Rynek książki

Virtualo poprawia jakość e-booków

W poprzednim wpisie wspomniałam o licznych błędach, które trafiły do e-wydania książki Jana Costina Wagnera „Milczenie”. Dziś Virtualo pozostawiło pod tymże wpisem komentarz, w którym tłumaczy, że błędy są winą „braku uwagi operatora” i starego oprogramowania, którego używali w 2011 r. Nowe oprogramowanie wprowadzone w roku następnym już takich baboli nie przepuszcza.

Jednocześnie Virtualo poprawiło wersję „Milczenia”, co bardzo mnie cieszy. I przy okazji kajam się, że nie wysłałam swego czasu maila do Virtualo w tej sprawie – nie pamiętam już, czemu w końcu tego nie zrobiłam.

Możliwość wygodnego i szybkiego wprowadzania zmian to jedna z największych zalet książki elektronicznej – wydrukowany źle nakład można co najwyżej przemielić albo podoklejać erraty. W przypadku e-booka wystarczy załadować na nowo przygotowany plik, a czytelnicy mogą go sobie pobrać ze swojej biblioteczki bez potrzeby dokonywania kolejnego zakupu. Warto więc wszelkie błędy zgłaszać.

Poniżej pełna treść komentarza od Virtualo:

Witamy,

Sprawdziliśmy wspomniany tytuł i przyznajemy Pani rację – faktycznie, zawiera on wspomniane błędy. Chcielibyśmy przeprosić za zaistniałą sytuację i wszelkie niedogodności z nią związane. Zawiniło poprzednie oprogramowanie, którego używaliśmy do przygotowywania ebooków i brak uwagi operatora. Jest to tytuł konwertowany pod koniec 2011 roku. Z tych powodów od czerwca 2012 przeszliśmy na nowy system konwersji ebooków i błędy są już jedynie pojedynczymi przypadkami.

Sukcesywnie przenosimy stare produkcje do nowego systemu, aby i w starych ebookach wyeliminować problemy, ale jest to proces wyjątkowo czasochłonny, dlatego prosimy o zrozumienie i zgłaszanie wszystkich przypadków tego typu błędów do nas. Dokładamy wszelkich starań, aby migracja do nowych wersji odbywała się sprawnie.

Aby pokazać jakość nowego procesu, przygotowaliśmy “Milczenie” jeszcze raz. Zapraszamy do pobrania z naszej strony w zakładce Moja Biblioteka.

Pozdrawiamy,
Virtualo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *