Piszę

Konkurs na opowiadanie fantasy

logo3Wydawnictwo Craiis ogłosiło start drugiej edycji konkursu literackiego – tym razem należy napisać opowiadanie w klimatach klasycznego fantasy, którego motywem przewodnim będą „Małe problemy wielkich bohaterów”.  Prace o objętości 6-30 tys. znaków można będzie nadsyłać od lutego. Na stronie Wydawnictwa Craiis pojawi się specjalny formularz przeznaczony do tego celu.

– Stylistyka high fantasy w tej chwili przeżywa głęboki kryzys – komentuje Katarzyna Wolak, prezes Wydawnictwa Craiis i inicjatorka tegorocznego konkursu. – Elfy, krasnoludy i spotkania w karczmie kojarzą się z nudą i sztampą. Ten temat to z naszej strony wyzwanie: chcemy, żeby autorzy dali z siebie wszystko. Liczymy na kreatywność i oryginalność.

W październiku 2013 Wydawnictwo Craiis wydało antologię „Teorie spisków”, będącą antologią trzynastu najlepszych opowiadań wybranych w pierwszej edycji konkursu. Craiss poprzez konkursy i antologie poszukuje utalentowanych, jeszcze nieznanych pisarzy i za swój cel stawia promowanie debiutantów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *