Joanna Łukowska chwali się wynikami sprzedaży

Na Facebooku self-publisherka Joanna Łukowska, publikująca w RW2010, podzieliła się wynikami sprzedaży swoich e-booków. Publikacje Łukowskiej cieszą się popularnością nie od dziś – trafiały już do pierwszej dziesiątki Empiku. Teraz wiemy, na jakie liczby przekłada się ta popularność – pisarka pochwaliła się, że na rozliczeniu za III kwartał 2013 zobaczyła czterocyfrową sumę, zarobioną na dziewięciu różnych tytułach. Podała też, ile kopii danego tytułu sprzedało się do tej pory:

Nieznajomi z parku – 2000

Znajda – 500

Od pierwszego dotyku – 500

Państwo Tamickie – 250

Z krainy kucyków – 220

Dreszcze – 90

Młodzieżowe Wybory – 50

Ulica Abrahama – 24 (książka miała niedawno premierę)

Kura pisząca – 26

Na tej podstawie Łukowska oceniła, że najlepiej sprzedają się romanse i fantastyka, co w sumie pokrywa się z różnymi badaniami czytelnictwa. Pisarka zauważyła też najlepiej sprzedają się pozycje „łatwo szufladkowalne”, w związku z czym radzi „kolegom i koleżankom e-pisarzom nie bać się mocnych pojedynczych szuflad w stylu: romans, literatura kobieca, fantastyka, kryminał.”

Joanna Łukowska podzieliła się liczbami, by pomóc nam poznać skalę zjawiska i umożliwić mówienie o e-bookach w odniesieniu do czegoś realnego. Poza tym wiedząc, że „Nieznajomi z parku” sprzedali się w 2000 kopiach, możemy założyć, że inne tytuły z czołówki Empiku sprzedają się podobnie.

Pani Łukowskiej za podzielenie się liczbami dziękujemy!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.