Rynek książki

Wyniki konkursu Chomikuj.pl na opowiadanie

Chomikuj.pl opublikował w terminie wyniki konkursu na opowiadanie dla swoich użytkowników. Tym samym Chomik stał się wydawcą e-booków – bo nagrodą w konkursie było właśnie wydanie opowiadania w postaci e-booka plus przygotowanie okładki i ilustracji przez profesjonalnego grafika. Dodatkowo zwycięzcy mogą liczyć na promocję opowiadania w serwisie Chomikuj.pl oraz (w przypadku pierwszego miejsca) w serwisie Interia.

Marta Runowska, "Akordeonista" - okładka wykonana przez grafików Chomikuj.pl
Marta Runowska, „Akordeonista” – okładka wykonana przez grafików Chomikuj.pl

Zwyciężczynią została Marta Runowska, autorka „Akordeonisty„. Niestety o samej fabule nie podano żadnych informacji, możemy się za to dowiedzieć, kim jest laureatka: „Lektor języków obcych, tłumacz, poetka. Prowadzi Ośrodek Kształcenia Umysłu. Interesuje się szeroko pojętą sztuką. Inspiracją do napisania opowiadania była postać współlokatora, który grał na akordeonie i posiadał charakterystyczny futerał”.

Drugie miejsce zajęła Magdalena Szychulska, autorka „Przepraszam, chyba depcze mi pan ciało„. W opowiadaniu „w sposób niekonwencjonalny podeszła do tematu śmierci, który w opowiadaniu okraszony jest odrobiną ironii i cynizmu, nieco prześmiewczy, pośrednio zainspirowany rozważaniami Bridget Jones”. Szychulska to „studentka pierwszego roku filologii angielskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uwielbia pisać, spełnieniem jej marzeń byłoby połączenie życia zawodowego z pasją literacką. W planach ma podróż na Wyspy Brytyjskie”.

Trzecie miejsce zajęli ex aequo Jolanta Bartoś, która „za pośrednictwem swojej twórczości chce swoim odbiorcom przekazać odrobinę radości” za „Hipnozę” oraz Artur Szczęch, „pasjonat literatury fantasy i grozy oraz gier komputerowych z gatunku RPG/fantasy” za opowiadanie „80 miliamperów„.

Jury obradowało w składzie:

Katarzyna Czajka – autorka bloga Zwierz Popkulturalny
Piotr Hałasiewicz – Chomikuj.pl
Agnieszka Rutkowska – Chomikuj.pl
Grzegorz Figlarz – Chomikuj.pl

Opowiadania można kupić na Platformie Wydawców Chomikuj.pl. Szczegóły ogłoszenia wyników oraz linki do zwycięskich opowiadań można znaleźć tutaj – można też przeczytać króciutkie fragmenty poszczególnych tekstów. Opowiadania „kosztują” 5500 punktów. Żeby móc kupić wszystkie cztery opowiadania, trzeba mieć 22 tys. punktów. 38 tys. punktów mogę kupić za sms-a o wartości 23,37 zł (z VAT). Ale jeśli chciałabym kupić tylko jedno opowiadanie, wystarczy pakiet 6 tys. punktów za 3,69 zł. Nie jest to więc wygórowana cena.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *