Rynek książki

Tydzień eKsiążki – 4-10 marca 2012

Rozpoczął się Tydzień eKsiążki – w związku z tym warto w najbliższym czasie śledzić strony księgarni i różnych portali o eKsiążkach (oraz ich fanpage i newslettery), bo na pewno szykują się promocje, obniżki i konkursy.

Nie bez powodu też ten blog startuje wraz z Tygodniem eKsiążki – moje opowiadania są krótkie, dzięki czemu ich przeczytanie na monitorze komputera nie powinno sprawić problemu tym, którzy elektronicznego czytania chcą spróbować. Teksty można też przeczytać bezpośrednio na stronie lub ściągnąć w PDF, Mobi, ePub (wszystko w zakładkach na górze).

Oczywiście oddzielnym problemem jest brak e-czytnika, bo na takim najlepiej się e-booki czyta. I wygodniej go nosić, i oczu zupełnie nie męczy. Dlatego – oprócz sięgnięcia po e-booki – zachęcam Was, byście przy okazji Tygodnia eKsiążki przyjrzeli się też e-czytnikom z e-papierem.

Tutaj przeczytacie szerzej o (subiektywnych) wadach i zaletach e-booków: Książka elektroniczna – plusy dodatnie i plusy ujemne

A tutaj o e-czytnikach i e-papierze: Krótko o e-papierze

 

PS. Jeśli przeczytacie opowiadania, pamiętajcie zostawić komentarz w którymś z serwisów – wasze uwagi przydadzą się tak mi, jak i innym czytelnikom 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *