Rynek książki

„Ebook Roku 2013” – konkurs Wydaje.pl

Serwis dla self-publisherów Wydaje.pl ogłosił start drugiej edycji konkursu „E-book roku”. Nagrody przyznawane będą w trzech kategoriach: Najlepsza Fabuła Roku 2013, Najlepszy Poradnik Roku 2013, Najlepszy Self-pub Roku 2013.

logoebook-515x209

Propozycje e-booków można zgłaszać do końca lutego:

I Etap: 01.01.2014 – 28.02.2014 – Zgłaszanie ebooków.

II Etap: 01.03.2014 – 31.03.2014 – Głosowanie internautów.

III Etap: 01.03.2014 – 31.03.2014 – Głosowanie jury.

IV Etap: Gala Ebook Roku (kwiecień 2014, dokładna data i miejsce zostaną podane wkrótce).

Celem konkursu jest pokazanie, że książki elektroniczne są tak samo wartościowe jak papierowe:

Bardzo zależy nam na tym, aby konkurs dotarł do jak największego grona odbiorców. Chcielibyśmy pokazać w ten sposób, że książki elektroniczne są tak samo dobre i wartościowe, jak wersje papierowe. Każdego dnia, dzięki pracy w Wydaje.pl, widzimy, że ebooki mają naprawdę sporo czytelników i coraz więcej osób decyduje się na tę formę lektury książek. To samo dotyczy autorów – coraz częściej decydują się na wydanie książki właśnie jako ebooka, ponieważ daje to dużo większe możliwości, takie, jak chociażby ułatwiony sposób dystrybucji gotowej książki.

Jak zgłosić swoją e-książkę?

Jak zgłosić książkę? Bardzo prosto – wystarczy wysłać mail ze zgłoszeniem na adres info@ebookroku.pl. Należy jednak mieć na uwadze, że podczas zgłoszenia obowiązują pewne zasady. Przede wszystkim, można zgłaszać tylko ebooki, które zostały wydane w 2013 roku. Publikację może zgłosić nam sam autor, wydawca albo osoba, która może okazać stosowne upoważnienie. Jak zostało wspomniane, zgłosić można maksymalnie trzy książki elektroniczne, po jednej do każdej kategorii. W zgłoszeniu powinny również zostać zawarte wszelkie niezbędne dane oraz pliki, czyli: 1 kopia ebooka w formacie PDF (obowiązkowo) oraz kopie w formatach EPUB i MOBI (zalecane), imię i nazwisko autora oraz krótką informację o autorze (do 1 tys. znaków ze spacjami), nazwa wydawnictwa, logo i krótka informacja (do 1 tys. znaków ze spacjami), streszczenie książki (do 2 tys. znaków ze spacjami) oraz okładka książki w formacie JPG. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 28 lutego.

Po zgłoszeniu każdy ebook będzie weryfikowany w ciągu 72 godzin – zostanie sprawdzona zarówno treść, jak i poprawność formatów czy elementy, dotyczące składu. Jeśli któraś z tych kwestii nie będzie spełniała odpowiednich standardów, wówczas mamy prawo do tego, aby odrzucić przesłane zgłoszenie.

Więcej informacji na Wydaje.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *