Rynek książki

Antologia „Kryminalna 13” i konkurs na powieść

StLS03MDgwMTAta3J5bWluYWxuYV8xMyA1MDB4NzA4IDMwMGRwaS5qcGc=RW2010 wypuściło kolejny specjalny e-book-antologię „opowiadań kryminalnych, sensacyjnych, z tajemnicą, czasem z fantastyczną nutą, tekstów na wskroś współczesnych oraz sięgających w przeszłość, a nawet dotykających wydarzeń i postaci historycznych”. Na zbiorek „Kryminalna 13” składa się 13 opowiadań, zajmujących w sumie 250 stron.

E-book kosztuje 13 zł – wychodzi więc złotówka za opowiadanie. Cena to zachęcająca, a dodatkowo ma służyć sfinansowaniu konkursu na powieść kryminalną. Zwycięzca konkursu RW2010 może liczyć nie tylko na wydanie jego powieści jako e-booka, ale także na kampanię reklamową. Warto zainteresować się i antologią, i konkursem, bo wypromowanie swojego utworu bywa trudniejsze niż napisanie go. Zasady konkursu można znaleźć tutaj. Regulamin znajduje się też w antologii.

 

Poniżej spis treści „Kryminalna 13”:

1. Anna Klejzerowicz: Podwójny trup
2. Marta Guzowska: Okno na sklep komputerowy
3. Katarzyna Bonda: Suknia ślubna
4. Adrianna Michalewska: Trup na cmentarzu
5. Romuald Pawlak: Stary lód
6. Jacek Skowroński: Przelotka
7. Konrad Staszewski: Bilet w jedną stronę
8. Alicja Minicka: Strach
9. Katarzyna Rogińska: Śpiący policjant i samobójca
10. Iwona Mejza: Alibi
11. Agnieszka Krawczyk: Śmierć poety
12. Marcin Rusnak: Niezwykłe śledztwo doktora Junga
13. Agnieszka Hałas: Tajemnicze zniknięcie Bernadety

Zebraliśmy w jednym miejscu trzynaście opowiadań. Namówiliśmy trzynaście osób, żeby zechciały zamieścić swoje opowiadania w niniejszej antologii. Poprosiliśmy tych autorów i autorki, aby zostali „trzynastoma gniewnymi” i wzięli na swoje barki udział w pracach profesjonalnego, kompetentnego i niezależnego jury. I najważniejsze – przekonaliśmy ich, żeby zechcieli pośrednio ufundować połowę nagrody…

I tak powstała niezwykła antologia „Kryminalna 13”, z której cały dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na sfinansowanie kampanii reklamowej dla wybranej przez jurorów najlepszej nadesłanej powieści.

Dlatego z dumą i wielką przyjemnością mamy zaszczyt ogłosić pierwszy konkurs, organizowany przez Oficynę wydawniczą RW2010. To konkurs otwarty na powieść kryminalną, którego szczegóły znajdziecie w regulaminie, a regulamin – na końcu antologii.

Mamy także sponsora, firmę pwn.pl, która wszystkim autorom prac zakwalifikowanych do finału przekaże – za naszym pośrednictwem – skromny upominek, czyli Uniwersalny Słownik Języka Polskiego PWN na pen-drive.

Medialny patronat nad konkursem objęła redakcja „Świtu ebooków”, serwis literacki „Książka zamiast kwiatka” http://kawiarenkakzk.blogspot.com/, platforma „Maszyna do pisania” http://maszynadopisania.pl/, serwis „E-fantastyka” http://efantastyka.pl/ oraz „Kawiarenka kryminalna” http://www.kawiarenkakryminalna.pl/

Wszystkich zainteresowanych konkursem zapraszam do wzięcia udziału. Wszystkim, którzy zakupili niniejszą antologię – bardzo pięknie dziękuję w imieniu Autorów, przyszłego laureata, całej redakcji oficyny wydawniczej RW2010 i oczywiście swoim własnym.

Antologia do kupienia w księgarni RW2010.

Strona antologii na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *