po prostu wspólna akcja pisania w tym samym czasie, a robi się konkurs, na który – jestem przekonana – ludzie będą słać po prostu to, co im zalega na dyskach, a uważają za fajne. Bez nagrody nie byłoby pokusy i faktycznie chodziłoby o to, o czym piszesz: o wyzwanie i zabawę. Nie chcę tu wytykać jako przykładu NaNoWriMo… no ale. 😀

  …inna sprawa, że właśnie sobie uświadomiłam, że w sumie to mi zalega na pulpicie jakiś pomysł na opowiadanie. Mam tytuł. o.O Może się zmobilizować? xD Lubię wyzwania. xD

  • Ag

   No właśnie albo robi się konkurs, albo akcję pisania. A jak akcję pisania, to potrzebna jest jakaś wspólna platforma, żeby rzeczywiście móc razem „przeżywać”.

   Też bym coś napisała, ale nie mam pojęcia, co oni w tym Ha!arcie czytają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *