Rynek książki

„Mała księżniczka” na Wolnych Lekturach

W zasobach Wolnych Lektur dostępna jest już  Mała księżniczka autorstwa Frances Hodgson Burnett, w tłumaczeniu Józefa Birkenmajera.

"Mała księżniczka" Frances Hodgson Burnett (Cover image by: HolySkittles@Flickr, CC BY 2.0.)
„Mała księżniczka” Frances Hodgson Burnett (Cover image by: HolySkittles@Flickr, CC BY 2.0.)

Książkę można czytać on-line lub pobrać e-booka w formatach PDF, ePub, Mobi, FB2 i TXT. Tekst znajduje się w domenie publicznej, natomiast wszelkie materiały dodatkowe udostępnione są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0. Do pobrania oczywiście za darmo.

Publikacja tego utworu szczególnie mnie cieszy, gdyż jest to jeden z klasyków literatury dla dzieci i jedna z książek mojego dzieciństwa. Cieszy mnie także dlatego, że brałam udział w przygotowaniu i redakcji tegoż tekstu.

Polecam wszystkim, którzy chcą wrócić do czasów dzieciństwa lub poczytać swoim dzieciom coś wartościowego.

Frances Hodgson Burnett – Angielska pisarka, autorka głównie utworów dla dzieci. Urodzona w Anglii, większą część życia spędziła w USA, dokąd przeniosła się w wieku lat 16, po śmierci ojca.
Zdobyła dużą popularność, o czym świadczą zarówno przygotowywane wkrótce po publikacji realizacje sceniczne jej utworów, jak i późniejsze adaptacje filmowe (m. in. Tajemniczy ogród z 1993 roku, reżyserowany przez Agnieszkę Holland). Dzieła pisarki często mają melancholijny charakter i poruszają tematy takie jak choroba, bieda czy śmierć.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *