Papierowa książka jako dodatek do ebooka

"Warszawa 2048" - Ireneusz Kołodziejczyk
„Warszawa 2048” – Ireneusz Kołodziejczyk

Pojawiały się już pomysły, by e-booka dodawać jako gratis do książki papierowej, np. w postaci kodu do księgarni. Część self-publisherów korzysta też z uroków druku na żądanie i umożliwia chętnym zakup drukowanej wersji e-książki. Tymczasem RW2010 zaproponowało trochę odmienny model – jeśli zakupimy e-booka „Warszawa 2048” Ireneusza Kołodziejczyka, otrzymamy w prezencie papierowe wydanie – co ważne, nie musimy też pokrywać kosztów wysyłki.

„Warszawa 2048” to powieść fantastyczna, opisująca świat, nad którym kontrolę przejęły wszechobecne korporacje. Kosztuje 20,00 zł i wydaje się to przyzwoitą ceną za komplet e-book plus książka papierowa. Pytanie, czy czytelnicy będą zainteresowani samym e-bookiem w takiej cenie? Osobiście nie widzę powodu dla takiego dublowania, gdyż e-książki sprawiły, że od ich papierowych starszych braci wymagam znacznie więcej niż kiedyś (w kwestii jakości wydania – o czym pisałam tutaj). Ale samą akcję uważam za bardzo interesującą, właśnie dlatego, że odwraca proporcje i czyni książkę papierową dodatkiem, nie głównym elementem zestawu.

W roku 2048 spełniły się najgorsze przepowiednie antyglobalistów i faktyczną władzę nad światem przejęły wielkie korporacje, mające życie innych za nic. W czasach, gdy człowiek jest tylko narzędziem dla możnych, istnieją ludzie, którzy nie tylko sprzeciwiają się nowemu porządkowi, lecz próbują przywrócić stare zasady. Jednak czy w zakłamanym świecie, uda się obalić korporacje, unikając przy tym zdrady? Wielkie konsorcja, androidy, Dezerterzy, a pomiędzy tym wszystkim Bractwo, pragnące przywrócić stary porządek. Ale musi uważać, by nie dać się złapać przez Czarną Policję – koszmar, który stał się rzeczywistością. Tak, w wielkim uproszczeniu, przedstawia się świat Warszawy 2048, w której minimalistyczne opisy ustępują miejsca niczym nieskrępowanej akcji, pędzącej z prędkością pocisku.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.