Czytam,  Rynek książki

„Ziemiomorze” w e-booku!

ziemiomorzeMoje marudzenie ma moc sprawczą! 😀

Narzekałam na brak e-booka do „To nie jest kraj dla starych ludzi” – jakiś tydzień po mojej notce pojawił się równolegle z nowym, papierowym wydaniem. Narzekałam na brak „Ziemiomorza” Ursuli K. Le Guin w postaci e-booka w zeszły poniedziałek – i już w piątek na Publio pojawił się cały cykl w postaci jednej e-książki.

Cykl „Ziemiomorze” wydawnictwa Prószyński i s-ka jest dostępny na Publio w promocyjnej cenie 34,90 zł do 6 lutego (cena regularna to 55,90). Zanim zaczniecie krzyczeć, że to nieprzyzwoicie drogo, pozwólcie, że wytłumaczę – e-book zawiera cały cykl, czyli SZEŚĆ TOMÓW. Nawet przy regularniej cenie wychodzi ledwo 10 zł za jeden tom, a przy cenie promocyjnej są to w ogóle groszowe sprawy.

„Ziemiomorze” zawiera następujące książki:

– „Czarnoksiężnik z Archipelagu”

-„Grobowce Atuanu”

– „Najdalszy brzeg”,

– „Tehanu”,

– „Inny wiatr”,

– „Opowieści z Ziemiomorza”,

– mapki świata,

– porządny spis treści, z którego można się wygodnie przenieść do dowolnego rozdziału każdego tomu.

Porównywane z dziełami J. R. R. Tolkiena czy C. S. Lewisa, „Ziemiomorze” Ursuli K. Le Guin opisuje malowniczy świat wysp, smoków i tajemnic, w którym najważniejsza jest równowaga między tworzącymi go siłami. Głównym bohaterem serii jest czarnoksiężnik Ged, a jej poszczególne tomy opowiadają jego losy od najmłodszych lat i pierwszych kroków jako adepta magii, aż po czasy gdy czary zaczynają stawać się niebezpiecznym narzędziem w rękach zła.

Ged, którego Ziemiomorze na zawsze zapamięta jako Krogulca, zgłębia czarnoksięską sztukę na wyspie Roke. Obdarzony niezwykłymi magicznymi zdolnościami, po latach nauki zostaje Arcymagiem. To on będzie musiał pomóc Najwyższej Kapłance Archipelagu – Tenar – uciec z labiryntu ciemności.
Niestety, wraz z upływem lat równowaga Ziemiomorza chwieje się coraz bardziej, a prawdziwa magia i pradawne zwyczaje coraz częściej wykorzystywane są przez mroczne siły zła i śmierci…

„Potrzebowałam sześciu książek i trzydziestu lat życia, by opowiedzieć historię Geda i Tenar. W tym czasie nieustannie dowiadywałam się czegoś nowego o krainach i ludach Ziemiomorza, bo wszystkie przygody i odkrycia bohaterów były też moimi przygodami i odkryciami. (…) I oto wreszcie macie przed sobą ukończoną historię. Oby lektura sprawiła wam równie wielką przyjemność, jak mnie jej pisanie!”.

Ursula K. Le Guin

PS. Przyjmuję zamówienia na następne marudzenie – być może kolejny fajny tytuł pojawi się w przeciągu ledwie tygodnia od notki 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *