Rynek książki

„Ebook Roku 2013” – konkurs Wydaje.pl

Serwis dla self-publisherów Wydaje.pl ogłosił start drugiej edycji konkursu „E-book roku”. Nagrody przyznawane będą w trzech kategoriach: Najlepsza Fabuła Roku 2013, Najlepszy Poradnik Roku 2013, Najlepszy Self-pub Roku 2013.

logoebook-515x209

Propozycje e-booków można zgłaszać do końca lutego:

I Etap: 01.01.2014 – 28.02.2014 – Zgłaszanie ebooków.

II Etap: 01.03.2014 – 31.03.2014 – Głosowanie internautów.

III Etap: 01.03.2014 – 31.03.2014 – Głosowanie jury.

IV Etap: Gala Ebook Roku (kwiecień 2014, dokładna data i miejsce zostaną podane wkrótce).

Celem konkursu jest pokazanie, że książki elektroniczne są tak samo wartościowe jak papierowe:

Bardzo zależy nam na tym, aby konkurs dotarł do jak największego grona odbiorców. Chcielibyśmy pokazać w ten sposób, że książki elektroniczne są tak samo dobre i wartościowe, jak wersje papierowe. Każdego dnia, dzięki pracy w Wydaje.pl, widzimy, że ebooki mają naprawdę sporo czytelników i coraz więcej osób decyduje się na tę formę lektury książek. To samo dotyczy autorów – coraz częściej decydują się na wydanie książki właśnie jako ebooka, ponieważ daje to dużo większe możliwości, takie, jak chociażby ułatwiony sposób dystrybucji gotowej książki.

Jak zgłosić swoją e-książkę?

Jak zgłosić książkę? Bardzo prosto – wystarczy wysłać mail ze zgłoszeniem na adres info@ebookroku.pl. Należy jednak mieć na uwadze, że podczas zgłoszenia obowiązują pewne zasady. Przede wszystkim, można zgłaszać tylko ebooki, które zostały wydane w 2013 roku. Publikację może zgłosić nam sam autor, wydawca albo osoba, która może okazać stosowne upoważnienie. Jak zostało wspomniane, zgłosić można maksymalnie trzy książki elektroniczne, po jednej do każdej kategorii. W zgłoszeniu powinny również zostać zawarte wszelkie niezbędne dane oraz pliki, czyli: 1 kopia ebooka w formacie PDF (obowiązkowo) oraz kopie w formatach EPUB i MOBI (zalecane), imię i nazwisko autora oraz krótką informację o autorze (do 1 tys. znaków ze spacjami), nazwa wydawnictwa, logo i krótka informacja (do 1 tys. znaków ze spacjami), streszczenie książki (do 2 tys. znaków ze spacjami) oraz okładka książki w formacie JPG. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 28 lutego.

Po zgłoszeniu każdy ebook będzie weryfikowany w ciągu 72 godzin – zostanie sprawdzona zarówno treść, jak i poprawność formatów czy elementy, dotyczące składu. Jeśli któraś z tych kwestii nie będzie spełniała odpowiednich standardów, wówczas mamy prawo do tego, aby odrzucić przesłane zgłoszenie.

Więcej informacji na Wydaje.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: